Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Program współpracy w dziedzinie badań naukowo-technicznych dla polskich naukowców
22.02.2013

Jak inicjować i nawiązywać wspólne projekty badawcze na szczeblu europejskim? Jak dokonać przełomu w osiągnięciach naukowych, stworzyć nowe produkty i tym samym przyczynić się do intensyfikacji badań w Europie? I czym jest Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in the Field of Scientific and Technical Research), znany pod akronimem COST. Na te oraz inne pytania będą chcieli odpowiedzieć uczestnicy spotkania „COST Info Day” organizowanego 7 marca br. przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

COST to przede wszystkim elastyczne, szybkie i skuteczne narzędzie do tworzenia sieci projektowych i koordynowania działań badawczych. Program stanowi platformę do nawiązywania współpracy, wymiany doświadczeń oraz prowadzenia badań podstawowych oraz prac badawczych, stanowiących pomost pomiędzy badaniami podstawowymi a pracami rozwojowymi dla europejskich naukowców. Podstawowym zadaniem COST-a jest organizowanie współpracy naukowo-technicznej między 35 krajami członkowskimi z Europy oraz Izraelem. Jego działalność przyczynia się również do zwiększenia synergii w europejskiej przestrzeni badawczej oraz umacnia proces integracji środowiska naukowego. 

Realizowane w ramach programu COST projekty są związane tematycznie z dziesięcioma obszarami działalności. Aktywność związanych z COST-em naukowców dotyczy tak różnych zagadnień, jak nanotechnologia, informatyka, ochrona środowiska, telekomunikacja, transport, żywność i rolnictwo. To sprawia, że program ten jest idealną propozycją dla badaczy zajmujących się różnymi dyscyplinami naukowymi, chcących jednocześnie nadać swojej pracy międzynarodowy wymiar poprzez współpracę z naukowcami z całej Europy.

 „Podczas marcowego spotkania w Kampusie Pracze, chcemy przybliżyć obszary działalności europejskiego programu COST, jego ramy organizacyjne i podstawowe zasady funkcjonowania, a także możliwości inicjowania wspólnych projektów badawczych.Spotkanie informacyjne pozwoli również wszystkim zainteresowanym poznać zasady przyłączenia się do tej międzynarodowej sieci naukowej. Naszym celem jest również zaprezentowanie prowadzonych przez nas projektów infrastrukturalnych i naukowych oraz potencjału Kampusu Pracze, jako miejsca spotkań nauki i technologii” – zachęca Tomasz Jastrzębski z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Spotkanie „COST Info Day” odbędzie się 7 marca br. (czwartek) w Kampusie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławiu. Udział w nim jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można dokonać przez formularz rejestracyjny, który jest dostępny POD TYM ADRESEM


Przeczytaj również:

NuMed - przełom w diagnostyce próchnicy wtórnej


 

Redakcja
źródło:
Informacja prasowa
 

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2028>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter