Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowy rok – nowe kalendarium, czyli wydarzenia branżowe w styczniu
Adam Zalewski, 03.01.2017 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Początek roku dla niektórych będzie jeszcze leniwy i dopiero bliżej połowy miesiąca branża odżyje. Kontynuując naszą comiesięczną serię mamy dla Was świeży, jeszcze ciepły kalendarz wydarzeń na styczeń 2017 r. Zapraszamy do lektury!

 

12.01 – Nanotechnologia w kosmetyce – to kolejne ze szkoleń organizowane przez wydawnictwo Bio-Tech Media, właściciela witryny Biotechnologia.pl. Jak zwykle miejscem spotkań jest Łódź, a w tym miesiącu firma postawiła na edukację w zakresie nanomateriałów zarówno w ujęciu teoretycznym, definicyjnym, jak i praktycznym – przegląd wyników badań in vitro i in vivo, otwarta dyskusja w temacie, a także przegląd najbardziej aktualnych regulacji prawnych. Prelegentką będzie uznany chemik i kosmetolog, pani Kaja Spiralewicz-Stanek, a na wszelkie pytania jak zwykle chętnie odpowie pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782 468 130).  

Możecie zwracać się też do pani Anny w przypadku pozostałych naszych szkoleń, tj. Dobre praktyki deklaracji marketingowych i reklamy kosmetyków. Produkty z pogranicza (24.01) oraz Kosmetyki naturalne (26.01). W pierwszym przypadku poruszone zostaną tematy: komunikacji produktu kosmetycznego, zasad i samoregulacji jego reklamy czy konfrontacji produktu kosmetycznego z konsumenckim, a w drugim poznacie rynek kosmetyków naturalnych i organicznych i zasady ich certyfikacji oraz charakterystyki, roślinne składniki aktywne w kosmetyce, roślinne komórki macierzyste, ekologiczne motywy w reklamie w odniesieniu do idei zrównoważonej konsumpcji.

12.01 -  Meet Biotech - Boost Biotech po raz szósty odbędzie się w Gdańsku. Jest to kolejne ze spotkań, gdzie zaproszeni prelegenci oraz słuchacze mogą w nieformalnej, kawiarnianej atmosferze porozmawiać na wszelkie tematy biotechowe.

13.01 - LinkedIn & Twitter for Science & Tech People - tu znów organizatorem jest Stowarzyszenie Boost Biotech, które zaprasza Was na ,,krótkie szkolenie z tego jak dobrze korzystać z mediów społecznościowych, aby tworzyć branżową sieć kontaktów”. Spotkanie poprowadzi Olle Bergmann, którego portfolio zobaczycie na stronie prelegenta.

13.01 - Warsztaty dla ubiegających się o granty ERC - Spotkanie odbędzie się w Auditorium Maximum w Krakowie. Organizatorami są Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN oraz Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów Uniwersytetu Jagiellońskiego i te jednostki będą przyjmować zgłoszenia do 9 stycznia 2017 r. - Prestiżowy charakter grantów ERC powoduje, że już samo ich uzyskanie stanowi potwierdzenie klasy naukowca i jakości prowadzonych przez niego badań - potwierdzają organizatorzy warsztatów. Podczas jednodniowego spotkania w Krakowie swoimi doświadczeniami podzielą się zarówno laureaci, jak i paneliści oceniający granty ERC. Przedstawione zostaną również najistotniejsze zagadnienia związane z procedurą aplikacyjną i konstrukcją wniosku. Dla części uczestników zaplanowano również sesje indywidualnych konsultacji, w trakcie których naukowcy będą mogli zaprezentować własne pomysły badawcze i otrzymać wskazówki dotyczące przygotowania wniosku aplikacyjnego.

14.01 - Nowości w cukrzycyW organizowanej po raz jedenasty w Warszawie konferencji w skład programu wejdą m.in. takie tematy jak: powiązanie cukrzycy z używkami, hipoglikemia osób starszych, znaczenie insulinooporoności w rozwoju uszkodzenia nerek, znaczenie makrofagów w patogenezie nefropatii cukrzycowej i inne metody jej leczenia, nowy aktywator glukokinazy i znaczenie CART w leczeniu cukrzycy typu 2, leczenie powikłań żołądkowo-jelitowych w cukrzycy typu 2, leczenie zaburzeń poznawczych w cukrzycy, śmiertelność cukrzyków-seniorów w Polsce czy co dodać po metforminie – SU, gliptynę, flozynę, plioglitazon? 

21-22.01 – Bioconductor: wprowadzenie do analizy danych z zakresu genomiki  Kurs, który będzie miał miejsce na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Umultowska 89) jest przeznaczony głównie dla biologów, biotechnologów i bioinformatyków, którzy chcą nauczyć się analizować dane genomiczne i sami przeprowadzać odpowiednie analizy za pomocą środowiska R oraz prawidłowo interpretować wyniki i rozumieć idee reprezentacji danych genomicznych w R. 

26.01 - Nowoczesne technologie w opiece nad senioramiDo Warszawy na spotkanie przyjadą przede wszystkim: przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni, właściciele i osoby zarzadzające domami opieki oraz firmami świadczącymi takie usługi, a także ich personel medyczny. Jeśli jesteś w tej grupie - czuj się zaproszony! 

27.01 - IV Ogólnopolski Kongres Sieci Aptek Na początku roku nie mogło zabraknąć tematu nowelizacji prawa farmaceutycznego od 1 stycznia 2017 r. To jak zmieniło się to prawo najlepiej ilustruje krótki filmik poniżej: 

Więcej jednak dowiecie się w Warszawie na Kongresie, który w tym roku portal Biotechnologia.pl objął swoim patronatem medialnym. Będzie to także szansa na poruszenie bardzo kontrowersyjnej ostatnio kwestii dalszego zaostrzenia przepisów wokół reklamy aptek, leków i suplementów diety. 

29.01 - „Building Central European and American Bridges in the LifeScience: The Role of BioForum” - polska firma Bio-Tech Consulting Sp. z o.o. wraz z amerykańskim Uniwersytetem Quinnipac oraz węgierskimi partnerami zorganizuje w Hamden w stanie Connecticut wspólne seminarium, które będzie traktowane jako impreza wprowadzająca do tegorocznego BioForum, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 17-18 maja 2017 r. w Łodzi. Tym razem organizatorzy za temat przewodni obrali sobie współpracę Europa Środkowa-Stany Zjednoczone w branży LifeScience, więc nie może dziwić pomysł wspólnego eventu za Oceanem! 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2025>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Newsletter