Koncepcja inwestycji została przedstawiona polskim władzom wiosną ubiegłego roku. "Jestem przekonany, że nasza inwestycja spotka się z dobrym przyjęciem polskich władz, ponieważ jest odpowiedzią na potrzeby polskiej służby zdrowia w zakresie krwiolecznictwa i rozwiązaniem wieloletniego problemu stabilności, pewności i planowego rozwoju dostaw leków krwiopochodnych dla polskich pacjentów" - powiedział, cytowany w komunikacie, Jarosław Czarnota, Dyrektor Generalny Octapharma Polska.
Octapharma AG z siedzibą w szwajcarskim Lachen powstała w 1983 r. Jest jedna z największych na świecie firm prywatnych zajmujących się przetwarzaniem osocza i produkcją leków krwiopochodnych.
Posiada pięć zakładów przetwarzania osocza, umiejscowionych w Austrii, Francji, Szwecji, Meksyku i Niemczech oraz cenione ośrodki innowacyjne i centra badawczo-rozwojowe w Wiedniu, Frankfurcie, Berlinie, Monachium i Sztokholmie.
Eksperci Octapharmy tworzą na bazie wyjątkowego materiału organicznego jakim jest ludzka krew leki osoczo-pochodne i opracowują najnowocześniejsze rozwiązania preparatów rekombinowanych.
Współpracując ze służbą zdrowia i sprzedając swoje produkty w 80 krajach na wszystkich kontynentach, firma osiągnęła pozycję jednego ze światowych liderów w swojej branży.
W swoim portfolio posiada już 17 leków osoczo-pochodnych i tzw. rekombinowanych. W ciągu 25-ciu lat działalności, dzięki nieustającemu dążeniu do udoskonalania produkowanych leków i tworzenia nowych rozwiązań, Octapharma wprowadziła wiele innowacji na skalę światową.
W 2008 roku spółka wypracowała zysk operacyjny w wysokości 256 mln euro. Obroty w 2008 r. wyniosły ponad 886 mln euro wobec 752 mln euro w roku 2007.
Źródło pb.pl
KOMENTARZE