Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
IN CELL ART rozszerza swoją współpracę badawczą z Sanofi Pasteur
25.01.2010
Francuska biofarmaceutyczna spółka IN CELL ART, która opracowuje innowacyjne systemy formulacji dla potrzeb dokomórkowego przenoszenia makromolekuł biologicznych (siRNA, DNA, białek) poinformowała o rozszerzeniu swojej umowy o współpracy badawczej z Sanof
W związku z rozszerzeniem tej współpracy, Prezes firmy IN CELL ART, Pani Chloé Bellocq, oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa, Bruno Pitard, złożyli następujące oświadczenie : Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy kontynuować współpracę z Sanofi Pasteur, światowym liderem w dziedzinie szczepionek przeznaczonych dla ludzi. Podpisanie umowy o rozszerzeniu tej współpracy ukazuje duży potencjał przełomowych technologii opracowanych przez IN CELL ART dla rozwoju nowych szczepionek.

Kilka słów na temat nanowektora ICA614

Nanowektor ICA614, chroniona patentem syntetyczna formulacja, bazująca na przełomowych technologiach opracowywania szczepionek nowej generacji, prezentuje unikalne parametry skuteczności, prostoty i łatwości wdrożenia do produkcji, takie jak spektakularne zwiększenie immunogeniczności szczepionek z DNA przeciwko antygenom nowotworowym lub chorobotwórczym związkom pochodnym, zmniejszenie zawartości DNA oraz doskonały profil bezpieczeństwa.

Nanowektor ICA614, stanowiący duży postęp na drodze ku opracowaniu nowych szczepionek z DNA, znajduje się obecnie w fazie testowania przez wiodące w dziedzinie szczepionek przedsiębiorstwa farmaceutyczne. Firma IN CELL ART wykazała ponadto, że nanowektor ICA614 zwiększa również skuteczność podjednostek szczepionek wykorzystujących białka rekombinowane jako antygeny.

Kilka słów na temat IN-CELL-ART IN CELL ART z siedzibą w Nantes, w zachodniej Francji jest firmą biofarmaceutyczną, specjalizującą się przedklinicznych i farmaceutycznych badaniach nanowektorów dla potrzeb formulacji biologicznych i makromolekularnych substancji czynnych. Firma, mająca w gronie swoich założycieli, a także w zespole badawczym laureata Nagrody Nobla, opracowała nowe klasy wektorów, pozbawionych toksyczności, zorganizowanych w nanoskali, umożliwiających skuteczne pokonywanie bariery błon komórkowych.

IN CELL ART wykorzystuje swoje technologie przy świadczeniu usług z zakresu m.in. rewolucyjnego podejścia do wytwarzania przeciwciał - ICANtibodies®. Wobec nieobecności antygenu rekombinacyjnego, ICANtibodies® umożliwia, w oparciu o sekwencję DNA in silico danego antygenu, tworzenie szczególnie ambitnych przeciwciał, skierowanych przeciwko dowolnemu antygenowi o znanej sekwencji. Poprzez możliwość multiwalentnych protokołów immunizacji, technologia ICANtibodies®, szczególnie nadaje się do wysokowydajnego screeningu przeciwciał i szybkiej identyfikacji przeciwciał o znaczeniu terapeutycznym lub diagnostycznym.

Z doskonałymi wynikami na zwierzęcych modelach do badania chorób nowotworowych i zakaźnych, IN CELL ART kontynuuje prace nad technologiami z dziedziny szczepionek DNA do zastosowań leczniczych i profilaktycznych. IN CELL ART współpracuje z przedsiębiorstwami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi z całego świata i udziela licencji na formulacje szczepionek.

IN CELL ART blisko współpracuje również z firmami zajmującymi się opracowywaniem produktów leczniczych wykorzystujących interferencyjne RNA i oferuje rozwiązania z zakresu formulacji RNA do ukierunkowanego wygaszania genów zaangażowanych w rozwój nowotworów, chorób zakaźnych i schorzeń serca oraz naczyń krwionośnych.

I wreszcie, IN CELL ART prowadzi sprzedaż odczynników ICAFectin®441 oraz ICAFectin®442 do transfekcji DNA i siRNA dla komórek macierzystych i hodowli pierwotnych.

Założona w roku 2005, firma IN CELL ART jest w większości własnością swoich założycieli. Jest ona członkiem klastra Atlantic Biotherapies skupiającego przedsiębiorstwa biotechnologiczne z zachodniej Francji.

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2024>

pnwtśrczptsbnd
25
26
27
28
LSOS Summit 2024
2024-11-28 do 2024-11-29
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter