Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jeden z najbardziej wpływowych naukowców na świecie prelegentem konferencji podczas Targów Packaging Innovations
Jeden z najbardziej wpływowych naukowców na świecie prelegentem konferencji podczas Targów

W dniach 9-10 października 2024 r. w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań, co-packingiem, magazynowaniem, recyklingiem i innymi. Na uczestników czekają liczne spotkania m.in. z dr hab. Renatą Dobrucką, prof. UEP – znaną w środowisku naukowym jako jeden z 2% najczęściej cytowanych naukowców świata wg Uniwersytetu Stanforda.

Dwa dni pełne merytorycznych prezentacji, debat, ponad 20 ekspertów dzielących się swoją wiedzą i zero kosztów uczestnictwa dla zwiedzających – tak zapowiada się Konferencja Packaging Innovations, która odbędzie się w ramach 16. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Jak wskazują uczestnicy, targi te łączą biznes i edukację, oferując niezwykłe połączenie tych dwóch dziedzin.

Wybitni prelegenci

Jakość i merytoryczność to najważniejsze cechy Konferencji Packaging Innovations, która wyróżnia się bogatym programem pełnym prelekcji uznanych osobistości w branży. Jednym z najbardziej wyczekiwanym gości jest dr hab. Renata Dobrucka, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, będąca na liście 2% najczęściej cytowanych naukowców świata wg Stanford University. Jej działalność naukowa związana jest z materiałami opakowaniowymi, kompozytowymi i produktami przemysłowymi. Dotyczy to zarówno badań jakościowych, jak i opracowywaniem nowych materiałów dedykowanych do konkretnych zastosowań. Dzięki wieloletniej pracy w branży farmaceutycznej, wykorzystuje w swoich badaniach surowce oraz ekstrakty roślinne, szczególnie przy opracowywaniu innowacyjnych biomateriałów. Pani Profesor przyjęła zaproszenie organizatorów do wygłoszenia prezentacji nt. globalnej rekomendacji dla projektowania opakowań cyrkularnych zawartej w przewodniku Światowej Organizacji Opakowań (WPO) „Projektowanie opakowań do recyklingu”. Prelegentka współpracowała z Polską Izbą Opakowań przy przygotowaniu jego polskiej wersji. Prezentacja będzie miała miejsce w dniu otwarcia 16. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, tj. 9 października br. i wpisuje się w wątek jubileuszowy 30-lecia Polskiej Izby Opakowań. Oprócz tych obchodów odbędzie się także uroczystość z okazji 60-lecia Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, honorowego partnera wydarzenia. Powiązana z tym prelekcja o innowacjach w projektowaniu opakowań dr hab. Moniki Wojtaszek-Dziadusz, prof. ASP w Krakowie, będzie jedną z wielu oczekiwanych od 2023 r.

Do grona prelegentów dołączą również:

* dr Arkadiusz Michalak – radca prawny, rzecznik patentowy, European Trade Mark and Design Attorney, absolwent i doktor nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego z ponad 20-letnim doświadczeniem; ekspert prawny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie implementacji dyrektywy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk handlowych oraz uczestnik grupy roboczej dot. prawa autorskiego przy Ministerstwie Kultury;

* Joanna Olszak (IGI Food Law) – specjalistka w rozwiązywaniu problemów z interpretacją przepisów prawa żywnościowego, zwłaszcza dot. znakowania, promocji i reklamy żywności, a także materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością;

* Krzysztof Niczyporuk – specjalista branży opakowań w sektorze produkcyjnym i co-packingowym. W branży opakowań działa od wielu lat, zajmując się identyfikacją i zabezpieczaniem produktów oraz opakowaniami inteligentnymi; od marca 2023 r. prezes Polskiej Izby Opakowań; jego zawodowa działalność związana jest z funkcją dyrektora zarządzającego w firmie Druk Serwis 24 Sp. z o. o., w której jest również współwłaścicielem;

* Mikołaj Maśliński – prawnik, partner zarządzający Kancelarii MMLC Mądry Maśliński Law & Consulting, specjalizujący się m.in. w prawnych aspektach wprowadzania produktów i opakowań na rynek w związku z rozszerzoną odpowiedzialnością producenta (ROP).

Magiczne siedem stref tematycznych

Siedem jest liczbą szczególnie ważną, symbolizującą doskonałość. Taka właśnie będzie oferta wystawców Targów Packaging Innovations, którzy zaprezentują swoje produkty w siedmiu strefach tematycznych: Opakowania, Komponenty, Maszyny, Druk, Logistyka i e-commerce, Usługi, Branding i reklama. Dodatkowo wydarzenie wzbogaci wystawa artystyczna prezentująca kreatywne projekty opakowań oraz specjalna strefa wystawiennicza dla uczestników finału 13. Konkursu Strefa Studenta, który umożliwi młodym talentom zaprezentowanie swoich innowacyjnych pomysłów przed szeroką publicznością. To wyjątkowe połączenie edukacji, biznesu i sztuki sprawia, że Targi Packaging Innovations są wydarzeniem, którego nie możesz przegapić.

Zostań sponsorem Konferencji

Organizatorzy zachęcają również do skorzystania ze specjalnej oferty sponsorskiej Konferencji Packaging Innovations, w ramach której można zdobyć stoisko oraz dodatkowe działania promocyjne. Dostępne są trzy pakiety standardowe lub możliwość dostosowania indywidualnego pakietu do potrzeb wystawcy.

Źródła

Fot. Packaging Innovations

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2025>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Newsletter