Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Influenza Vaccine Supply
06.04.2006
Influenza Vaccine Supply to wyspecjalizowana, międzynarodowa grupa wchodząca w skład Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Farmaceutycznych (IFPMA).
Powstała w lutym 2002 roku w celu wsparcia liderów w firmach produkujących szczepionki przy podejmowaniu decyzji na temat zagwarantowania odpowiednich mocy do produkcji i dystrybucji szczepionek przeciw grypie w latach pomiędzy okresami pandemicznymi i w trakcie występowania pandemii oraz w celu udzielenia pomocy przedstawicielom władz ochrony zdrowia w podejmowaniu decyzji dotyczących zaleceń w sprawie szczepień i refundacji oraz poziomu zastosowania szczepionek i planów ich dostaw.

Członkami grupy są następujące firmy: Baxter Vaccines, Berna Biotech, Biken, Chiron Vaccines, CSL Ltd, Crucell, Denka Seiken, GlaxoSmithKline Biologicals, Kaketsuken, Kitasato Institute, MedImmune, Nobilon, sanofi pasteur, Sanofi Pasteur MSD i Solvay Pharmaceuticals. Firmy członkowskie – zaangażowane w badania, rozwój i produkcję szczepionek przeciw grypie i reprezentujące ponad 95% światowej produkcji – łączą wysiłki zmierzające do zapewnienia możliwie szybkiej dostępności dużych ilości szczepionek w sytuacji pandemii. Obecne, światowe możliwości produkcyjne mogą nie być w stanie zaspokoić zapotrzebowania na szczepionki w sytuacji pandemii. Podgrupa ds. Naukowych, Produkcyjnych i Badawczych (SPR) aktywnie działa na polu zagadnień technicznych związanych z rozwojem, udzielaniem licencji i produkcją szczepionek pandemicznych w ścisłej współpracy z urzędami krajowymi i międzynarodowymi, w tym ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), Europejskim Urzędem ds. Leków (EMEA) i Narodowym Instytutem Zdrowia (NIH) w USA. Tymczasem podgrupa ds. Polityki, Praktyk i Komunikacji (PPC) opublikowała w naukowym magazynie „Vaccine” serię artykułów i zainicjowała analizę dystrybucji szczepionek przeciw grypie na świecie oraz zakrojone na szeroką skalę badania ekonomiczne dotyczące szczepień przeciw grypie wśród zdrowych osób dorosłych w wieku 50-65 lat, co powinno okazać się pomocne dla publicznych systemów ochrony zdrowia i może przyczynić się do podwyższenia społecznego znaczenia szczepień przeciwgrypowych. Na koniec, międzynarodowa grupa IVS wyda wkrótce oświadczenie o stanowisku w sprawie perspektyw gotowości przemysłu farmaceutycznego na wypadek pojawienia się pandemii.

Źródło: Stowarzyszenie Przedstawicieli Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych

.
KOMENTARZE
Newsletter