Atlas, który został wykonany przez niemiecką sieć biotechnologiczną BioCon Valley, stanowi przegląd polskiego sektora biotechnologicznego, jak również zawiera charakterystyki 109 przedsiębiorstw zajmujących się naukami przyrodniczymi oraz 43 ośrodków badawczych w całym kraju.
-
Wymiar międzynarodowy jest podstawowym wymogiem dla przedsiębiorstw działających w sektorze biotechnologii i nauk przyrodniczych, by mogły osiągnąć i utrzymać konkurencyjność - powiedział dr Heinrich Cuypers z BioCon Valley. -
Widzimy znaczne możliwości na rynku polskim. Mamy nadzieję, że przy pomocy atlasu sektora ułatwimy współpracę naszym przedsiębiorstwom.
Jak wynika z atlasu, główne atuty polskiego sektora biotechnologicznego występują w dziedzinach badań i rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem medycyny, farmacji, hodowli roślin i zwierząt oraz biotechnologii środowiskowej. Polska ma również silny system szkolnictwa, posiadając 21 uniwersytetów oferujących możliwość studiowania biotechnologii i dyscyplin pokrewnych. Prawodawstwo polskie, w szczególności "ustawa o genach", jest również korzystne dla badań biotechnologicznych. Jednakże postęp w tej dziedzinie jest utrudniony ze względu na ograniczone nakłady i brak specjalnej infrastruktury do badań biotechnologicznych, w postaci parków naukowych i inkubatorów.
Przewodnik po biotechnologii w Polsce dostępny jest w formacie
Źródło: CORDIS
KOMENTARZE