O wzięciu udziału w szkoleniu warto pomyśleć wcześniej, gdyż dla osób, które zgłoszą się i wpłacą pieniądze do 25 października całkowity koszt udział wynosi 430,50 zł brutto, zaś dla osób, które zdecydują się w późniejszym terminie - 553,50 zł. Ponadto ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie oprócz wartości merytorycznej, jest okazją do zdobycia punktów edukacyjnych dla lekarzy i diagnostyków laboratoryjnych.
Będziecie mięli okazje być na każdym wykładzie, gdyż żaden nie pokrywa się czasowo. Konferencja to także możliwość wzięcia udziału w 2 sesjach tematycznych, składających się łącznie z 9 półgodzinnych wykładów, zakończonych dyskusjami. Szczególnie na uwagę zasługuje przyjazd prof. dr hab. Marii Małgorzaty Dębiec-Rychter z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii, która wygłosi wykład na temat perspektyw zastosowania w przyszłości badań NGS, wykorzystujących najnowocześniejsze techniki sekwencjonowania genomu ludzkiego do badania zarodków. Co więcej, swoją obecnością oprócz wybitnych profesorów z Warszawy, zwłaszcza z Centrum Onkologii w Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, zaszczyci Was także prof. dr hab. Cezary Cybulski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Koordynację merytoryczną nad projektem będzie sprawowała dr hab. n. med. Barbara Pieńkowska-Grela, prof. nadzw., która sama opowie o diagnostyce genetycznej w nowotworach dawniej i dziś. Dzięki doświadczeniu, wyniesionym z Pracowni Genetyki Nowotworów w Centrum Onkologii w Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie jej wykład zapowiada się jako szczególnie interesujący i ważny dla osób planujących swoja przyszłość zawodową lub naukową w tej dziedzinie.
Pierwsza sesja będzie poświęcona stricte genetycznym predyspozycjom do zachorowań na nowotwory, m.in. w przypadku nowotworów wieku dziecięcego, nowotworów układu trawiennego oraz zespołu Lyncha (rak jelita grubego). Druga, dłuższa i obszerniejsza merytorycznie sesja będzie bogatsza w zdecydowanie bardziej praktyczne informacje, mogące być przydatne w diagnostyce i leczeniu białaczki, guzów litych, czerniaka i nowotworów jelita grubego.
Rejestrować można się przez wypełnienia formularza.
Wszelskie szczegóły znajdziecie też w naszym kalendarium.
Biotechnologia.pl szczególnie zachęca do wzięcia udziału w konferencji, sama z ogromna przyjemnością obejmując nad nią patronat medialny.
KOMENTARZE