Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CPhI Worldwide we Frankfurcie - duże zainteresowanie polskimi firmami!
CPhI Worldwide we Frankfurcie - duże zainteresowanie polskimi firmami!
22-24 października 2013 roku w Niemieckim Frankfurcie w Centrum Wystawienniczym Messe Frankfurt miały miejsce bezkonkurencyjne targi dla świata farmaceutycznego – CPhI Worldwide. Organizator targów (UBM Live Media), jak co roku dołożył wszelkich starań, żeby targi stały się najefektywniejszym narzędziem wsparcia biznesu dla wystawców, jak również dla odwiedzających tę imprezę. Na targach jako wystawców nie zabrakło rodzimych firm, których z Polski przyjechało kilkanaście.

 

Targi CPhI są wiodącym wydarzeniem w branży już od lat 90. XX wieku. Z roku na rok nieustannie ewoluowały jeżeli chodzi o innowacje, ilość wystawców a także frekwencję uczestników – w 2012 r. CPhI na całym świecie odwiedziło blisko 30000 uczestników związanych z branżą farmaceutyczną, reprezentujących 130 krajów świata. Wydarzenie przyciąga publiczność z różnych sektorów branży farmaceutycznej – wszystkich cechuje poszukiwanie innowacji, partnerów biznesowych, nowych składników farmaceutycznych, dążenie do zawierania nowych umów, zainteresowanie nowoczesnymi technologiami.

Największe targi branży farmaceutycznej w Europie ponownie przyciągnęły tłumy odwiedzających z całego świata. Nie mogło na nich zabraknąć polskich firm, których wystawiło się tam kilkanaście. Polski pawilon oraz skupione w nim firmy zostały odwiedzone przez setki profesjonalistów z branży farmaceutycznej. Polska reprezentowana była przez firmy: Biovico, Bestpharma, Zakłady Farmaceutyczne Unia, Selvita, Curtis Health Caps, Hasco-Lek, Ichem, IPO Pszczyna, Mabion, Polpharma oraz Adamed. Firmy Bestpharma, Biovico, IPO Pszczyna, Zakłady Farmaceutyczne „Unia”, Hasco Lek wystawiły się w ramach Branżowego Programu Promocji branży Biotechnologicznej i farmaceutycznej. Uczestnicy targów CPHI są przekonani, że tak licznie nawiązane kontakty pozwolą na pozyskanie nowych rynków.

Jak wyglądało zainteresowanie polskimi firmami? Rafał Gorgol (Ageron Polska) z zadowoleniem ocenia zainteresowanie polskimi firmami jako duże – „Zaletą była lokalizacja polskich firm w pawilonie bio-tech pharma, wystawcy cieszyli się naprawdę dużym zainteresowaniem i nie kryli zadowolenia z liczby nawiązanych kontaktów. Choć nie analizujemy tego w aspekcie biznesowym a bardziej organizacyjnym, firmy miały bardzo dużo kontaktów i liczą że przekuje się to na konkretną sprzedaż.

Wszystkie firmy na tegorocznych targach CPhI, nie tylko te z pawilonu polskiego objęte Branżowym Programem Promocji – ale także te spoza niego, w innych halach – odczuły że tegoroczna edycja targów we Frankfurcie była bardzo intensywna. W porównaniu do tych samych Targów organizowanych w 2012r. w Madrycie w ich opinii korzystniej wypadają Niemcy. Zastanawiamy się co miało na to wpływ – być może odwiedzający chętniej przyjeżdżają do Niemiec, organizacja jest bardzo dobra”

Kolejne Targi CPhI będą miały miejsce we Francji, w Paryżu. Wystawcy i odwiedzający z niecierpliwością czekają na to wydarzenie. ”My już zarezerwowaliśmy ponad 70m2 powierzchni –  jest to dla nas 3 edycja. Możliwe że polski pawilon zwiększy się jeszcze o kilkadziesiąt metrów. Podczas tegorocznej edycji można było zauważyć zainteresowanie Programem –  firmy spoza programu, nawet obecne na targach tylko w charakterze odwiedzających podpytywały jak uczestniczyć w targach i być częścią pawilonu Polskiego” – mówi Rafał Gorgol. Czy kolejne targi przyciągną jeszcze większą liczbę odwiedzających, jak to ma miejsce co roku?

KOMENTARZE
Newsletter