Prywatyzacja Polfy Tarchomin
Nowym prezesem Polfy Tarchomin została Halina Lachowska. Zmiany w zarządzie pociągają za sobą zmiany w strategii spółki.
”Gdyby inwestor był zdeterminowany i spełniał nasze oczekiwania, to powinniśmy go ujawnić na przełomie grudnia i stycznia. Wtedy parafowalibyśmy umowę, zamykając ją po wszystkich uzgodnieniach w pierwszym kwartale przyszłego roku” – wyjaśnił Woźniak.
Sprzedaży podlega 69 proc. akcji należących do PHF (właścicielem jest państwo) i 16 proc., których właścicielem jest bezpośrednio MSP. Pozostałe papiery należą do pracowników. Jak twierdzą przedstawiciele związków zawodowych Polfy Tarchomin, część z nich jest gotowa pozbyć się walorów, tym bardziej, że rząd gwarantuje, iż niee będą one sprzedawane po tej samej cenie co pakiet większościowy.
Inwestor Polfy Tarchomin powinien zastosować się do planów PHF i MSP, którym zależy, by kontynuowana była produkcja leków i substancji farmaceutycznych. powinien kontynuować działalność farmaceutyczną. W przyszłości może prowadzić także działalność chemiczną, bo spółka posiada instalacje do produkcji chemicznej oraz stosowne zezwolenia na prowadzenie takiej działalności. Dlatego jednym z warunków stawianym inwestorom będzie opracowanie przez nich planu rozwoju firmy.
Polfa Tarchomin – polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne mające swą siedzibę w Warszawie. Obecnie jest jednym z największych przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, największym wytwórcą antybiotyków, producentem insuliny oraz leków anksjolitycznych, takich jak Estazolam, Klonazepam.
red. Blanka Majda
KOMENTARZE