Celem konkursu jest popularyzacja nauki, prac badawczo-rozwojowych i zawodu naukowca w społeczeństwie, zbliżenie naukowców i społeczeństwa, poprzez stworzenie im okazji do spotkania się, poznania i wspólnych działań. Tej Nocy można zorganizować różnego rodzaju pokazy z udziałem publiczności (m.in. konkurs fotograficzny pt. „Portret Naukowca” i przygotowanie stoiska promocyjnego – European Visibility), aby zachęcić w ten sposób dzieci i młodzież do wybrania kariery naukowej.
Konkurs adresowany jest do wszystkich jednostek posiadających osobowość prawną, przede wszystkim do szkół wyższych i jednostek naukowo-badawczych, stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorstw.
Całkowity budżet tego konkursu to 3 mln euro, przy czym na każdy projekt średnio planowane jest 75-80 tys. euro. Noc Naukowców powinna być zorganizowana w popularnym, znanym, atrakcyjnym i łatwo dostępnym miejscu, tak by liczba odbiorców była jak największa. Publiczność można zachęcić do udziału w tym wydarzeniu poprzez liczne pokazy naukowe, zorganizowanie wizyt w laboratoriach, instytutach badawczych, muzeach itp.
Dokumenty konkursowe znajdują się na stronie internetowej http://cordis.europa.eu/fp7 w zakładce Find a Call. Na stronie http://www.eracareers-poland.gov.pl/ dostępne są również prezentacje ze spotkania informacyjnego w Brukseli 15 listopada 2007r., w którym miałam przyjemność uczestniczyć.
Źródło: KPK
KOMENTARZE