Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Paradoks branżowy - dzień krótszy, a wydarzeń coraz więcej...?!
Adam Zalewski, 04.10.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Jak co miesiąc, tak w październiku mamy dla Was zbiór nadchodzących wydarzeń w pigułce! Usiądźcie wygodnie, zróbcie sobie kawę, otwórzcie kalendarz i zaznaczajcie miejsca, w które wybierzecie się w delegację!

 

6-7. października – zaczynamy od bardzo prestiżowej imprezy, czyli Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki. W tych dniach do Łodzi przyjadą ważni przedstawiciele nauki, biznesu i polityki. Z lokalnego podwórka Kongres otworzą: Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Wśród osób znanych nam dobrze z ekranów pojawią się też m.in. Jarosław Gowin, Wicepremier RP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego: Biogospodarka na Mazowszu czy Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego. Ponadto będzie dużo gości z zagranicy, z Politechniki Łódzkiej, z firm oraz instytucji naukowych z całego kraju. Sprawdzajcie program i rejestrujcie się na wydarzenie.

7-8. październikaIX Jesienne Spotkanie Kardiologów to pierwsza w tym miesiącu propozycja przygotowana przez firmę Symposion. W Poznaniu wybitni eksperci poprowadzą warsztaty „Nagły Zgon Sercowy”, przedstawią najnowsze wyniki badań klinicznych z lat 2015/16 dotyczące stymulacji resynchronizującej, profilaktyki i leczenia powikłań elektrostymulacji oraz doświadczenia polskich ośrodków we wprowadzaniu nowych technologii z zakresu elektroterapii. Ponadto odbędą się warsztaty z zakresu kardiologii interwencyjnej „Poznań Bifurcation Course”, w których wykłady poprowadzą eksperci zagraniczni, specjalistyczne szkolenie z zakresu Optycznej Tomografii Koherentnej (OCT) tętnic wieńcowych, a także prezentacja nowych technik transmisji obrazów diagnostycznych w medycynie. Osobna sesja będzie poświęcona aktualnym opiniom dotyczącym przezskórnej implantacji zastawki aortalnej (TAVI). Znaczna część tematów będzie poświęcona praktycznym zagadnieniom opieki ambulatoryjnej. Zaprezentowane także zostaną nowe wytyczne (SC 2016) dotyczące migotania przedsionków i leczenia przeciwkrzepliwego, kontrowersje w leczeniu przeciwpłytkowym, stabilnej chorobie wieńcowej oraz problemy diagnostyczno-terapeutycznym infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Jak co roku osobna sesja zostanie poświęcona nowością dotyczącym nadciśnienia płucnego. Podobnie jak w latach ubiegłych na sale wykładowe będą przekazywane transmisje z Pracowni Hemodynamiki i Kliniki Kardiologii UM w Poznaniu aktualnie przeprowadzanych zabiegów interwencyjnych. Zaprasza prof. dr hab. med. Stefan Grajek.

Kolejne dni dalej chce Wam zagospodarować Symposion. 13-14. października zaprasza do Lublina na XI Międzynarodowe Sympozjum „Choroby Przełyku i Żołądka”. Będzie rzeczywiście międzynarodowe, gdyż gości swoją obecnością zaszczycą m. in. prof. Miguel Cuesta z Uniwersytetu w Amsterdamie, dr Sjoerd Lagarde z Erasmus Medical Center w Rotterdamie, dr Wolfram Breithaupt z Markus-Krankenhaus der Frankfurter Diakonie-Kliniken we Frankfurcie oraz prof. Yasuhiro Kodera z Nagoya University Graduate School of Medicine. Ponadto z Polski w tegorocznym Sympozjum udział wezmą między innymi prof. Jan Kulig Collegium z Medicum UJ w Krakowie, prof. Andrzej Dąbrowski z UM w Białymstoku, prof. Teresa Starzyńska z PUM w Szczecinie, prof. Grażyna Rydzewska z CSK MSWiA w Warszawie, prof. Cezary Szczylik z CSK WIM w Warszawie, a także prof. Marek Wojtukiewicz z UM w Białymstoku oraz wielu innych. A o czym będą mówić dokładnie, sprawdź w programie wydarzenia. 15. października zaś, w Bydgoszczy, Symposion zorganizuje konferencję „Standardy w Pediatrii VIII” pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Mieczysławy Czerwionki-Szaflarskiej. UWAGA! Do 14. października możecie rejestrować się zupełnie za darmo!

14. października w imieniu Instytutu PWN zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w II edycji konferencji „Packaging: Marketing &Technology”, która odbędzie się w Warszawie. Jest to wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną najświeższe trendy w opakowaniach oraz sprawdzające się w tej branży rozwiązania technologiczne i marketingowe. To, z jakiego materiału skorzystać, jak zapewnić produktowi odpowiednie warunki przechowywania i transportu, jak zwiększyć jego trwałość i jak przyciągnąć klienta designem, nie jest wcale takie oczywiste, ale na pewno wiele przydatnych rozwiązań przedstawią Wam zaproszenie eksperci.

Ponieważ nasz portal porusza także tematy z dziedziny bioetyki, z przyjemnością objęliśmy patronatem medialnym konferencję „Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne oraz prawne”, która odbędzie się również 14. października w Warszawie. Temat gorący, zwłaszcza zważywszy na ostatnie ruchy społeczne, jednak my jako portal naukowy, bezstronny politycznie staramy się od nich zdystansować i ta konferencja będzie miała charakter stricte prawno-medyczny. Za organizację wydarzenia odpowiada współtworzący nasz portal przez lata dr Błażej Kmieciak z Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, co jest dla nas zapewnieniem solidnie merytorycznie ułożonego programu.

W dniach 19-20. października zapraszamy do Ożarowa Mazowieckiego na dwie Międzynarodowe Konferencje Naukowo-Techniczne „Przemysł Farmaceutyczny 2016” oraz „Przemysł Kosmetyczny 2016”. Obie branże spotkają się w jednym miejscu, by zgromadzić przedstawicieli zakładów farmaceutycznych i kosmetycznych. Serializacja, legislacja, innowacje, nowe technologie, bezpieczeństwo produkcji, pakowanie i znakowanie, kontrola jakości, badania skuteczność i innowacyjne surowce – wiedzę na te i inne tematy zapewni Wam BMP, wydawca czasopisma „Przemysł Farmaceutyczny” oraz portalu kierunekfarmacja.pl, gdzie z resztą znajdziecie więcej informacji o imprezach. 

Kolejnym wydarzeniem, nad którym objęliśmy patronat medialny jest III edycja Ogólnopolskiej Konferencji „IT w Zdrowiu”. W dniach 19-20. października w Gliwicach będziecie mieć okazję posłuchać o trendach i technologiach w medycynie, włączając w to sprzęt i rozwiązania wdrożeniowe oraz rozwiązania IT w służbie zdrowia. Elektroniczna dokumentacja medyczna, telemedycyna, zintegrowana platforma danych medycznych i zintegrowany system informatyczny, outsourcing danych medycznych w placówkach służby zdrowia oraz budowanie sieci współpracy badawczo-rozwojowych i tworzenie na tej podstawie przestrzeni do rozwoju nowych technologii w sektorze zdrowia – to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone na spotkaniu. Będzie to platforma kontaktu lekarzy, personelu medycznego, farmaceutów, managerów i kadry zarządzającej placówkami medycznymi, fizjoterapeutów, trenerów zdrowia, studentów kierunków medycznych, pracowników naukowych, inwestorów, producentów oprogramowania i sprzętu medycznego, przedstawicieli prywatnych i publicznych podmiotów medycznych. Jeśli współtworzysz to środowisko – zapraszamy po więcej informacji.

W dniach 20-22. października znów przypomni nam o sobie firma Symposion, tym razem organizujący we Wrocławiu ósmą edycję Albert Netter Days, czyli spotkania Europejskiego Stowarzyszenia Ginekologii.  - Jego program naukowy został ukierunkowany przede wszystkim na praktyczne aspekty ginekologii i położnictwa, z jakimi spotykamy się każdego dnia. Nie zabraknie także nowinek naukowych, wielu debat oraz sesji organizowanych przez krajowe towarzystwa naukowe. W programie znajdą się również sesje interdyscyplinarne, takie jak „tarczyca a ciąża” czy też „cukrzyca w ciąży”. Przewidujemy także warsztaty laparoskopowe i ultrasonograficzne, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze techniki badań. – zapowiada Komitet Naukowy wydarzenia. Na deser w tym miesiącu firma zachęca Wasz też do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Gastroenterologia dziecięca dla Lekarza Praktyka”, która odbędzie się 22. października w Warszawie.  Zachęcamy do rejestracji.

20. października zapraszamy także na otwarte forum innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia – Life Science Open Space 2016. Do Krakowa przyjadą przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, pracownicy administracji, miłośnicy nowoczesnych technologii medycznych, zwolennicy rozwiązań biogospodarczych, po to właśnie, by w jednym miejscu zebrać wszystkich zagorzałych propagatorów dziedziny Life Science. Goście staną przed zadaniem przedyskutowania najbardziej bieżących wyzwań technologicznych -> nawiązania współpracy dla wspólnego rozwoju -> zaanonsowania swoich wydarzeń o podobnej tematyce, projektów nowych produktów, swojego raczkującego start-upu bądź solidnej już firmy. Zapraszamy.

22-23. października w Ostródzie spotkają się profesjonaliści branży kosmetycznej i fryzjerskiej w ramach II edycji Targów Beauty Spa & Fashion. Na uczestników czeka bogata oferta kosmetyków kolorowych oraz akcesoriów i kosmetyków fryzjerskich wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i SPA. Ponadto, zakres tematyczny targów obejmuje: kosmetyki pielęgnacyjne, upiększające, zabiegi kosmetyczne, pielęgnację dłoni i paznokci, kosmetykę i medycynę estetyczną, medycynę naturalną, profilaktykę zdrowotną i oczyszczanie organizmu, a także wydawnictwa i czasopisma tematyczne. Czujcie się zaproszeni!

Kraków Life Science stoi chciałoby się powiedzieć czytając o kolejnym wydarzeniu z tej dziedziny organizowanym w Grodzie Kraka. Tym razem w dniach 26-28. października będzie bardziej międzynarodowo, gdyż zaprosimy Was na Sixth Central European Life Science Investment Conference. Spotkanie jest organizowane przez Life Science Biznes Consulting, któremu przyświeca hasło „Twoja brama do funduszy i innowacji w Europie Środkowej” i na pewno ten slogan nie będzie opuszczał uczestników konferencji przez te trzy dni.

Jako patroni medialni ostatnio dzieliliśmy się z Wami linkiem do darmowej rejestracji na Targi Innova Beauty&Pharm, które będą miały miejsce w dniach 28-30. października w Warszawie. To kolejna impreza, na której przemysł kosmetyczny łączy się z farmaceutycznym, tworząc jedno duże wydarzenie, które oprócz typowej formy targów, przybierze też formę warsztatów, rozmów networkingowych czy prezentacji tematów specjalistycznych, m. in. z zakresu prawa i zarządzania. Zapraszamy lekarzy, kosmetyczki, kadry zarządzające, pracowników działów produkcyjnych, dystrybucyjnych i marketingowych w tych dziedzinach. To jednak nie koniec wydarzeń w tych dniach w warszawskim Hotelu Gromada! Wydarzeniem towarzyszącym będzie także Kongres Innova Lab. Tutaj dalej poruszamy się wokół branży kosmetycznej i farmaceutycznej, tylko tym razem bardziej od strony jakości w laboratoriach i chorób infekcyjnych, stąd gośćmi będą głównie diagności laboratoryjni, kierownicy laboratoriów, technicy laboratoryjni czy technicy analityki medycznej. Wystawcy zaproponują im kompleksowe wyposażenie i umeblowanie labu, niezbędny sprzęt oraz odczynniki chemiczne.

Lista nigdy nie jest wyczerpana do końca, więc śmiało dzielcie się swoimi propozycjami. 

KOMENTARZE
news

<Maj 2025>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter