2.03, Warszawa – I Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej – miesiąc zaczynamy mocnym akcentem. Do stolicy przyjedzie m.in. prof. Helmut Brand, współprzewodniczący Europejskiej Koalicji ds. Medycyny Personalizowanej. W zakres tematyczny konferencji wchodzą następujące działy: miejsce medycyny personalizowanej w rozwoju nauk medycznych, w praktyce klinicznej, jej interdyscyplinarność, uwarunkowania etyczne i prawne dla jej funkcjonowania oraz związane z nią wyzwania finansowe i organizacyjne dla systemu. Nawet po częstości pojawiania się frazy „medycyna (s)personalizowana” na naszym portalu, w innych mediach oraz podczas różnych konferencji – łatwo stwierdzić, że jest to absolutna przyszłość i kierunek, w jakim idzie współczesne leczenie.
3-5.03, Serock – I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rak jelita grubego: diagnostyka i leczenie, standardy – teraźniejszość i przyszłość – konferencja jest skierowana przede wszystkim do lekarzy, którzy w swojej pracy mogą być zmuszeni podjąć rywalizację z tym okrutnym schorzeniem. Oprócz sztywnej formy wykładowej, uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów z zakresu diagnostyki i leczenia tej choroby. Miejmy nadzieję, że trzydniowy pobyt w pięknie zlokalizowanym nad Narwią hotelu będzie inspiracją do innowacyjnego podejścia w praktyce medycznej, ale także możliwością wytchnienia od codziennego pędu.
4-5.03, Warszawa – MikroSympozjum UW – to studencka inicjatywa, stawiająca sobie za cel merytoryczną debatę nad tematami związanymi z mikrobiologią. Pierwszego dnia odbędzie się sesja plakatowa, drugiego zaś – właściwe seminarium studentów oraz ekspertów, którzy skupią się na mikrobiologii środowiskowej, klinicznej i stosowanej.
5-6.03, Warszawa – Targi Beauty Forum – jest to międzynarodowa impreza, zbierająca w jednym miejscu polskie i zagraniczne firmy kosmetyczne, które mogą uczestniczyć zarówno w biznesowej, jak i edukacyjnej części Targów. Impreza szczyci się niemal dwudziestoletnim stażem działania oraz tysiącami zgromadzanych corocznie uczestników.
7-8.03, Toruń – Welconomy Forum i Toruń 2016 – jeśli z zapartym tchem śledzicie wydarzenia ekonomiczne na świecie, nie powinno Was zabraknąć na tej konferencji. Uczestnicy będą mieli okazje wysłuchać podsumowania najważniejszych wydarzeń rynkowych zeszłego roku w Polsce i zagranicą oraz wspólnie zastanowić się nad aktualną sytuacją gospodarczą. Na konferencji spotkacie także ważnych ze świata polskiej polityki, na czele z prof. Jerzym Buzkiem, Ryszardem Petru, dr Jarosławem Gowinem czy Pawłem Poncyliuszem.
8-10.03, Nadarzyn – Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016 – Jeżeli traficie do Nadarzyna na obrzeżach Warszawy, bez problemu znajdziecie tam największe w Polsce Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Warsaw Expo, gdzie odbędą się trzydniowe targi. Zapowiada się ogromne wydarzenie, które sprowokuje spotkanie zarówno klientów, jak i producentów branży opakowań. Podczas wydarzenia bezpłatnie możecie wziąć udział w prezentacjach z zakresu najnowszych trendów w branży techniki pakowania, w tym maszyn pakujących i linii do pakowania, opakowań, a także logistyki pakowania, włączając w to systemy transportu i magazynowania.
9.03, Warszawa – Środki unijne dla sektora zdrowia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 – dzięki szkoleniu pracownicy służby zdrowia będą mogli oszacować swoje szanse na uzyskanie środków unijnych, dowiedzieć się jak o nie aplikować oraz nakierować się na obszary najbardziej ich interesujące. Szkolenie ma formę połączenia prelekcji z ćwiczeniami w grupach i dyskusją. Sektor zdrowia został bardzo mocno doceniony w rzeczonej perspektywie, co tym bardziej powinno zachęcać do zainteresowania się tematem.
10.03, Łódź – Beauty Innovations – jako organizatorzy konferencji z przyjemnością możemy poinformować, że tegoroczna edycja cieszy się bardzo dużą popularnością i już na pewno wiemy, że zgromadzi więcej uczestników niż zeszłoroczna! Wśród „gwiazd” są takie firmy jak: Merck, Efektima, Lek-am, Adara, Pollena czy Eveline. Wszystkie zarejestrowane osoby będą mogły umówić się na spotkania w formie B2B z przedstawicielami firm, prelegentami czy innymi uczestnikami. Seminaria, rozmowy biznesowe, networking, indywidualne konsultacje – to wszystko czeka Was tego dnia w hotelu Hilton w Łodzi.
10-11.03, Czeladź – XIV Konferencja „Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle” – otwierając własną działalność warto pomyśleć o zoptymalizowaniu zużycia energii w swoim przedsiębiorstwie. Można do tego doprowadzić poprzez modernizację urządzeń, maszyn i izolacji, negocjacje z dostawcą, inwestycje we własne źródła czy znalezienie innych dróg oszczędności. Więcej usłyszycie podczas prelekcji.
11-12.03, Warszawa – Filogenetyka molekularna – warsztaty dla osób planujących badania w oparciu o sekwencje DNA i białek, zainteresowanych nowymi sposobami analizy komputerowej oraz ich zastosowaniem do badań filogenetycznych. Dwudniowe szkolenie obejmuje zarówno wykłady, jak i ćwiczenia z zakresu: podstawowych zasad konstruowania drzew filogenetycznych, metod konstrukcji i oceny wiarygodności drzew, programów do analiz filogenetycznych, ewolucji genomów czy horyzontalnego transferu genów. Czasu do namysłu jest niewiele, gdyż zgłoszenia są przyjmowane do 4.03.
11-12.03, Warszawa – 2016 International Conference on Medical Humanities – to międzynarodowe spotkania o charakterze edukacyjnym z zakresu m.in. historii medycyny, bioetyki, edukacji medycznej. Jednym z podstawowych celów spotkania jest ukazanie interdyscyplinarnego charakteru medycyny. Konferencji będzie przewodził prof. Andrzej Kapusta z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
12.03, Łódź – Kosmetologia – nauka i przyszłość – na łódzkim UMedzie poruszone zostaną tematy z zakresu działania przeciwstarzeniowego i poprawiającego wygląd skóry, a także wszelkich innych najnowszych osiągnięć kosmetologii. Mile widziane są przede wszystkim osoby, które poruszają się aktywnie na rynku kosmetycznym, prowadząc swoje SPA, gabinety medycyny estetycznej, producenci i dystrybutorzy produktów kosmetycznych, ale także studenci i pracownicy naukowi. Obchodząca swoje 20-lecie Biotechnologia.pl składa serdeczne życzenia z okazji 20-lecia powołania pierwszego w Polsce kierunku kosmetologii przy Uniwersytecie (wówczas jeszcze Akademii Medycznej), a także 10-lecia powołania Katedry Kosmetologii, czyli pretekstów do organizacji konferencji.
12-13.03, Poznań – Programowanie dla biologów – czym jest język Python? Jak skutecznie pracować na danych biologicznych? Jak wykonywać skomplikowane wykresy, analizy statystyczne, logo sekwencji i inne zaawansowane zadania? Na te i więcej pytań, odpowiedzi szukaj na poznańskim UAM-ie.
12-13.03, Lublin – VIII Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2016 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju” – celem nadrzędnym jest nawiązanie współpracy i wspólna praca w zakresie B&R studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy jednocześnie mają możliwość zaprezentowania wyników swoich badań w formie posterów, wystąpień ustnych czy publikacji rozdziałów. Konferencja łączy w jednym miejscu osoby z tak różnych dziedzin jak: nauki humanistyczne, społeczno-ekonomiczne, inżynieryjne, przyrodnicze czy medyczne.
14-18.03, Łódź – Recriutment Day – czyli spotkanie pracodawców z potencjalnymi przyszłymi pracownikami. Forma spotkań jest prosta – seria krótkich rozmów rekrutacyjnych przedstawicieli różnych firm ze studentami i absolwentami, co umożliwia weryfikację codziennie kilkunastu osób przez jedno przedsiębiorstwo. Organizatorzy wcześniej selekcjonują CV i tworzą ich bazę, a samo wydarzenie to już poszukiwanie płatnych staży, praktyk i pracy.
18.03, Pabianice – Wycieczka do zakładów farmaceutycznych Grupy Adamed – osoby, które zdążyły się zarejestrować dzięki współpracy Adamedu z Boost Biotech Polska będą mieli możliwość zwiedzić Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. Uczestnicy zapoznają się z trzema obszarami działalności firmy: wyrobami gotowymi, suplementami diety oraz laboratorium kontroli jakości.
18-19.03, Zabrze – MedTrends – prezentacja wyróżniających się start-upów, wybranych regionalnych platform e-zdrowia, modnych, acz przydatnych gadgetów medycznych, tematy związane z telemedycyną, diagnostyką molekularną i medycyną spersonalizowaną, innowacjami z dziedziny onkologii i neurologii, nowymi wirtualnymi technikami rehabilitacyjnymi, drukiem 3D, e-learningiem – to imponujący zakres tematyczny konferencji!
18-20.03, Gdańsk – I Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska – czyli inauguracja forum wymiany wiedzy i doświadczeń wśród studentów i doktorantów z wielu dziedzin nauki, zarówno chemików, fizyków, biologów, inżynierów czy informatyków. W tych dniach Politechnika Gdańska stanie się miejsce burzy mózgów w temacie rekomendowanych technologii wpływających pozytywnie na nasze środowisko, m.in. polimerów biodegradowalnych, nowoczesnych technologii oczyszczania ścieków, odnawialnych źródeł energii, idei domów pasywnych.
22.03, Łódź – Trendy w recepturowaniu kosmetyków – kolejne organizowane przez nas szkolenie z dziedziny kosmetologii. Wraz z prelegentką Anetą Kołaczek, uczestnicy poszukują alternatywnych dla konserwantów, silikonów, detergentów SLES i polietylenu surowców kosmetycznych, a także zastanowią się jak produkt z takim alternatywnym składem dobrze zareklamować i sprzedać. Tradycyjnie, odpowiedzi na ewentualne pytania chętnie udzieli pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782-468-130).
23.03 – Analiza trendów w przemyśle farmaceutycznym. Czym tak naprawdę są OOT i jak je efektywnie wykrywać? – z kosmetologii przenosimy się do farmacji, a z formy stacjonarnej – na internetową. Jest to dwugodzinny wykład, gdzie pijąc w domu przedpołudniową kawę łączymy się z prelegentem na żywo. Zachęcamy do tej bardzo wygodnej formy, jeżeli pracujecie w przemyśle farmaceutycznym i chcecie bez trudu definiować, wykrywać i przewidywać ryzyko wystąpienia OOT.
23.03, Warszawa – Dobre Praktyki Reklamy Kosmetyków – i z powrotem kosmetologia, tylko tym razem w ściśle marketingowym rozumieniu. Głównym punktem spotkania będzie zapoznanie uczestników z nowymi kryteriami Komisji Europejskiej dla deklaracji „free of” oraz hiperalergiczności. Warsztaty są kierowane przede wszystkim dla osób pracujących w marketingu, działach badawczo-rozwojowych, prawnych, firmach doradczych i mających przy tym styczność z produktami kosmetycznymi.
Nie zapominajcie też o spotkaniach Meet Biotech-Boost Biotech, które od tego miesiąca rozszerzają swój zasięg terytorialny o kolejne miasto. 3.03 spotykacie się po raz pierwszy w Krakowie, 15.03 – po raz 13. w Warszawie, a także 16.03 – po raz 19. już w Łodzi!
ŚWIĘTA!!! A w kwietniu wracamy ze świeżą porcją nowych propozycji dla Was.
KOMENTARZE