Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest deklaracja zainteresowania tworzeniem firm typu spin off/out. Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w warsztatach, spotkaniach konsultacyjnych oraz szkoleniach z zakresu:
- ochrony własności intelektualnej,
- biznesu dla naukowców,
- finansowania działalności innowacyjnej.
Udział w ww. inicjatywach będzie bezpłatny.
Partnerzy projektu to Uniwersytet Jagielloński Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) oraz FSNT NOT Rada w Poznaniu.
Projekt będzie współfinansowany ze środków EFS w ramach PO Kapitał Ludzki. Szczegółowe informacje na temat wszystkich działań projektowych dostępne będą na stronie internetowej http://www.proregio.org.pl oraz pod numerem tel.: 061 858 05 28.
II cykl szkoleń
Od pomysłu innowacyjnego do rozwiązania chronionego prawem
Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym już cyklu szkoleniowym poświęconym ochronie własności intelektualnej prowadzonym przez pracownika Urzędu Patentowego dr Pawła Koczorowskiego.
W ramach cyklu realizowane będą następujące tematy:
18 października 2008r.:
Przygotowanie zgłoszenia wynalazku i wzoru użytkowego w Urzędzie Patentowym RP;
15 listopada 2008r.:
Korzystanie z baz danych wynalazków i wzorów użytkowych
6 grudnia 2008r.:
Przegląd i porównanie rodzajów własności przemysłowej
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.proregio.org.pl w dziale nowa oferta szkoleniowa/patenty.
Rozliczanie i kontrola nieprawidłowości w projektach finansowanych z funduszy strukturalnych
W sierpniu br. Fundacja Rozwoju Regionów ProRegio rozpoczęła szkolenia dotyczące nieprawidłowości w projektach finansowanych z funduszy strukturalnych.
Zapraszamy na kolejne szkolenie, które odbędzie się 15 października br. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wieloma aspektami kontroli i rozliczania projektów finansowanych ze środków UE, zarówno w zakresie stosowania i naruszania norm prawa krajowego i prawa Unii Europejskiej.
Szkolenie przybliży uczestnikom problematykę wdrażania i upowszechniania mechanizmów i instrumentów kontrolnych i odwoławczych.
Ważną częścią szkolenia będzie też kwestia identyfikacji i zwalczania nieprawidłowości, nadużyć i błędów w zakresie projektów finansowanych ze środków UE.
Do wzięcia udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli beneficjentów pomocy finansowej Unii Europejskiej, przede wszystkim przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji badawczo-rozwojowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, samorządów jak również wszystkie podmioty, organizacje i instytucje, które pozyskały lub noszą się z zamiarem wystąpienia o wsparcie finansowe UE.
Prowadzący szkolenie to specjaliści z zakresu funduszy europejskich od wielu lat zajmujący się monitoringiem i kontrolą oraz prawnymi aspektami nieprawidłowości.
Więcej informacji o szkoleniu znaleźć można na stronie internetowej:
http://www.proregio.org.pl w dziale nowa oferta szkoleniowa/nieprawidłowości.
Źródło: ProRegio
KOMENTARZE