Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska zaprezentuje ofertę biotechnologiczną w Waszyngtonie
27.06.2011

W dniach 27-30 czerwca 2011 r., podczas światowych targów Bio International Convention, Polska zaprezentuje swój potencjał w biotechnologii i naukach przyrodniczych.Jest to największa światowa wystawa firm i instytucji zajmujących się biotechnologią i dziedzinami pokrewnymi.W trakcie targów na stoisku narodowym oraz podczas polskich imprez towarzyszącychodbędą się konferencje na temat branży life science w Polsce- Welcome to BIO-Poland oraz Polish Hospitality Reception.

Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) wygrało konkurs na organizatora BIO International Convention 2011 w Waszyngtonie, jako imprezy narodowej. Przedsiębiorcy z całego kraju mogli ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu z poddziałania 6.5.2 PO IG wdrażanego przez Ministerstwo Gospodarki. Będzie to już 3. misja organizowana przez JCI, ale po raz pierwszy ma ona charakter wydarzenia o randze narodowej. Partnerem stoiska polskiego został w tym roku Amgen Polska, który stanowi przykład udanej inwestycji biotechnologicznej w Polsce. Według organizatorów w tym roku w Waszyngtonie zaprezentuje się ponad 1700 wystawców na 60 stoiskach i jest to największe na świecie spotkanie liderów i decydentów w dziedzinie biotechnologii.

Targi BioInternational Convention potrwają do 30 czerwca 2011 roku. Szczegółowe informacje na temat polskiego pawilonu znajdują się na stronie: http://www.lifescience.pl/bio/

Media zainteresowane darmowymi wejściówkami zapraszamy do kontaktu z organizatorem.

Cele Polski w związku z udziałem w BIO:

  • Zapewnienie korzystnych warunków udziału w międzynarodowej imprezie oraz umożliwienie nawiązania efektywnych kontaktów firmom, grupom akademickim, agencjom regionalnym i centralnym, związanym z rozwojem sektora biotechnologii i life science.
  • Promocja i budowanie świadomości na temat Polskich instytucji, przedsięwzięć i osiągnięć w dziedzinie biotechnologii i life science oraz na temat możliwości kooperacyjnych, inwestycyjnych i badawczych w tej dziedzinie.
  • Budowanie globalnej świadomości i kompetencji krajowych firm i instytucji z sektora biotechnologii i life science, w tym otwarcie ich na najnowsze na świecie kierunki i trendy.
  • Zwiększenie ekspozycji polskiej i regionalnej biotechnologii dzięki wykorzystaniu wybranych opcji prezentacji i promocji.

Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. (JCI)jest podmiotem zarządzającym Parkiem LIFESCIENCE w Krakowie, usprawniającym współpracę firm i instytucji działających w sektorze life science na terenie kraju i regionu Małopolski. Spółka oferuje również usługi uwzględniające wykorzystanie zasobów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także działa aktywnie w obszarze inwestycji kapitałowych, inwestując w innowacyjne projekty i firmy (obecnie za pośrednictwem funduszu zalążkowego JCI Venture Sp. z o.o.). Firma zajmuje się promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju branży, oferując wysokiej klasy powierzchnię laboratoryjną w Jagiellońskim Parku i Inkubatorze Technologii (Park LIFESCIENCE), mające służyć komercyjnym badaniom w zakresie biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki i ochrony środowiska.

Amgen Polska stanowi przykład udanej inwestycji biotechnologicznej w Polsce:

  • Amgen jest firmą, która z olbrzymim sukcesem weszła na polski rynek. W 2004 roku Amgen zatrudniał kilkanaście osób. W 2011 roku Amgen zatrudnia ponad 180 osób.
  • 70% wszystkich zatrudnionych w Amgen Polska pracuje w dziale Badań i Rozwoju, co wyróżnia Amgen wśród firm farmaceutycznych obecnych na polskim rynku.
  • Polska jest największym,po USA, krajem pod względem realizacji badań klinicznych dla Amgen.
  • Amgen zapewnia doskonałe środowisko pracy swoim pracownikom. W ostatnim kwartale został wyróżniony ostatnio 3 nagrodami:
  • znalazł się w pierwszej 10 najlepszych pracodawców w Polsce,
  • został wybrany drugim najlepszym pracodawcą w Europie,
  • otrzymał wyróżnienie w konkursie Mama w pracy.

Delegacja polska będzie reprezentowana przez następujące osoby:

  • Stanisław Kracik, Wojewoda Małopolski
  • Zbigniew Kubacki, Radca Minister, Kierownik Wydziału, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, Ambasada RP w Waszyngtonie
  • Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
  • Magdalena Ornatowska, Wrocławskie Centrum Badań EIT+,Dyrektor Departamentu Life Science, Polska
  • Marek Łyżwa, Wiceprezes, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
  • Monika Slomka, Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
  • Ewa Kowalczyk, Project Manager - Doradca Inwestora, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
  • Tadeusz Pietrucha, Założyciel firmy Bio-Tech Consulting, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  • Jarosław Lange, General Magnager, Amgen Poland
  • Paweł Błachno, Prezes Zarządu Grupy Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. , w skład której wchodzą spółki: JCI Venture i Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp z o.o., spółki zarządzającej Parkiem LifeScience w Krakowie
  • Kazimierz Murzyn, Dyrektor Zarządzający, Klaster LifeScience Kraków

Firmy i instytucje:

  1. BioCentrum Ltd.
  2. Greenfusion Ltd.
  3. Hependo Ltd.
  4. Trigendo Ltd.
  5. Silvermedia Ltd
  6. JCI Venture Lt
  7. Jagiellonian Centre of Innovation Ltd (JCI)
  8. Jagiellonian University
  9. LifeScience Klaster Krakow
  10. Lodz Regional Science and Technology Park Ltd
  11. Marshal's Office of the Lodz Region
  12. Medical University of Lodz
  13. National Research Institute of Animal Production
  14. Selvita S.A.
  15. Technical University of Lodz
  16. Trade and Investment Section Embassy Of The Republic Of Poland
  17. Wroclaw Research Center Eit+ Ltd

Kontakt


Katarzyna Pętlak-Długosz

Specjalista ds PR

T: +48 12 297 46 02

E: katarzyna.petlak@jci.pl

www.jci.pl

www.lifescience.pl/bio

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter