I etap – wyłonienie projektów, które rokują nadzieję na szybkie uruchomienie działalności innowacyjnej o istotnym potencjale rynkowym;
II etap – wsparcie działalności gospodarczej przedsiębiorstwa prowadzącego działalność innowacyjną w początkowej fazie organizacji.
Kim jest technostarter? Jest to osoba fizyczna (np. absolwent, student ostatnich lat wyższych uczelni, kadra naukowa uczelni, jednostek badawczo-rozwojowych, instytutów itp.), która nie prowadzi działalności gospodarczej, ale chce ją założyć. Działalnością innowacyjną określa się wszelką działalność związaną z przygotowaniem i uruchomieniem wytwarzania nowych lub udoskonalonych: materiałów, wyrobów, urządzeń, usług, procesów lub metod przeznaczonych do wprowadzania na rynek albo do innego wykorzystania w praktyce (Ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej – Dz. U. Nr 179, poz.1484). Rozwiązania innowacyjne stanowią natomiast wszystkie materiały, wyroby, urządzenia, usługi, procesy lub metody – które mogą być uznane za nowe lub udoskonalone, jeśli na dzień złożenia wniosku o udzielenie pomocy nie są wykorzystywane w praktyce lub nie zostały wprowadzone do obrotu przez inny podmiot na terytorium Polski. Instytucją odpowiedzialną za przygotowanie i wdrożenie programu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Bliższe informacje o programie znajdują się na stronie: http://www.pi.gov.pl/default.aspx?docId=2438&mId1=2435 .
Formularz wniosku dostępny jest na stronie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości: http://www.frp.lodz.pl/index.php?dzial=rpk&id=aktualnosci.
Technostarterzy składają wnioski za pośrednictwem ośrodka Krajowej Sieci Innowacji.
KOMENTARZE