Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita wejdzie w skład indeksu mWIG40
Redakcja portalu, 05.03.2021 , Tagi: mWIG40, gpw, giełda, selvita
Selvita wejdzie w skład indeksu mWIG40

Selvita S.A w wyniku rocznej rewizji indeksów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, ogłoszonej 4 marca br., została zakwalifikowana do indeksu mWIG40. Akcje Selvity wejdą do nowego indeksu po sesji z dnia 19 marca 2021 r. Do tej pory spółka wchodziła w skład indeksu sWIG80.

– Awans do mWIG40 jest znaczącym osiągnięciem dla każdej spółki giełdowej. Cieszymy się, że możemy się znaleźć w gronie 60 wiodących spółek notowanych na GPW. Wejście Selvity w skład indeksu mWIG40 jest wynikiem wzrostu skali naszego biznesu, a tym samym – umocnienia pozycji na rynku kapitałowym – komentuje Bogusław Sieczkowski, Prezes Zarządu i współzałożyciel Selvity.

W skład indeksu mWIG40 wchodzi 40 spółek o średniej kapitalizacji, notowanych na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W indeksie mWIG40 nie uczestniczą spółki z indeksów WIG20 i sWIG80 oraz spółki zagraniczne notowane jednocześnie na GPW i innych rynkach o wartości rynkowej w dniu rankingu powyżej 1 mld euro.

Selvita jest notowana na GPW od października 2019 r., kiedy po podziale korporacyjnym została wydzielona działalność usługowa ze spółki Ryvu Therapeutics S.A. W czerwcu 2020 r. spółka z sukcesem przeprowadziła emisję akcji serii C, pozyskując 90,6 mln zł na realizację założeń ogłoszonej strategii, tj. dalszego rozwoju organicznego wspartego poprzez akwizycje.

W IV kwartale 2020 r. Selvita ogłosiła przejęcie chorwackiej spółki Fidelta, świadczącej usługi w obszarze zintegrowanego odkrywania leków. Transakcja o wartości ok. 140 mln zł została sfinalizowana w styczniu 2021 r. Obecnie kapitalizacja rynkowa Selvity przekracza 1 mld zł.

KOMENTARZE
Newsletter