Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Program promocji branży biotechnologia i farmaceutyka
Redakcja portalu, 17.02.2020 , Tagi: PARP, Go to Brand
Program promocji branży biotechnologia i farmaceutyka

Go to Brand to program realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Regionalnego (PARP), dzięki któremu istnieje możliwość sfinansowania promocji polskich marek produktowych na rynkach zagranicznych.

Beneficjentami programu mogą być mikro, małe i średnie firmy, których lokalizacja znajduje się w województwie innym niż mazowieckie. Przedsiębiorstwa te muszą posiadać innowacyjny produkt bądź usługę, która ma szansę stać się marką o globalnym zasięgu, tj. być rozpoznawalną na rynkach zagranicznych. Co więcej, ww. firmy powinny prowadzić działalność eksportową bądź samodzielną działalność badawczo-rozwojową. Programem mogą być również objęte przedsiębiorstwa, które zakupiły lub wdrożyły we własnym zakresie konkretne rozwiązania innowacyjne.

11 lutego rozpoczął się już szósty nabór wniosków o dofinansowanie i będzie trwał do 11 marca 2020 r. Pełna nazwa projektu to: „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand”, Poddziałanie 3.3.3 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Wartość projektu: Maksymalnie 1 000 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 425 670 zł, czyli 85% wartości projektu

Na co:

- działania promocyjne,

- usługi doradcze,

- udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych.

W ramach Programu zostaną zorganizowane narodowe stoiska informacyjno-promocyjne na następujących wydarzeniach:

Przedsiębiorcy z branży biotechnologicznej i farmaceutycznej będą mieli możliwość wyjechać na misję gospodarczą, połączoną z wizytą na ww. targi. Najbliższe targi odbędą się w USA, w San Diego, w dniach 8-11 czerwca 2020r.

Bio International Convention to największe targi branży biotechnologicznej. To miejsce spotkań międzynarodowych inwestorów oraz partnerów zaangażowanych w badania i rozwój innowacyjnych bio produktów.

Agencja BERM Sp. z o.o. Sp. k. we współpracy z Ministerstwem Rozwoju organizuje spotkanie informacyjne 27 lutego br., w godzinach 9.00-11.00. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie MR: Plac Trzech Krzyży 3/5, w Sali nr 111. W spotkaniu wezmą też udział przedstawiciele MR, PARP oraz firma Bio-Tech Consulting.

Na konferencji zostanie przybliżona krótka charakterystyka samego programu przez przedstawiciela MR, a także możliwości dofinansowania przedstawione przez prelegenta PARP. Co więcej, informacje o samym BIO International Convention udzieli pokrótce przedstawiciel firmy BIO-TECH Consulting – prof. Tadeusz Pietrucha.

Po spotkaniu będzie też możliwość zadeklarowania chęci uczestnictwa w misji gospodarczej oraz uzyskania informacji na temat wypełnienia wniosków o dofinansowanie z PARP. Zaproszenie na spotkanie kierowane jest do firm biotechnologicznych.

Szczegółowe informacje dotyczące Go To Brand można znaleźć na stronie internetowej PARP.

KOMENTARZE
Newsletter