Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
WIHE Pharmacy – nowe ważne wydarzenie dla branży farmaceutycznej już za nami
Ponad 100 wystawców, 1600 zwiedzających, a ponadto liczne wykłady i prelekcje dla firm i właścicieli aptek dotyczące jakości oraz standardów w przemyśle farmaceutycznym – pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Farmaceutycznych WIHE Pharmacy, które w dniach 1-3 października odbyły się w Warszawie, zakończyła się dużym sukcesem.

Wśród wystawców byli przedstawiciele firm polskich, jak np. Zakład Farmaceutyczny Amara, Bart, Secespol, Biofaktor, Laboratorium Galenowe Olsztyn oraz wiele zagranicznych, w tym z Indii (Coral Laboratories, Labdhi Pharmaceuticals), Portugalii (Glintt), Belgii (Ansell), Szwajcarii (Dietrich Engineering Consultants) i Rosji (TatchemPharmPreparaty). Wszyscy odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z szerokim wachlarzem firm działających w branży, podtrzymania i nawiązania nowych kontaktów biznesowych, poznania nowych trendów i technologii oraz wymiany doświadczeń z liderami rynku. Uczestnicy mieli ponadto okazję obejrzeć i przetestować najwyższej jakości sprzęt medyczny.

- Targi WIHE były okazją do osobistego spotkania potencjalnych partnerów. Jesteśmy niemiecką firmą, nasza obecność była dobrą okazją do wypromowania brandu. Co ważne, koszty pojawienia się na targach nie były wysokie, a organizacja bardzo dobra – oceniał Mario Pontremoli z firmy Sengewald Healthcare Innovations.

Z imprezy są też zadowoleni przedstawiciele Laboratorium Galenowego Olsztyn Sp. z o. o.:

- Zawarliśmy umowy biznesowe, nawiązaliśmy nowe kontakty. Jesteśmy zainteresowani kolejną edycją – wskazywali w wywiadach po zakończeniu imprezy. Podobnie oceniali targi przedstawiciele Zakładu Farmaceutycznego Amara Sp. z o.o.

Na sukces targów wpłynął niewątpliwie bogaty program wydarzeń merytorycznych. Tematem paneli dyskusyjnych pierwszego dnia były: sytuacja aptek po dwudziestu miesiącach od wprowadzenia ustawy refundacyjnej, w tym zmiany w portfolio, obrocie i marżach aptecznych; sprzedaż wiązana i uzupełniająca w aptece oraz obecność farmaceutów w Internecie. Drugiego dnia miało miejsce zapowiadane podsumowanie rynku farmaceutycznego za rok 2012 pod kątem przetargów w podbranży leki oraz podsumowanie pierwszych ośmiu miesięcy 2013 roku na rynku farmaceutycznym. Dyskutowano także o popycie na polskie farmaceutyki na rynku brytyjskim, jako szansie dla potencjalnych inwestorów.

Opinie o targach WIHE:
 

Minister Marek Balicki, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Wolskim w Warszawie: To jak dotąd największe wydarzenie tego typu w Warszawie. Nasz szpital nie mógłby wdrażać nowych technologii, nie wiedząc, co nowego pojawia się na rynku. Do tego między innymi służą targi. Już widziałem kilka nowości, które chętnie bym w swojej placówce wykorzystał.

 

W tym samym czasie co WIHE Pharmacy odbywały się również Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE Hospital. Organizatorzy już zapowiadają drugą edycję targów WIHE, które odbędą się w dniach 8-10 października 2014 roku. 

 

Źródła

informacja prasowa

KOMENTARZE
Newsletter