Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Praca w polskim biosektorze - BLIRT
25.03.2013

BLIRT to spółka funkcjonująca w oparciu o interesujący hybrydowy model biznesu, który łączy laboratorium usługowe z firmą badawczo-rozwojową. Firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe  w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej. Spółka niedawno rozpoczęła realizację nowego projektu badawczo - naukowego związanego z przeciwciałami monoklonalnymi. O projekcie tym więcej można dowiedzieć się z wywiadu, którego udzieliła nam dr inż. Anna Cyranka.

Z nowym projektem wiąże się także zapotrzebowanie na nowe zasoby ludzkie. Kogo poszukuje Blirt i czego oczekuje od kandydatów? Nie omieszkaliśmy dopytać o to dr Anny Cyranki.

 

Biotechnologia.pl: Czego oczekuje się od kandydatów aplikujących do pracy w BLIRcie?

Dr inż. Anna Cyranka: Wiele zależy od stanowiska, na które poszukujemy pracownika. W niektórych sytuacjach chodzi nam o konkretne umiejętności i wtedy to one są decydujące. Obecnie poszukujemy osób doświadczonych w pracy nad stabilnymi liniami ssaczymi w kontekście produkcji przeciwciał i na te umiejętności kładziemy nacisk analizując aplikacje. Jeśli rekrutujemy na bardziej ogólne stanowisko, to zdecydowanie zwracamy uwagę na doświadczenie, praktykę w różnych ośrodkach badawczych, wyjazdy czy staże zagraniczne. Osoby, które miały okazję pracować w różnych miejscach są zazwyczaj bardziej otwarte i szybciej adaptują się do nowych warunków pracy. Z doświadczenia wiemy też, że im więcej osób z różnych środowisk tym większa szansa na efektywne działanie czy rozwiązywanie problemów.

Co może zdyskwalifikować kandydata?

Bardzo częstym błędem jest brak szczegółowych informacji o doświadczeniu w pracy w laboratorium, znajomości technik i metod.  Z naszego punktu widzenia jest to informacja podstawowa, dzięki której możemy wyselekcjonować odpowiednich kandydatów. Generalnie, często dokumenty aplikacyjne są zbyt zdawkowe, szczególnie CV. Nie daje nam to szansy poznania kandydatów lepiej, czy oceny ich kompetencji.

Co działa na plus kandydata?

Zdecydowanie stawiamy na osoby otwarte, energiczne, które szukają niestandardowych rozwiązań. Wiele z tych cech możemy zaobserwować na rozmowie kwalifikacyjnej, lepszą ocenę sytuacji daje nam próbny okres współpracy. Ze względu na stosunkowo niewielki rozmiar firmy, oczekujemy, że pracownicy będą wszechstronni. Umożliwiamy pracę w różnych, odmiennych obszarach badawczych, co naszym zdaniem jest zdecydowanie zaletą pracy w BLIRcie. Dodatkowo wymagamy dobrej znajomości języka angielskiego, który jest obecnie podstawowym językiem w świecie badań z branży Life Sciences. W tej kwestii jesteśmy nieustępliwi i słaba znajomość angielskiego raczej dyskwalifikuje kandydata.

Dziękuję za rozmowę

 


Przeczytaj również:

Najnowszy projekt badawczo-naukowy spółki Blirt - o szczegółach opowiada dr inż. Anna Cyranka

Sekrety rekrutacji i dobrego CV w branży farmaceutycznej - rozmawiamy z Janiną Wójcik, kierownikiem działu kadr w PPF Hasco-Lek S.A


 

Tomasz Sznerch
portal Biotechnologia.pl

 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2025>

pnwtśrczptsbnd
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter