Na liście znalazły się centra badawczo-rozwojowe, m.in.: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii w Warszawie, Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów / Wrocławskie Centrum Badań (EIT+), Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu, Warszawski Park Technologiczny.
W ramach programu resort rozwoju przewidział też dofinansowanie dla platform internetowych i systemów informatycznych, np. Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych oraz dla projektu pl.ID, który przewiduje wprowadzenie w Polsce elektronicznych dowodów tożsamości. Projekty ujęte w zaakceptowanym przez rząd wykazie dotyczą inwestycji o wartości powyżej 50 mln euro, a ich łączna wartość wynosi ponad 850 mln euro.
Program Innowacyjna Gospodarka ma na celu wspieranie szeroko rozumianej innowacyjności. Zakłada m.in. bezpośrednie wsparcie dla przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu i jednostek naukowych świadczących usługi przedsiębiorstwom. Łączna wielkość publicznych pieniędzy zaangażowanych w realizację programu w latach 2007-2013 wyniesie około 9,7 mld euro, z czego ze środków Unii Europejskiej będzie pochodziło ok. 8,3 mld euro.
KOMENTARZE