Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski akcent na BIO2007 Biotechnology Convention w Bostonie
07.05.2007
Ten coroczny zjazd, organizowany przez BIO (Biotechnology Industry Organization) od 2005 roku, jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. W tym roku ponad 1800 wystawców będzie prezentować swoje oferty.


Zgodnie z prognozami spodziewanych jest 20.000 uczestników. Za główny cel organizatorzy postawili sobie zaprezentowanie inwestorom ostatnie osiągnięcia naukowe i możliwości zastosowania ich w przemyśle. Planowanych jest również ponad 200 biznesowych spotkań z przedstawicielami rządu, przedsiębiorcami i naukowców. Jedyną polską firmą, która weźmie w nich udział, jest spółka Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Jagiellońskie Centrum Innowacji przedstawi inwestorom projekt LifeScience Cluster i ofertę powstającego w Krakowie Parku LifeScience, w którym w niedalekiej przyszłości będą laboratoria mające służące badaniom w zakresie m.in. biotechnologii, biomedycyny, chemii, farmakologii i fizyki. Polska delegacja będzie również promować naukowy potencjał i poszukiwać inwestorów, zainteresowanych prowadzeniem badań oraz do biznesmenów, którzy chcieliby zainwestować w budowanie w Krakowie i w Małopolsce centrów badawczo-rozwojowych.

LifeScience Cluster powołano w Krakowie 20 października 2006 r. z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie skupia on 35 podmiotów – firm, instytutów

W Parku LifeScience mają do roku 2011 powstać trzy budynki o łącznej powierzchni 25 tys. m kw., w których znajdą się laboratoria badawcze do wynajęcia. Pierwszy z budynków o powierzchni 8 tys. m kw. ma być gotowy do końca  2008 r. Inwestycja będzie finansowana m.in. z funduszy UE.

Kraków będzie pokazywany na targach jako miasto o dużym potencjale w dziedzinie biotechnologii. Ponad 3700 osób w Krakowie pracuje naukowo w obszarze LifeScience. W gronie tym jest 615 profesorów i ponad 20 tys. osób studiujących nauki należące do LifeScience, m.in. biologię, chemię, medycynę, fizykę, biotechnologię, farmakologię, technologię żywności, inżynierię środowiska.

Źródła: www.bio2007.org, www.lifescience.pl
KOMENTARZE
Newsletter