Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
"W kręgu myśli Paracelsusa"
"W kręgu myśli Paracelsusa"
III Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów „W kręgu myśli Paracelsusa” to podniosłe wydarzenie naukowe w kręgach uniwersyteckich. Tegoroczna edycja zainteresowała Studentów Farmacji, Medycyny, Biologii i innych spokrewnionych kierunków. Nowością były sesje dla Doktorantów, a całej konferencji towarzyszyła myśl "Non sola dosis, czyli o zagadnieniu dawki we współczesnej toksykologii i toksykokinetyce".

 

 

Wydarzenie miało miejsce 18-19 maja 2018 roku w budynku Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Uczestnicy konferencji mieli okazję przedstawić swoje wyniki badań, rozwinąć umiejętność autoprezentacji, poszerzyć wiedzę naukową z zakresu toksykologii, a także nawiązać naukowe kontakty. Nie mogło zabraknąć wykładów cenionych profesorów, m.in. prof. dr hab. Wojciecha Piekoszewskiego oraz dr hab. Ryszarda Gryglewskiego, prof. UJ.

Warto wspomnieć o organizatorach konferencji, którymi są:

- Toksykologiczne Koło Naukowe działające przy katedrze Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, które na co dzień zajmuje się szeroko pojętą dziedziną toksykologii,

- Doktoranci Wydziału Farmaceutycznego UJ CM,

- Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji będące największą organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów farmacji, które w celach statutowych ma m.in. podnoszenie poziomu naukowego swoich członków.

Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarzu akademickim i z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie, o czym świadczy wpisanie przez Polską Akademię Nauk do programu Krakowskich Konferencji Naukowych 2018. Kto wie, może w następnych latach wydarzenie przyjmie rangę międzynarodową? Jedno jest pewne – kolejne edycje będą równie cenne jak tegoroczna. 

KOMENTARZE
Newsletter