– W Scope Discovery tworzymy przestrzeń dla naukowców, inżynierów, buntowników i marzycieli z biznesowym zacięciem – dodajemy ramy procesu, który pozwala szybko przekształcać pomysły w produkty mające zmienić i poprawić świat ochrony zdrowia. Zapraszamy odważnych młodych naukowców do wspólnej pracy i przygody, w której nagrodą może być tworzenie i prowadzenie projektu, który zakończy się wdrożeniem i wejściem na rynek – mówi prof. Piotr Garstecki, CEO grupy Scope Fluidics.
Program Scope Fluidics Fellowship jest skierowany do doktorantów na ostatnim etapie studiów doktorskich oraz świeżo upieczonych doktorów – tzw. postdoców. W trakcie 12-tygodniowego stażu uczestnicy, wspólnie z zespołem Scope Fluidics, opracują od podstaw nowy pomysł na innowację w obszarze technologii medycznych. Program jest dedykowany badaczom z dziedzin, takich jak: biologia, biotechnologia, chemia, fizyka, medycyna oraz inżynieria. To szansa, by wykorzystać swoją wiedzę naukową i kreatywność do tworzenia koncepcji produktów odpowiadających na realne potrzeby rynku i pacjentów.
Mentoring i wsparcie finansowe – kluczowe elementy programu
W trakcie programu jego uczestnicy poznają metody szybkiego generowania i testowania pomysłów. Nauczą się weryfikować hipotezy poprzez analizę potrzeb klienta. Zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie analizy rynku, budowania strategii, wejścia z produktem na rynek czy komercjalizacji. Nauczą się również tworzyć modele przychodowe i strategie cenowe. Scope Fluidics zapewni im też wsparcie doświadczonych mentorów i liderów opinii wielu dziedzin nauki oraz biznesu. Pod koniec programu uczestnicy zaprezentują swoje pomysły, a wybrane projekty przejdą do kolejnego etapu – fazy Proof of Concept, w której przewidziano budżet sięgający nawet 1 mln zł.
Scope Fluidics dopuszcza możliwość utworzenia spółki celowej w celu realizacji wybranego projektu. Uczestnicy programu otrzymują również stałe wynagrodzenie oraz budżety badawcze umożliwiające skuteczną pracę nad innowacją – od pomysłu do prototypu. – Biznes potrafi wdrażać innowacje na rynek, zamieniając wiedzę w konkretne produkty i usługi. Udział w programie Scope Fluidics Fellowship to dla młodych naukowców unikalna szansa na wykorzystanie swojej wiedzy i kreatywności. Przez trzy miesiące będą pracować w dynamicznym, interdyscyplinarnym środowisku venture studio, ucząc się, jak łączyć podejście naukowe z praktyką biznesową – zachęca Tomasz Kosiński, szef Scope Discovery w grupie Scope Fluidics.
Zapisy do programu trwają do 16 maja br. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Scope Fluidics. Dodatkowych informacji udzielają: Łukasz Kurpiewski (l.kurpiewski@mindsetcs.pl) oraz Patrycja Głusiec (patrycja.glusiec@scopefluidics.com).
KOMENTARZE