Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Szansa na rozwój dla polskich naukowców! Projekt ICEGB
09.10.2012

Polska już od 1996 roku jest członkiem Międzynarodowego Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii (International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology -  ICGEB), którego ośrodki naukowo-badawcze mieszczą się w Trieście (Włochy), Nowe Delhi (Indie) oraz Kapsztadzie (RPA). Członkowstwo w ICGEB może dać Polsce dodatkowe perspektywy rozwoju w zakresie biotechnologii i inżynierii genetycznej.

Dzięki uczestnictwu w ICGEB Polscy naukowcy mają możliwość podjęcia studiów doktoranckich (Pre-doctoral Fellowships). Trwają one trzy lata w ośrodkach zlokalizowanych w Nowym Delhi lub w Trieście. Warto wspomnieć, że istnieje szansa przedłużenia studiów o 1 rok, a studenci otrzymują stypendia doktoranckie. Dla tych, którzy obronili doktorat oraz dla naukowców z conajmniej 3-letnim doświadczeniem badawczym organizowane są studia podoktorskie (Post-doctoral Fellowships). Podczas ich trwania badacze mogą ubiegać się o stypendium, które pokrywa ich jedno- lub dwuletni staż naukowy w labolatorium ICGEB w Trieście, Delhi lub Kapsztadzie. Kończąc swój pobyt na stażu uczeni mają szansę na tzw. Return-Grant, polegający na dofinansowaniu ich pracy naukowej w macierzystej jednostce po powrocie do Polski.

Doktoranci z krajów członkowskich w projekcie „Sandwich” Ph.D. Programme także mają prawo ubiegać się o stypendia trwające 6-12 miesięcy. Dofinansowanie umożliwia przeprowadzenie części badań naukowych w ośrodkach ICGEB w Indiach, Włoszech lub Kapsztadzie. Stypendia przewidziano również dla naukowów prowadzących swoje badania w zespołach naukowych.  Grupy badawcze współpracujące z ośrodkami ICGEB w Trieście, Nowym Delhi lub Kapsztadzie mają możliwość delegowania swojego pracownika do jednego z placówek badawczych ICGEB na okres 3-6 miesięcy w celu wykonania uzupełniających badań.  

Natomiast dla polskich ośrodków naukowych ICGEB proponuje dofinansowanie w wysokości do 20 tysięcy € konferencji (Meetings) lub kursów (Courses, Workshops) z dziedziny biotechnologii lub inżynierii genetycznej.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie ICGEB jest uzgodnienie programów wspólnej pracy badawczej z jednym z zespołów naukowych w Trieście, Nowym Delhi lub Kapsztadzie.  Wystąpienie o granty jest związane z ograniczeniem liczby zespołów badawczych do trzech (z każdego kraju członkowskiego). Co ważne, w przypadku dofinansowania istnieją również ograniczenia wiekowe. Wnioski grantowe każdego zespołu należy przesłać do Triestu. W przypadku dużej liczby zgłoszeń zostanie podjęta selekcja wniosków, którą przeprowadzi Maria Koziołkiewicz, Przewodnicząca Komitetu Narodowego ds. Współpracy Polski z ICEGB.

Wnioski grantowe i stypendialne na konkursy ICEGB-2013 należy przesłać w terminie do 31 marca 2013 roku na adres: Prof. Andrzej Okruszek, Politechnika Łódzka, Instytut Biochemii Technicznej, ul. Stefanowskiego 4/10, 90-924 Łódź.

Więcej informacji o działalności ICEGB, formularze grantowe i stypendialne można znaleźć na stronie: icegb.org

 

Redakcja.

KOMENTARZE
news

<Luty 2027>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Newsletter