Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
GSK wyróżniona w rankingu „Branża ochrony zdrowia w Polsce 2016”
GSK wyróżniona w rankingu „Branża ochrony zdrowia w Polsce 2016”
Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy ogłoszono raport „Branża ochrony zdrowia w Polsce 2016”, opracowany przez Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika. Zawiera on ranking, który jako pierwszy porównuje ze sobą firmy z różnych obszarów sektora ochrony zdrowia. GSK jako jedyna farmaceutyczna znalazła się w złotej piątce wyróżnionych firm. Spółka znalazła się także na pierwszej pozycji pod względem eksportu.

 

 

Podczas zakończonego XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy zaprezentowano pierwszą edycję raportu „Branża ochrony zdrowia w Polsce 2016” opracowanego przez Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika we współpracy z Europejskim Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia oraz Instytutem Studiów Wschodnich. Po raz pierwszy zestawiono w nim ze sobą przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach ochrony zdrowia - branży farmaceutycznej, wyrobów medycznych, dystrybucyjne, apteki i sieci apteczne, firmy realizujące badania kliniczne, uzdrowiska oraz prywatnych i publicznych świadczeniodawców usług medycznych. Opracowanie zawiera firmy o przychodach przekraczających 10 mln zł. Kapitule rankingu przewodniczył i galę wręczenia nagród otworzył wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

GSK jako jedyna firma farmaceutyczna znalazła się w złotej piątce rankingu Forum Ochrony Zdrowia, uzyskując czwarte miejsce. Spółka osiągnęła ponadto pierwszą notę wśród największych eksporterów branży. Tyko w 2016 r. wartość eksportu GSK na ponad 120 rynków sięgnęła blisko 4 mld złotych.

– Polska od lat zajmuje strategiczne miejsce na mapie inwestycji GSK. Dziś to już ponad 1700 osób, które pracują w różnych obszarach działalności: produkcji leków i produktów ochrony zdrowia, centrum dystrybucyjno-logistycznym oraz Centrum Usług Biznesowych GSK IT. Cieszymy się, że od niemal 40 lat firma GSK może rozwijać się na terenie Polski w wielu strategicznych obszarach, w tym od 20 lat w oparciu o wielowymiarowe inwestycje” – podkreśla Jonathan Sweeting, dyrektor generalny GSK.

GSK jest od wielu lat wiodącym inwestorem w przemyśle farmaceutycznym, dostarczającym ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom. – Nasza działalność przyczynia się nie tylko do rozwoju sektora ochrony zdrowia, ale i polskiej gospodarki. To stworzone miejsca pracy, zbudowana sieć prawie 2,5 tys. partnerów handlowych i dostawców, zapłacone podatki oraz eksport produktów z Polski – stwierdził Krzysztof Kępiński, członek zarządu i dyrektor relacji zewnętrznych GSK po gali wręczenia nagród rankingu. 

Od blisko 20 lat inwestuje w Polsce, rozbudowując i modernizując fabrykę leków w Poznaniu. W 2016 r. w poznańskim zakładzie produkcyjnym wytworzono ponad 100 mln opakowań leków. Obok rozwoju działalności produkcyjnej, GSK wdrożyła także inwestycje w dystrybucję leków i szczepionek (centrum logistyczno-dystrybucyjne w Gądkach), informatyzację procesów związanych z lekami i szczepionkami (Centrum Usług Biznesowych GSK IT), centra zakupowe oraz badania kliniczne. W 2015 roku wpływy do budżetu państwa z CIT, PIT, VAT oraz składek ZUS z tytułu działalności GSK wyniosły 250 mln złotych. Firma jest również odpowiedzialnym partnerem biznesowym. W 2017 roku została nagrodzona Białym Listkiem CSR.

Raport „Branża ochrony zdrowia w Polsce 2016” został zaprezentowany podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jego autorami są Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika we
współpracy z Europejskim Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia oraz Instytutem Studiów Wschodnich. Pełna treść raportu dostępna jest na stronach Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika.

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2020>

pnwtśrczptsbnd
29
30
NutraFood Poland
2020-06-30 do 2020-07-02
Oznaczanie probówek PCR
2020-06-30 do 2020-06-30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter