Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Heparyna niskocząsteczkowa i thromboprophylaxis - najlepsze efekty w leczeniu zakrzepicy głębokożylnej u chorych na raka
02.03.2007
Optymalizacja użycia leków przeciwzakrzepowych przy leczeniu zakrzepicy głębokożylnej u pacjentów chorych na raka może pozytywnie wpłynąć na rezultaty kuracji zakrzepicy, skrócić czas wymaganej hospitalizacji i jednocześnie obniżyć koszt leczenia.
Do takiego wniosku doszli naukowcy z Centrum Raka imienia M. D. Andersona Uniwersytetu w Teksasie.

Jednym z najważniejszych wniosków opracowania jest stwierdzenie, że robienie większego użytku z heparyny o małej masie cząsteczkowej pośród pacjentów wychodzących z choroby może pomóc istotnie obniżyć koszty leczenia pacjentów chorych na raka oraz na zakrzepicę głębokożylną, a także skrócić okres czasu, jaki muszą spędzić podczas leczenia w szpitalu. Inny opublikowanmy niedawno raport stwierdza, że sytuację jeszcze bardziej mogłoby poprawić częstsze stosowanie leku thromboprophylaxis.

Pod uwagę wzięto dane dotyczące 529 pacjentów chorych na raka, leczonych jednocześnie różnymi metodami z zakrzepicy głębokożylnej. Ze względu na liczbę pacjentów jest to najbardziej wyczerpujące opracowanie tego rodzaju. Wskazuje ono, że przypadki krwawienia u leczonych pacjentów, jak również przypadki nawrotu zakrzepicy są częstsze, niż to wcześniej podawano. Co więcej, okres leczenia szpitalnego i powiązane z nim koszty są szczególnie wysokie w przypadku pacjentów chorych na raka leczonych też na zakrzepicą głębokożylną.

Zakrzepica głębokożylna jest szczególnie poważną przypadłością ze względu na łączące się z nią wysokie ryzyko wystąpienia embolii (zatoru) płucnej. Choroba embolii zakrzepowej jest powszechna pośród starszych pacjentów szpitali oraz osób świeżo po zabiegach chirurgicznych. Zakrzepica głębokożylna występuje również szczególnie często u pacjentów chorych na raka.

Źródło: www.bioportfolio.com 
KOMENTARZE
Newsletter