Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bo w ich rękach jest przyszłość farmacji
Sylwia Korczyńska, 18.01.2016 , Tagi: młoda farmacja
Bo w ich rękach jest przyszłość farmacji
Młoda Farmacja jest organizacją studencką, skupiającą się na ciągłym podnoszeniu naukowego i fachowego poziomu farmaceutów, propagowaniu postępów nauki wśród farmaceutów oraz zachęcaniu i wdrażaniu farmaceutów do pracy naukowej.

 

Młoda Farmacja jest Zespołem Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Zrzesza ponad 1000 studentów i absolwentów farmacji. Obecnie w skład Młodej Farmacji wchodzi dziesięć Oddziałów, mających swoje siedziby na wydziałach farmaceutycznych w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie oraz Wrocławiu.

Cele Młodej Farmacji

Młoda Farmacja działa na rzecz polskich studentów farmacji. Statutowymi celami Młodej Farmacji są:

  • pomoc studentom farmacji w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych,

  • rozwój idei humanitaryzmu oraz etyki zawodowej,

  • rozwój programu przeddyplomowego kształcenia farmaceutycznego,

  • propagowanie postępów nauki wśród studentów farmacji,

  • pomoc w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek,

  • integracja środowiska studentów farmacji na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Młoda Farmacja opiera się na pracy społecznej członków, którzy biorą udział i organizują liczne sympozja, warsztaty oraz konferencje. Najważniejszym i zarazem największym wydarzeniem organizowanym przez Zespół Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego jest Ogólnopolski Kongres Młodej Farmacji. Jest on okazją, aby raz do roku studenci wszystkich wydziałów farmaceutycznych w Polsce spotkali się, poszerzając swoją wiedzę na szereg tematów dotyczących aktualnych wyzwań naukowych, medycznych, a także tych stojących przed polskim rynkiem farmaceutycznym. Dzięki organizacji wartościowych wykładów i warsztatów, a także możliwości kontaktu z przedstawicielami najbardziej znaczących firm branży farmaceutycznej, wydarzenie to ma bardzo wysoką rangę i cieszy się uznaniem wśród społeczności akademickiej.

W ramach współpracy z International Pharmaceutical Students' Federation (IPSF) Młoda Farmacja bierze czynny udział w programie Student Exchange Programme. Dzięki niemu co roku kolejni studenci farmacji mają niepowtarzalną okazję odbyć zagraniczne praktyki wakacyjne w wybranych przez siebie krajach.

Akcje i inicjatywy

  • ZAPYTAJ FARMACEUTĘ - opieka farmaceutyczna w cukrzycy i nadciśnieniu tętniczym. Celem akcji jest pogłębianie wiedzy pacjentów na temat przyczyn, profilaktyki oraz leczenia jednych z najczęściej występujących chorób przewlekłych jakimi są cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. Członkowie Młodej Farmacji we współpracy ze studentami Medycyny Laboratoryjnej wykonują pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi.

  • Światowy Dzień Walki z AIDS, podczas którego organizowane są liczne akcje informacyjne oraz konkursy sprawdzające wiedzę studentów o przyczynach i leczeniu choroby.

W celu pogłębiania wiedzy wśród studentów farmacji, orgaznizowane są liczne konkursy. Konkurs Umiejętności Klinicznych mający za zadanie popularyzować farmację kliniczną, polega na analizie przez uczestników różnych przypadków klinicznych oraz na doborze odpowiedniej farmakoterapii. Konkurs Opieki Farmaceutycznej, którego ideą jest poszerzanie wiedzy studentów na temat opieki farmaceutycznej, polega na rozwiązywaniu problemów z jakimi stykają się farmaceuci pracujący w aptekach.

Ponadto każdy z Oddziałów organizuje opracowane przez siebie akcje odpowiadające na lokalne potrzeby oraz wynikające z zainteresowań członków. 

Źródła

http://mf.edu.pl/


 

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2020>

pnwtśrczptsbnd
1
2
TECHCO Forum
2020-12-02 do 2020-12-03
3
4
5
6
7
8
NEURONUS 2020 Neuroscience Forum
2020-12-08 do 2020-12-11
9
Digital Hospital Forum
2020-12-09 do 2020-12-09
11
12
13
14
15
MEDmeetsTECH #10
2020-12-15 do 2020-12-16
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter