Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Merck finalizuje przejęcie firmy Intermolecular
Merck finalizuje przejęcie firmy Intermolecular

Merck, globalna firma naukowa i technologiczna, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia firmy Intermolecular (z siedzibą w Kalifornii), zajmującej się zaawansowanymi innowacjami materiałowymi. Wartość przejęcia to 62 mln USD. Jak podkreśla Merck, transakcja ta przyczyni się do stworzenia silnego dostawcy rozwiązań w branży materiałów elektronicznych, który będzie w stanie stymulować rozwój urządzeń i technologii cyfrowych nowej generacji.

 

 

Intermolecular posiada m.in. dużą infrastrukturę analityczną oraz platformy przyspieszonego uczenia się i eksperymentowania, które uzupełnią portfel biznesowy i technologiczny Mercka. Możliwości produkcyjne i testowe firmy Intermolecular pozwalają na testowanie kombinacji materiałów bezpośrednio w ramach konkretnych aplikacji docelowych. W porównaniu z metodami konwencjonalnymi możliwości te przekładają się na znaczne skrócenie czasu trwania procesu rozwoju, radykalne przyspieszenie cykli uczenia się i wgląd w nowe systemy materiałowe w celu zapewnienia klientom unikalnej wartości usług. Po zamknięciu procesu przejęcia, 90 pracowników z ośrodka badawczo-rozwojowego Intermolecular stanie się częścią Performance Materials, należącego do Mercka.

Kai Beckmann, członek rady nadzorczej Mercka i CEO Performance Materials, podkreśla – Od 350 lat, z korzyścią dla rozwoju ludzkości, zajmujemy się rozwojem nauki i technologii. Cieszę się, że Intermolecular podziela tego samego ducha. Wspólne działanie daje nam dobrą pozycję do napędzania i przyspieszania innowacji w przemyśle materiałów elektronicznych.

Merck podaje także, iż w ostatnim czasie osiągnął kolejny milowy krok w swoim strategicznym programie transformacji „Jasna przyszłość”. 16 września br. Versum Materials i Merck otrzymały zawiadomienie od Komisji ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CIFUS), że zakończyła ona przegląd proponowanego nabycia Versum przez Merck i stwierdziła, że nie ma żadnych nierozstrzygniętych kwestii związanych z bezpieczeństwem narodowym w odniesieniu do tej transakcji. Planowany termin zamknięcia transakcji to druga połowa 2019 r. Merck chce przejąć Versum Materials za 53 USD za akcję.

Źródła

merckgroup.com

KOMENTARZE
Newsletter