Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Program stypendialny firmy Amgen dostępny również dla polskich studentów
01.10.2009
Tego lata siedmiu studentów z Polski miało możliwość brać udział w projektach badawczych na Uniwersytecie w Cambridge, Karolinska Institutet, (Szwecja), i Uniwersytet Ludwig-Maximilians – LMU (Niemcy), w ramach Europejskiego Programu Naukowego AMGEN
Europejski Program Naukowy AMGEN (Amgen Scholars Europe Programe – ASEP) którego budżet wynosi 27,5 miliona dolarów rozpoczął swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku. Obecnie Fundacja Amgen zdecydowała się na rozszerzenie swojej działalności również na Europę. Program zapewnia studentom niepowtarzalną okazje do uczestnictwa w projektach badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych i doświadczonych naukowców z obszaru biologii, bioinżynierii i chemii na uniwersytach w Cambridge, Karolinska Institutet i Ludwig-Maximilians – LMU.

Naszym Celem jest zapewnienie dostępu do projektów badawczych, młodym naukowcom o wysokim potencjale rozwoju. Fundacja Amgen rozpoczęła Europejski Program Naukowy jako jedyny tego typu program w Europie. Jego celem jest ułatwienie rozwoju najbardziej obiecującym młodym naukowcom. Chcemy dać im szansę, by brali udział w badaniach, do jakich dostęp na ich poziomie, poza naszym programem, jest bardzo utrudniony - mówi Jarosław Lange Dyrektor Generalny Amgen Sp. z o.o.

Każdy jednostka akademicka biorąca udział w programie ASEP decyduje o kandydatach przyjętych do niej spośród wszystkich aplikacji z całej Europy. Każdy z programów ma indywidualny proces aplikacyjny. Każdy z nich wymaga informacji o dotychczasowych wynikach nauki, listu rekomendacyjnego i eseju. Finansowe wsparcie studentów jest ważnym czynnikiem w programie. Poszukiwani są przede wszystkim osoby zainteresowane tematyką konkretnych projektów badawczych, które chcą poszerzać swą wiedzę w danych dziedzinach.

Wstępem do programu badawczego dla wszystkich stypendystów ASEP jest trzydniowe wrześniowe sympozjum organizowane na Uniwersytecie w Cambridge. Uczestnicy mają tam okazję poznać się oraz podzielić się doświadczeniami ze swych letnich programów badawczych. Jest to również doskonała okazja do wysłuchania nowinek z branży oraz stanu badań prowadzonych przez czołowe jednostki akademickie. To spotkanie stanowi również doskonałą okazję do wymiany poglądów o możliwych ścieżkach kariery dla osób posiadających doktorat.

Aby zdobyć więcej informacji o Europejskim Programie Naukowym Amgen wejdź na: www.amgenscholars.eu.


Opracowane na podstawie materiałów prasowych Amgen.
KOMENTARZE
news

<Listopad 2025>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Newsletter