Porozumienie dotyczy oceny przydatności produkowanych przez nich lantybiotyków jako bazy dla powstawania nowych terapii w leczeniu chorób wirusowych.
Lantybiotyki firmy
Novacta już we wczesnych fazach badań wykazały wysoki potencjał dla ich zastosowania w charakterze antybiotyków. Naukowcy przewidują jednak, i
ż te naturalnie występujące związki posiadają również unikalny mechanizm ingerencji w procesy infekcji wirusowych zachodzący na drodze inhibicji już we wczesnych etapach infekcji a także podczas późniejszej poliferacji. Korzystając z tych własności lantybiotyków oraz róznorodnych technologii inżynieryjnych, Novacta zamierza rozwijać nowe związki których celem terapeutycznym będzie grypa a także inne powszechne choroby wirusowe.
DSTL jest doświadczonym i uznanym na całym świecie ośrodkiem zajmującym się oceną nowych produktów leczniczych w tym również substancji o charakterze przeciwwirusowym a jego współpraca z naukowcami z Novacta Therapeutics z pewnością przyniesie już wkrótce korzyści w postaci nowych rozwiązań terapeutycznych.
Lantybiotyki stanowią grupę wyjątkowych antybiotyków peptydowych w większości produkowanych przez i działających na bakterie gramdodatnie. Ten z pozoru tajemniczy termin został wprowadzony pod koniec lat 80 ubiegłego wieku i stanowi skrótową nazwę antybiotyków peptydowych zawierających lantioninę wykazujących silne działanie antybakteryjne.
Źródło:
bionity.com
micro.org.pl
KOMENTARZE