Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Skandynawski model zarządzania spółką biotechnologiczną - wizyta eksperta w Warszawie
29.01.2009
O znaczeniu oparcia rozwoju innowacyjnej gospodarki na aplikacyjnych projektach badawczych świadczy fakt, że obecność około 600 firm biotechnologicznych w Szwecji mieszczącej zaledwie 9mln mieszkańców nie ogranicza dalszych inwestycji w obiecujące firmy typu start-up. Projekty takie są również obiektem zainteresowania w Europie i na całym świecie. Powszechnie wiadomo w środowisku farmaceutycznym, że duże firmy penetrują rynek oraz środowiska naukowe w poszukiwaniu interesujących naukowych projektów aplikacyjnych tak w Skandynawii, jak i w całej Europie, a ten rodzaj działalności jest dla nich zasadniczą aktywnością w poszukiwaniu nowych strategii terapeutycznych - dowiedział się serwis Biotechnologia.pl podczas 4th BIO-Angstrom Conference New Diagnostics


Już 6 lutego lutego wWarszawie unikalne spotkanie nt. zarządzania spółkami biotechnologicznymi poprowadzi osobistość skandynawskiej biotechnologii - S t a n M i k u l o w s k i.

Jest twórcą strategii komercyjnej HIV GlaxoWellcome, CEO spółek biotechnologicznych z bogatym doświadczeniem w zakresie zarządzania zarówno na rynku szwedzkim jak i amerykańskim.

Uczestnikami spotkania mają być osoby z zarządu firm biotechnologicznych, farmaceutycznych, funduszy inwestycyjnych oraz kierownicy projektów biotechnologicznych, a także osoby szczególnie zainteresowane aspektem zarządzania spółkami biotechnologicznymi.

W ramach spotkania zostaną omówione m.in. zagadnienia: strategia planowania rozwoju firmy biotechnologicznej, planowanie budżetu oraz wydatków, zarządzanie projektem w ramach zarządzania firmą, planowanie finansowania na różnych etapach działalności firmy biotechnologicznej oraz główne aspekty współpracy z firmami/koncernami farmaceutycznymi.

Szczegółowe informacje i agenda warsztatów znajdują się na stronie seminarium

MW
KOMENTARZE
news

<Październik 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter