Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Więcej współpracy w walce z rakiem!

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Life Science Open Space – wydarzenia, organizowanego już po raz 12. przez Fundację Klaster LifeScience Kraków. Life Science Open Space – The Open Innovation Forum, to miejsce, w którym gromadzą się osoby i firmy różnych branż i sektorów środowiska LifeScience, które łączy chęć współpracy i tworzenia innowacji dla zdrowia i jakości życia.

 

 

Jakie zagadnienia poruszano podczas czterech dni LSOS’2022?

W tym roku tematem przewodnim była współpraca w walce z rakiem. Na program sesji dziennych składały się prezentacje i panele ekspertów, koncentrujące się na możliwości i opcjach współdziałania w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych. Popołudnia dedykowane były tematom ważnym dla start-upów, a ostatni dzień w całości poświęcony był zagadnieniom związanym z rozwojem kariery i biznesu.

Jak wyglądał program tegorocznego wydarzenia?

Life Science Open Space wyróżnia się swoją formułą, gdyż w przeważającej większości współtworzone jest przez uczestników. Na forum wystąpiło ponad 70 ekspertów, panelistów i prezenterów z całego świata. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 osób na cyfrowej Platformie Współpracy LSOS. Wszystkie sesje transmitowane były również na żywo na kanale YouTube.

Na program LSOS składały się sesje tematyczne i biznesowe, a każdej z nich liderowała organizacja, będąca ekspertem wybranego obszaru:

* Health Tech – Integrate to accelerate (lider: Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej),

* Food Tech – Solutions for cancer patients (liderzy: EIT Food, Intermag),

* Healthy Environs – Avoidable causes of cancer (lider: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk),

* Business Development – Managing the fight against cancer (lider: CEBioForum),

* Carrer in Life Science – In search of talents and development patch (lider: ExecMind – Life Science Executive Search),

* Life Science StartUp Scena – Pitch your idea to investors (liderzy: COBIN Angels, LifeScience Kraków – EIT Health Hub, BHT Startup Hub).

Ostatnim punktem programu była sesja Inspiracje – spotkanie uczestników na krakowskim Kazimierzu, uświetnione wystąpieniem dr. Macieja Kaweckiego – popularyzatora nauki i innowacji.

Platforma Współpracy LSOS – nowe miejsce na mapie LifeScience

W tym roku LSOS po raz pierwszy zostało zorganizowane na cyfrowej Platformie Współpracy LSOS – nowym, wirtualnym miejscu, stworzonym dla środowisk związanych z rozwojem innowacji w obszarze LifeScience. Do tej pory brakowało dedykowanego narzędzia, które pozwalałoby na nawiązywanie i prowadzenie współpracy na co dzień. Platforma daje tę możliwość. Tutaj współpraca może trwać przez cały rok. 

Dla zarejestrowanych użytkowników dostępny jest szereg narzędzi do wykorzystania, które oferują:

* tworzenie profili indywidualnych i firmowych,

* prezentację swoich produktów/usług,

* dodawanie ofert współpracy,

* nawiązywanie kontaktów, prowadzenie indywidualnych rozmów i umawianie spotkań 1:1,

* dostęp do ekspertów,

* dołączanie do grup tematycznych SIG,

* korzystanie z powstającej bazy wiedzy,

* korzystanie z innych tworzonych zasobów,

* dostęp do społeczności LifeScience, a także innych społeczności, dostępnych w systemie Innoloft, na którym postawiona jest platforma.

Aż do 31 stycznia 2023 r. dostęp do Platformy Współpracy LSOS jest darmowy. Zachęcamy do rejestracji

Organizator Life Science Open Space, czyli Zespół Fundacji Klastra LifeScience Kraków, pragnie serdecznie podziękować Patronowi Strategicznemu wydarzenia, którym ponownie było Miasto Kraków, a także Partnerom Honorowym, Merytorycznym, Medialnym, Liderom Sesji, Panelistom, Prezenterom oraz wszystkim Uczestnikom! – Razem stworzyliśmy wyjątkowe wydarzenie, które na stałe już wpisało się w kalendarz profesjonalistów branży LifeScience – podsumowano. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter