Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
"Okołoświąteczny", kwietniowy kalendarz wydarzeń
Adam Zalewski, 31.03.2017 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Przypadające w tym roku w połowie kwietnia Święta Wielkanocne sprowokują zatrzymanie spirali wydarzeń branżowych na kilka dni, jednak poza tym okresem mamy dla Was całkiem sporo ciekawych propozycji. Zanim wpadniecie w wir świątecznych przygotowań, sprawdźcie gdzie warto pojawić się w przeciągu miesiąca.

1-2 kwietnia – VI Wrocławska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych Puzzel 2017. Zaproszenie na to wydarzenie kierujemy do studentów nauk technicznych, ścisłych, przyrodniczych oraz medycznych, którzy prowadzą ciekawe badania i chciałyby przedstawić ich wyniki szerszej grupie osób, a także wymienić się doświadczeniami i pasjami naukowymi. PUZZEL ma wiele elementów – to równocześnie wykłady ekspertów, referaty uczestników, sesja posterowa, a także networking z przedstawicielami biznesu.

4 kwietnia - Label Innovations 2017 - Co mówi Twoje opakowanie? Odpowiedzi na to pytanie, w formie konferencji szkoleniowej dla działów marketingu i właścicieli firm, postanowiła udzielić Drukarnia Etykiety.pl Etigraf. Tematyka tegorocznego wydarzenia skoncentrowana jest wokół narzędzi pomagających w budowaniu silnej i angażującej marki. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub zarządzasz marką, z pewnością zajrzysz na Label Innovations, być może uczestnicząc jednocześnie w targach Packaging Innovations na terenie hali EXPO w Warszawie, najważniejszych targach opakowań w Europie Środkowej (4-5 kwietnia). Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations już od 9 lat goszczą producentów opakowań oraz etykiet, a także dostawców rozwiązań w zakresie uszlachetniania druku, pakowania i transportowania.

6 kwietnia – Flu Meeting 2017. W imieniu Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy serdecznie zapraszamy do Warszawy na podsumowanie sezonu grypowego, połączone z warsztatami opracowania samorządowych programów polityki zdrowotnej. Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy to społeczna inicjatywa niezależnych ekspertów medycznych, działająca od 2013 roku. We współpracy z CEESTAHC powstanie nowoczesny generator programów zdrowotnych dla jednostek samorządu terytorialnego dedykowany szczepieniom przeciw grypie, by wspólnie spopularyzować tę formę finansowania szczepień dla pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych. Część spotkania będzie miała formę warsztatów z nowoczesnych metod przygotowania wniosków na organizację programów zdrowotnych, które są zapowiedzią planowanej serii szkoleń dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Udział w konferencjach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia można dokonać do 5 kwietnia 2017 przekazując dane uczestników do koordynatorów zgłoszeń:

  1. Katarzyna Mąkólska | katarzyna.makolska@procontent.pl | tel. 604 774 138
  2. Natalia Zabielska | natalia.zabielska@procontent.pl | tel. 884 838 88

6-8 kwietnia - VI Konferencja Biologii Molekularnej. Po raz kolejny współpracujemy medialnie ze Studenckim Kołem Młodych Biofizyków (SKNMB) oraz Sekcją Genetyczną SKNB w ramach wydarzenia organizowanego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytetu Łódzkiego. Konferencja ma na celu zachęcenie do dzielenia się swoimi zainteresowaniami oraz do poszerzania swojej wiedzy, słuchając wykładów wielu wybitnych naukowców. Jest to niebywała okazja do podzielania się swoimi doświadczeniami, wymiany poglądów oraz nawiązania współpracy. Organizatorzy tradycyjnie przewidzieli trzy formy prezentacji swoich prac – poster, flash-poster oraz prezentacja ustna. Będziecie tam razem z nami?

8 kwietnia – Dzień Otwarty Kampusu Ochota. Drzwi Kampusu, a konkretnie Wydziały Fizyki UW, otworzą się w sobotę o godzinie 11 i z pewnością próg przekroczą pasjonaci nauk matematyczno-przyrodnicznych, zainteresowani niecodzienną odmianą zajęć praktycznych w formie wykładów, warsztatów, pokazów, gry kampusowej, kawiarenki naukowej czy stoiska informacyjnego dla przyszłych studentów. Do wizyty na Kampusie, w ramach którego działają tak uznane jednostki jak Instytut Nenckiego, CePT, WMIiM czy MIBMiK, zachęcać chyba nie trzeba!

11-12 kwietnia - Lider Innowacji - zasady rynkowego wdrażania wyników prac badawczych. Ochrona własności intelektualnej, innowacyjność, komercjalizacja wiedzy, transfer technologii, współpraca nauki z biznesem, budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku, dofinansowania projektów, budowa firm – to tylko często używane slogany branżowe, jednak jeśli oczekujesz, by zostały one przedstawione pod postacią konkretnych form, zasad, procedur, właściwych praktyk – zapraszamy do krakowskiego Life Science Parku.

12-13 kwietnia - V DISTRIBUTION & LOGISTICS FOR PHARMA. Aktualne wyzwania związane ze składowaniem, transportem i dystrybucją leków, poszukiwanie nowych rozwiązań i obszarów optymalizacji, inwestycje w innowacyjne podejścia i technologie, sprawdzone strategie, zarządzanie zespołem i projektowanie zintegrowanego łańcucha wartości w organizacji – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas organizowanego w Warszawie eventu. To unikalne na rynku polskim spotkanie praktyków skupione na wypracowywaniu efektywnego i optymalnego (szczególnie pod względem operacyjnym i kosztowym) łańcucha dostaw, gwarantującego pełny dostęp pacjentów do leków danej firmy i będącego źródłem przewagi konkurencyjnej. Ciekawostka - gościem specjalnym będzie Andrzej Gondek, ultramaratończyk, a przy tym Country Manager GLENMARK PHARMACEUTICALS! 

19-20 kwietnia – IX Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Optymalizacja i Efektywność. W tym roku poza wykładami oraz rozmowami networkingowymi, organizatorzy dzięki współpracy z Honorowym Gospodarzem – Grupą POLPHARMA SA zaproszą do zwiedzania nowoczesnego zakładu w Starogardzie Gdańskim, gdzie procesy optymalizacji są na najwyższym poziomie, wdrażane i realizowane przez ludzi z pasją. Bloki tematyczne oraz wystawa stoisk odbędzie się w Gniewie, na Pomorzu.

22 kwietnia - Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania. Celem wydarzenia jest poruszenie kwestii obecności farmaceuty na oddziale szpitalnym i jego włączenia do wielodyscyplinarnych zespołów terapeutycznych oraz zacieśnianie kręgu współpracy lekarzy, farmaceutów i przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych. Konferencja skierowana jest właśnie do farmaceutów i lekarzy, ale także do przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz studentów i doktorantów, a zwieńczy ją obecność uznanych autorytetów w dziedzinie farmacji klinicznej.

22-23 kwietnia - III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Innowacyjna Fizjoterapia – neurologia, pediatria, sport. Celem, jaki zakładają sobie organizatorzy jest sprowokowanie do dyskusji i wymiany wiedzy nad innowacyjnymi rozwiązaniami i metodami, które znajdują, lub potencjalnie mogą znaleźć zastosowanie, w nowoczesnej fizjoterapii dla pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz praktyków i pasjonatów fizjoterapii. Informujemy Was o tym wydarzeniu, gdyż fizjoterapia to również dyscyplina z zakresu nauk medycznych, a w dodatku bardzo interdyscyplinarna i wielowymiarowa. Nie wierzycie? Konferencja Innowacyjna Fizjoterapia w Lublinie z pewnością tego dowiedzie!

22-23 kwietnia - I Ogólnopolskie Sympozjum Nauk Przyrodniczo-Rolniczych. Głównym celem wydarzenia jest poszerzanie wiedzy, wymiana doświadczeń naukowych, a także prezentacja wyników badań i własnych zainteresowań uczestników, którymi mogą być studenci biotechnologii, rolnictwa, ekoenergetyki, inżynierii rolnictwa, ochrony środowiska i kierunków pokrewnych, pracownicy naukowi oraz osoby zainteresowane problematyką. Zapraszamy w te dni do zawitania do budynku BIOCENTRUM Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

23 kwietnia – VI Edukacyjny Kongres Kosmetyczny. Celem kongresu, organizowanego w Warszawie przez Ambasadę Kosmetyczną, jest szerzenie wiedzy z szeroko pojętej kosmetologii (zabiegi kosmetyczne, podologia, kosmetyka naturalna, medycyna estetyczna i anti-aging, Wellness&SPA) oraz ukazanie aktualnych trendów i nowości kosmetycznych panujących w branży kosmetycznej. Jak co roku, wydarzenie połączy w sobie merytoryczne wykłady z prezentacją ofert firm kosmetycznych, a także z wystawą, w ramach której uczestnicy, dostając specjalne rabaty, będą mogli nabyć produkty kosmetyczne oferowane przez wystawców bądź spróbować nawiązać nowe lub wzmocnić dotychczasowe relacje biznesowe.

26 kwietnia - Zakażenia od kosmetyków - fikcja czy realne zagrożenie, czyli jak uczynić kosmetyk mikrobiologicznie bezpiecznym. To jedna z dwóch naszych propozycji na kwiecień w temacie szkoleń kosmetycznych. Uczestnicy, czyli w dużej mierze osoby związane zawodowo z produkcją bądź opracowywaniem prototypów kosmetyków, zaczerpną w Łodzi wiedzę na temat podstawowych zagadnień z zakresu czystości mikrobiologicznej wyrobów kosmetycznych według obowiązujących norm oraz badań mikrobiologicznych kosmetyków. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi szkolenia, a także w razie wątpliwości do zadawania pytań pani Annie Miłowskiej (anna.milowska@biotechnologia.pl).

Waszej uwadze polecamy również kolejne nasze szkolenie - Trendy, innowacje, sensoryka - rola zapachu w produkcie kosmetycznym. WARSZTAT DLA POCZĄTKUJĄCYCH (27 kwietnia, Łódź). Jaką rolę w formułowaniu, komunikowaniu i sprzedaży produktów kosmetycznych pełni zapach? W jaki sposób za jego pomocą możemy wyrażać przypisane produktowi cechy? Jakie są kryteria sensoryczne, którymi kieruje się konsument? Jakie są trendy i innowacje, w tym zapachowe, w projektowaniu produktów kosmetycznych? Na pewno bez odpowiedzi nie pozostawi Was prelegentka, jedyny w Polsce senselier – Marta Siembab, a przed warsztatami wszelkie znaki zapytania rozwieje ponownie pani Anna Miłowska.

27-28 kwietnia - International Medical Congress of Silesia "SIMC" 2017. Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zaprasza w swoje progi studentów, chcących zaprezentować swoje dokonania naukowe podczas sesji obejmujących swą tematyką wszystkie kierunki uniwersytetu realizowane w ramach Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Wydziału Zdrowia Publicznego oraz Wydziału Farmacji z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej (w sumie 28 różnych sesji tematycznych). W tym roku trochę nowości - po raz pierwszy odbędą się również sesje przeznaczone dla uczestników studiów doktoranckich, w zakresie medycyny klinicznej oraz doświadczalnej, a także warsztaty praktyczne m.in. w szyciu chirurgicznym oraz pierwszej pomocy. To kolejna studencka inicjatywa, nad którą objęliśmy patronat medialny. 

O czymś zapomnieliśmy? Śmiało piszcie, a tymczasem już teraz życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt! :) 

KOMENTARZE
news

<Maj 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter