W ramach Szkoły odbyły się liczne wykłady prowadzone w języku angielskim przez znakomitych naukowców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Natomiast audytorium stanowili studenci, absolwenci i doktoranci z różnych uczelni w Polsce oraz goście z USA.
Przewodnim tematem spotkania były zagadnienia związane z procesem nowotworzenia. Uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat podłoży molekularnych poszczególnych chorób nowotworowych, sposobów ich diagnozowania oraz najnowszych osiągnięć terapii przeciwnowotworowych. Podczas warsztatów z zarządzania projektami, organizowanych w ramach unijnego programu TRAYSS PRIME, młodzi naukowcy spróbowali również swoich sił w zakładaniu sprawnie funkcjonującej firmy biotechnologicznej. Ponadto można było zdobyć praktyczne rady i informacje związane z pozyskiwaniem środków z 7 Programu Ramowego UE na dalsze możliwości rozwoju kariery naukowej także poza granicami własnego kraju.
Organizatorzy zadbali również o zagospodarowanie wolnego czasu dla uczestników Letniej Szkoły. Odbył się m.in. turniej siatkówki, zawody w robieniu niezatapialnych modeli kartonowych. Dużą popularnością cieszyły się rozgrywki w bulle. Wśród innych rozrywek znalazły się kalambury o tematyce biotechnologicznej, projekcje filmów a dla zwolenników muzyki zorganizowano karaoke i dyskoteki. Niewątpliwą atrakcję stanowiła wycieczka drezynami po malowniczych okolicach Szwajcarii Kaszubskiej.
Składamy gratulacje pomysłodawcom za sprawne zorganizowanie tegorocznej Letniej Szkoły Biotechnologii i życzymy sukcesów w kontynuacji trzynastoletniej już tradycji.
Oprac: Ola Chęcińska i Basia Michalec
KOMENTARZE