Targi BioForum to największe i najważniejsze targi biotechnologii i innowacyjnego biobiznesu w regionie Europy Środkowowschodniej, w której uczestniczą kluczowi przedstawiciele branży. Jest doskonałą okazją do inicjowania współpracy naukowej i biznesowej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz umożliwia rozwijanie partnerskiej współpracy firm, inwestorów i naukowców.
„Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, której celem jest rozwijanie, rejestrowanie i wprowadzanie na rynek leków biopodobnych.Prace nad rejestracją MabionCD20, przeznaczonego do leczenia nowotworów krwi oraz reumatoidalnego zapalenia stawów,przebiegają zgodnie z harmonogramem. W 2014 roku planujemy złożenie dokumentacji, zawierającej wyniki badań z dziewięciu europejskich państw do Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA). Po zarejestrowaniu i dopuszczeniu naszego leku do obrotu na obszarze Unii Europejskiej rozpoczniemy jego szeroką dystrybucję i sprzedaż. Równolegle prowadzimy działania zmierzające do rejestracji farmaceutyku na rynkach o mniej ścisłych regulacjach, gdzie odnotowujemy duże zainteresowanie ze strony wiodących firm farmaceutycznych.Przekłada się ono na podpisywanie kolejnych umów odnośnie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży MabionCD20 na tych rynkach – dotychczas sfinalizowaliśmy kontrakty na obszar Afryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Ameryki Środkowej. Obecność na targach BioForum w Budapeszcie – cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców związanych z europejskim i światowym przemysłem farmaceutycznym – stanowi doskonałą okazję do zaprezentowanie naszych produktów oraz nawiązania współpracy z kontrahentami” – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.
Na targach BioForum w Budapeszcie Mabion zaprezentuje leki nad którymi obecnie pracuje, w tym:
leki biopodobne:
- MabionCD20– lek onkologiczny biopodobny do preparatu MabThera/Rituxan, szeroko stosowanego w leczeniu nowotworów krwi (chłoniaków, białaczek) oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Roczna sprzedaż preparatu MabThera/Rituxan przekroczyła 6 mld USD w 2011 roku.
- MabionHER2 – lek onkologiczny biopodobny do leku Herceptin, stosowanego w leczeniu nowotworów piersi;
- MabionEGFR – lek biopodobny do leku Erbitux, stosowanego w leczeniu nowotworów jelita grubego oraz głowy i szyi
- MabionVEGF – lek biopodobny do leku Avastin, stosowanego w leczeniu nowotworów okrężnicy lub odbytnicy z przerzutami, płuc, piersi oraz nerek.
białka rekombinowane / analogi insuliny
Mabion zamierza we własnym zakresie przeprowadzić proces rejestracji leku MabionCD20 na obszarze całej Unii Europejskiej, gdzie system rejestracji leków biopodobnych jest dobrze uregulowany. W Polsce i krajach ościennych spółka będzie prowadzić sprzedaż leków samodzielnie, natomiast w pozostałych państwach UE zamierza podpisać umowy dystrybucyjne z miejscowymi operatorami.Mabion przeprowadzi badania kliniczne we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami w 9 krajach Europy. Do tej poryspółka złożyła wnioski w 8 państwach, uzyskała zgody na badania od komisji bioetycznych w 6 krajach, zaś w czterech: Gruzji, Polsce, Bośni i na Litwie zakończyła już procedurę rejestracyjną i rozpoczyna badania kliniczne leku MabionCD20.Podanie MabionCD20 pacjentom jest podstawowym i najważniejszym badaniem farmaceutyku, dowodzącym równoważności terapeutycznej z lekiem referencyjnym.
Redakcja
źródło: inforrmacja prasowa Genesis PR
KOMENTARZE