Jak to działa
Body wrapping prowadzi do usprawnienia wymiany celulozy. Żeby osiągnąć zamierzony skutek – wyszczuplenie – zaleca się pić do 2 litrów wody lub naparów z ziół.
Działanie body wrappingu:
– ogólne wyszczuplanie
– utrwalenie efektów kuracji odchudzających, wspomaganie diety odchudzającej
– niwelowanie skutków odwodnienia
– przywracanie napięcia skóry (np. po ciąży)
– do przerywania krwotoków
– redukcja cellulitu
– usuwanie nadmiaru wody z organizmu
– wzmacnianie tkanki łącznej
– pielęgnacja skóry
– redukcja tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania do zabiegów owijania:
– ciąża
– zatory naczyniowe
– ostre infekcje (np. grypa)
– dolegliwości sercowe
– wysokie ciśnienie krwi
– choroby nerek
– żylaki
– przebyte niedawno operacje.
Do owijania stosuje się kremy zawierające substancje czynne o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym, wygładzającym, napinającym oraz specjalną folię lub bandaże do owijania. Owijanie zaczyna się od nóg lub ramion i kontynuuje w kierunku środka ciała, dość mocno uciskając skórę, żeby pobudzić krążenie limfy i krwi oraz nasilić przemianę materii.
Body wrapping jest zabiegiem, który mogą stosować kobiety i mężczyźni. Pozytywne efekty tej metody są imponujące: skóra staje się delikatna, napięta i gładka, figura szczuplejsza – i to wszystko w stosunkowo krótkim czasie.
Przebieg zabiegu
Na początku każdego zabiegu kosmetyczka mierzy klientce obwody: prawego i lewego ramienia, talii, brzucha, bioder, ud, miejsca powyżej kolan, łydek, kostek. Pozwala to określić najbardziej problematyczne miejsca i cel kuracji.
Po zmierzeniu obwodów podaje się klientce napar z ziół lub wodę. Najlepiej, by w ciągu 15 minut wypiła około 1/4 litra płynu. Na miejsca z cellulitem bądź nadmiarem tłuszczu nakłada się specjalny krem. Jest on głównym elementem zabiegu body wrapping.
Po nałożeniu kremu całe ciało lub jego wybrane części zostają mocno owinięte specjalną folią. Dodatkowo okrywa się klientkę kocem, by nasilić działanie zabiegu. Pobudza to proces pocenia, substancje czynne zawarte w kremie zostają wchłonięte przez rozszerzone pory skóry.
Klientka leży pod przykryciem około 45-60 minut i odpoczywa. Czas ten można wykorzystać, wykonując zabieg na twarz. Po upływie określonego czasu folie usuwa się specjalnym nożem. Wszystkie problematyczne miejsca zostają jeszcze raz zmierzone, a dane pomiaru wpisane do tabeli klientki w celu porównywania ich w miarę trwania zabiegów.
Skóra po zabiegu jest wyraźnie odżywiona i nawilżona. Zabieg można zakończyć masażem całego ciała. Szczególnie skuteczny i polecany jest tutaj masaż rolkowy, masaż z pompą ssącą, drenaż limfatyczny i masaże na ciepło.
Algowy body wrapping
Oprócz kremów i żelów do owijania można wykorzystać algi. Po zmierzeniu obwodów ciała nanosimy algi i masujemy skórę, następnie owijamy ciało folią. Przynosi to znakomite efekty. Owijanie z algami działa jak sauna. Ciało zostaje wyszczuplone i nawodnione, tkanka łączna wzmocniona, pory skóry otwierają się, dzięki czemu wszystkie minerały, suplementy i witaminy zawarte w algach wnikają głęboko w skórę. „Efektem ubocznym” takiego zabiegu jest uczucie zrelaksowania. Zaleca się, by przy okazji tego zabiegu popijać dodatkowo herbatkę z alg.
Po 45 minutach pozbywamy się folii.
Body wrapping a cellulit
Przy problemach z cellulitem obmierzone zostają części ciała najbardziej na niego narażone: biodra, brzuch, ramiona. Nakładamy krem lub żel o działaniu antycellulitowym i przez około minutę masujemy skórę. Kosmetyk ma właściwości pobudzające, w połączeniu z masażem nasila krążenie krwi i przemianę materii. Poleca się także wykonanie masażu rolkowego.
Owijamy folią części ciała objęte cellulitem. Klientka odpoczywa godzinę pod ciepłą kołderką. Po upływie tego czasu pozbywamy się folii. Ponownie mierzymy obwody klientce i zapisujemy wyniki. Szybko można zaobserwować pozytywne zmiany – zdecydowaną poprawę stanu skóry w miejscach objętych cellulitem i zmniejszenie obwodów.
Oprac.: Anna Obacz
Źródło: Cabines nr 24
KOMENTARZE