Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Prywatna opieka medyczna – dlaczego warto?
Prywatna opieka medyczna – dlaczego warto?

Prywatna opieka medyczna ma wiele zalet, które warto poznać. System publicznej opieki zdrowotnej ma różne ograniczenia, a na pewno do takich można zaliczyć bardzo długie kolejki do specjalistów. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę zdrowotną. Najważniejszą zaletą jest skrócenie czasu oczekiwania na wizytę. Co więcej, decydując się na pakiet prywatnej opieki medycznej, można mieć dostęp do lekarzy poszczególnych specjalizacji bez posiadania skierowania.

 

Jeśli chcemy skorzystać z wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, z kontaktu z diabetologiem, gastrologiem czy laryngologiem, konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego lub internisty. Pełne pakiety w prywatnej opiece usprawniają leczenie oraz przyspieszają diagnozy. Poza tym dają też możliwości pod względem wybrania godzin wizyt, które z łatwością można dopasować do codziennego trybu. Taki abonament medyczny to świetne rozwiązanie dla osób, które są aktywne zawodowo oraz dla przewlekle chorych. Takie osoby wymagają dostępu do lekarzy wielu specjalizacji. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to też dobra opcja dla osób, które podejmują działania profilaktyczne.

Szybszy dostęp do specjalistów – w ramach usług medycznych

W ramach prywatnej opieki medycznej możliwy jest szybszy dostęp do specjalistów. Najczęściej możemy umówić się w ciągu kilku dni bądź tygodni do specjalisty, natomiast w przypadku publicznej opieki medycznej może trwać to nawet kilka miesięcy. Poza tym dzięki prywatnym pakietom medycznym można skorzystać z usług specjalistów, którzy nie przyjmują w ramach NFZ. Szybka wizyta pozwala na trafną diagnozę w krótszym czasie oraz możliwość leczenia.

Kompleksowe podejście do klientów indywidualnych

Prywatny pakiet medyczny oferuje kompleksową opiekę zdrowotną, która obejmuje nie tylko diagnostykę, ale także leczenie. Poza tym dostępna jest też opieka profilaktyczna. Pakiety medyczne umożliwiają dostęp do badań laboratoryjnych, wizyty u specjalistów oraz usługi rehabilitacyjne. Prywatna opieka medyczna to także usługi dodatkowe, np. konsultacje dietetyczne, które pomogą utrzymać zdrowie na długi czas. W niektórych przypadkach pakiety obejmują też terapię psychologiczną oraz wizyty u psychiatry. Usługi, które są w prywatnych pakietach, oferują wyższą jakość opieki medycznej niż Narodowy Fundusz Zdrowia. Lekarze oraz specjaliści, którzy pracują w prywatnych klinikach, mogą zwykle poświęcić więcej czasu na każdego pacjenta oraz mają dostęp do nowoczesnych urządzeń. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na precyzyjną diagnozę i szybkie leczenie, które pozwoli w krótkim czasie wrócić do zdrowia.

Pakiet medyczny – indywidualne podejście do pacjenta

W przypadku prywatnej opieki medycznej możliwe jest indywidualne podejście do pacjenta. Lekarze i specjaliści, którzy pracują w prywatnych klinikach, mogą więcej czasu poświęcić każdemu pacjentowi. Mogą lepiej zrozumieć, jakie ten ma potrzeby oraz dokładniej spojrzeć na jego zdrowie. W przypadku wizyt na NFZ nie zawsze jest czas na dłuższą rozmowę.

Na jakie pakiety medyczne się zdecydować?

Wiele statystyk pokazuje, że nawet 40% Polaków korzysta z prywatnych usług medycznych. Można wykupić pakiet, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i zapewnić sobie profesjonalną opiekę. Można również zdecydować się na objęcie taką opieką naszych bliskich. Niektóre placówki posiadają bardzo rozbudowane pakiety medyczne. Osoby, które mają mniejsze potrzeby, mogą korzystać co pewien czas z opieki lekarza rodzinnego, gastrologa czy stomatologa. Dla takich osób dobrym wyborem będzie podstawowy pakiet. Rozbudowane pakiety będą dla osób, dla których konsultacje lekarskie muszą być wykonywane częściej. Sprawdza się to także w przypadku osób, które dbają o profilaktykę i lubią mieć wszystko dokładnie przebadane. Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu poszczególnych pakietów warto porównać ceny. Czasem zdarza się taka sytuacja, że najbardziej atrakcyjny cenowo pakiet może okazać się ubogi w wiele potrzebnych usług. Natomiast inny pakiet, który początkowo będziemy uważać za nieatrakcyjny, okaże się odpowiedni dla nas.

Prywatne usługi medyczne – co jeszcze warto wiedzieć?

Łatwa dostępność opieki medycznej zapewnia bezpieczeństwo. Pakiety medyczne przygotowywane są dla klientów indywidualnych – jest to szeroki wybór badań laboratoryjnych, diagnostycznych czy konsultacje. W ten sposób można skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu bądź lekarzami wielu specjalizacji. Jest pakiet opieki medycznej w opłacie rocznej, płacenie jednorazowo bądź w formule opłat miesięcznych. Pakiety prywatne umożliwiają szybki oraz szeroki dostęp do konsultacji specjalistycznych.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/photos/stethoscope-hospital-doctor-health-840125/

KOMENTARZE
Newsletter