Klub POLLAB zrzesza już od 22 lat Polskie Laboratoria Badawcze, wzorcujące, emisyjne, medyczne oraz organizacje, którym bliska jest działalność związana z badaniami i pomiarami.
Jak zmieniał się klub przez te lata?
Na początku swojego istnienia POLLAB zrzeszał 87 instytucji. Przez instytucje rozumie się również 1-2 osobowe firmy. Kolejne lata przyniosły coraz szersze zainteresowanie działalnością Klubu. Dynamiczny rozwój wskazywał na potrzebę szerokiej wymiany doświadczeń w zakresie wdrażania systemu zarządzania. Obecnie członkami jest blisko 500 organizacji, które mają możliwość pracy w 10 sekcjach i 2 komisjach.
(...)
Na jakim etapie rozwoju jest obecnie? Jaką ma pozycję?
Klub POLLAB obecnie jest największą w Europie organizacją, która funkcjonuje dobrowolnie i niezależnie. Integruje m.in. laboratoria badawcze, laboratoria wzorujące jak również jednostki certyfikujące i firmy interesujące się zarządzaniem przez jakość.
Klub POLLAB jest również członkiem stowarzyszeń międzynarodowych:
- Europejskiego Stowarzyszenia Krajowych Organizacji Laboratoriów
- Chemicznych EURACHEM - od 24 maja 2000 r.
- Europejskiego Stowarzyszenia Krajowych Organizacji Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących EUROLAB - od 19 marca 2004 r.
Posiada przedstawicieli w zarządach wyżej wymienionych organizacji.
Klub stał się stopniowo ruchem społecznym na rzecz jakości badań w Polsce. Jego działalność przyczyniła się zarówno do rozwoju gospodarki jak również do integracji z UE.
Za swoją 19-letnią działalność w roku 2010 Klub POLLAB został uhonorowany Polską Honorową Nagrodą Jakości.
Do rozmowy z panią prezes Krystyną Krzyśko dołączył pan Andrzej Hantz - Dyrektor Centrum Metrologii przy RADWAG, od wielu lat członek Klubu POLLAB a obecnie członek Zarządu. Korzystając z okazji zapytaliśmy pana Andrzeja o faktyczne korzyści płynące z członkowstwa w POLLAB.
KOMENTARZE