W dniach 27-30 czerwca 2011 r., podczas światowych targów Bio International Convention, Polska zaprezentuje swój potencjał w biotechnologii i naukach przyrodniczych.Jest to największa światowa wystawa firm i instytucji zajmujących się biotechnologią i dziedzinami pokrewnymi.W trakcie targów na stoisku narodowym oraz podczas polskich imprez towarzyszącychodbędą się konferencje na temat branży life science w Polsce- Welcome to BIO-Poland oraz Polish Hospitality Reception.
Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) wygrało konkurs na organizatora BIO International Convention 2011 w Waszyngtonie, jako imprezy narodowej. Przedsiębiorcy z całego kraju mogli ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu z poddziałania 6.5.2 PO IG wdrażanego przez Ministerstwo Gospodarki. Będzie to już 3. misja organizowana przez JCI, ale po raz pierwszy ma ona charakter wydarzenia o randze narodowej. Partnerem stoiska polskiego został w tym roku Amgen Polska, który stanowi przykład udanej inwestycji biotechnologicznej w Polsce. Według organizatorów w tym roku w Waszyngtonie zaprezentuje się ponad 1700 wystawców na 60 stoiskach i jest to największe na świecie spotkanie liderów i decydentów w dziedzinie biotechnologii.
Targi BioInternational Convention potrwają do 30 czerwca 2011 roku. Szczegółowe informacje na temat polskiego pawilonu znajdują się na stronie: http://www.lifescience.pl/bio/
Media zainteresowane darmowymi wejściówkami zapraszamy do kontaktu z organizatorem.
Cele Polski w związku z udziałem w BIO:
- Zapewnienie korzystnych warunków udziału w międzynarodowej imprezie oraz umożliwienie nawiązania efektywnych kontaktów firmom, grupom akademickim, agencjom regionalnym i centralnym, związanym z rozwojem sektora biotechnologii i life science.
- Promocja i budowanie świadomości na temat Polskich instytucji, przedsięwzięć i osiągnięć w dziedzinie biotechnologii i life science oraz na temat możliwości kooperacyjnych, inwestycyjnych i badawczych w tej dziedzinie.
- Budowanie globalnej świadomości i kompetencji krajowych firm i instytucji z sektora biotechnologii i life science, w tym otwarcie ich na najnowsze na świecie kierunki i trendy.
- Zwiększenie ekspozycji polskiej i regionalnej biotechnologii dzięki wykorzystaniu wybranych opcji prezentacji i promocji.
Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. (JCI)jest podmiotem zarządzającym Parkiem LIFESCIENCE w Krakowie, usprawniającym współpracę firm i instytucji działających w sektorze life science na terenie kraju i regionu Małopolski. Spółka oferuje również usługi uwzględniające wykorzystanie zasobów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także działa aktywnie w obszarze inwestycji kapitałowych, inwestując w innowacyjne projekty i firmy (obecnie za pośrednictwem funduszu zalążkowego JCI Venture Sp. z o.o.). Firma zajmuje się promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju branży, oferując wysokiej klasy powierzchnię laboratoryjną w Jagiellońskim Parku i Inkubatorze Technologii (Park LIFESCIENCE), mające służyć komercyjnym badaniom w zakresie biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki i ochrony środowiska.
Amgen Polska stanowi przykład udanej inwestycji biotechnologicznej w Polsce:
- Amgen jest firmą, która z olbrzymim sukcesem weszła na polski rynek. W 2004 roku Amgen zatrudniał kilkanaście osób. W 2011 roku Amgen zatrudnia ponad 180 osób.
- 70% wszystkich zatrudnionych w Amgen Polska pracuje w dziale Badań i Rozwoju, co wyróżnia Amgen wśród firm farmaceutycznych obecnych na polskim rynku.
- Polska jest największym,po USA, krajem pod względem realizacji badań klinicznych dla Amgen.
- Amgen zapewnia doskonałe środowisko pracy swoim pracownikom. W ostatnim kwartale został wyróżniony ostatnio 3 nagrodami:
- znalazł się w pierwszej 10 najlepszych pracodawców w Polsce,
- został wybrany drugim najlepszym pracodawcą w Europie,
- otrzymał wyróżnienie w konkursie Mama w pracy.
Delegacja polska będzie reprezentowana przez następujące osoby:
- Stanisław Kracik, Wojewoda Małopolski
- Zbigniew Kubacki, Radca Minister, Kierownik Wydziału, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, Ambasada RP w Waszyngtonie
- Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
- Magdalena Ornatowska, Wrocławskie Centrum Badań EIT+,Dyrektor Departamentu Life Science, Polska
- Marek Łyżwa, Wiceprezes, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
- Monika Slomka, Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
- Ewa Kowalczyk, Project Manager - Doradca Inwestora, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
- Tadeusz Pietrucha, Założyciel firmy Bio-Tech Consulting, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
- Jarosław Lange, General Magnager, Amgen Poland
- Paweł Błachno, Prezes Zarządu Grupy Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. , w skład której wchodzą spółki: JCI Venture i Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp z o.o., spółki zarządzającej Parkiem LifeScience w Krakowie
- Kazimierz Murzyn, Dyrektor Zarządzający, Klaster LifeScience Kraków
Firmy i instytucje:
- BioCentrum Ltd.
- Greenfusion Ltd.
- Hependo Ltd.
- Trigendo Ltd.
- Silvermedia Ltd
- JCI Venture Lt
- Jagiellonian Centre of Innovation Ltd (JCI)
- Jagiellonian University
- LifeScience Klaster Krakow
- Lodz Regional Science and Technology Park Ltd
- Marshal's Office of the Lodz Region
- Medical University of Lodz
- National Research Institute of Animal Production
- Selvita S.A.
- Technical University of Lodz
- Trade and Investment Section Embassy Of The Republic Of Poland
- Wroclaw Research Center Eit+ Ltd
Kontakt
Katarzyna Pętlak-Długosz
Specjalista ds PR
T: +48 12 297 46 02
E: katarzyna.petlak@jci.pl
KOMENTARZE