Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kwiecień plecień, bo przeplata – biotechnologię, farmację i kosmetologię! A nawet więcej...
Adam Zalewski, 01.04.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Kwiecień to jeden z najbardziej napiętych miesięcy w branży – idealny czas dla firm, by trafić do kontrahentów, dla studentów, aby zachęcić kolegów do aktywności na uczelni oraz dla niestrudzonej redakcji portalu Biotechnologia.pl, by informować Was o tym, co ciekawego dzieje się na rynku!

 

Biotechnologia:

06.04, Warszawa – Konferencja „Produkty biobójcze w świetle regulacji polskich i europejskich – nadchodzące wyzwania”. W porównaniu do wyrobów medycznych czy produktów leczniczych, środki biobójcze i sprawa ich rejestracji jest dzisiaj spychana pod dywan, przy czym procedury są niezwykle zawiłe, czasem nie do przejścia dla małych przedsiębiorstw. Tymczasem środki biobójcze są zarówno w żywności, jak i produktach dezynfekcyjnych, a także są wykorzystywane do konserwacji produktów czy odstraszania owadów i nie powinny być marginalizowane. Firmy, które zdecydują się na działalność w obrębie produktów biobójczych mogą natknąć się na wiele problemów, takich jak: skomplikowane struktury urzędnicze, duże nakłady finansowe oraz brak odpowiedniej wiedzy i właściwej interpretacji prawa. Przepisy, które biorą pod uwagę bezpieczeństwo konsumenta, zapominają w tym wszystkim wesprzeć przedsiębiorców. Tyle od nas, a więcej dowiecie się uczestnicząc w wydarzeniu.

7-9.04, Łódź – V Konferencja Biologii Molekularnej. Poruszając się wokół dziedziny biologii molekularnej studenci „zahaczą” także o zagadnienia z zakresu genetyki, nanotechnologii, mikrobiologii czy biochemii. Jest to konferencja od studentów dla studentów, jednak oprócz nich swoją wiedzą podzielą się zaproszeni goście m.in. prof. dr hab. Jacek Kuźnicki, dr Witold Konopka, prof. dr hab. Joanna Cichy. My też tam będziemy!

12-15.04, Gdańsk – międzynarodowa konferencja Biotech Solutions for Health and Environment: MOBI4Health Conference & New IFB Building Opening. Na Pomorze wybiorą się osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o najnowszych trendach w biotechnologii i możliwości komercjalizacji swoich projektów w tej dziedzinie. Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego to marka sama w sobie, pionier uczelnianej biotechnologii w Polsce, zatem powinno być to dodatkową zachętą. Wydarzenie jest połączone z otwarciem nowego budynku Instytutu Biotechnologii. „Konferencja jest zwieńczeniem osiągnięć projektu 'Center of Molecular Biotechnology for Healthy Life - Biotech solutions bringing health to living organisms and environment supported by mass spec-focused research platform', w skrócie MOBI4Health, zwycięzcy w konkursie REGPOT finansowanym z 7. Programu Ramowego UE” – zachęca nasza dziennikarka. Rejestracja jest bezpłatna.

16.04, Łódź – II Konferencja Biotechnologiczna BioBetter, czyli kolejna studencka inicjatywa. W roli pomysłodawców i organizatorów jawi nam się Studenckie Koło Naukowe BioBetter działające przy Zakładzie Biologii Nowotworów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Tematem przewodnim będzie biotechnologia jako dziedzina umożliwiająca przedłużenie życia ludzkiego, zatem będzie sporo o onkologii i badaniach prenatalnych. Dla wielu uczestników będzie to wyjątkowa okazja na zaprezentowanie się w roli prelegenta, być może po raz pierwszy. Zachęcamy.

22-24.04, Warszawa – V edycja Międzyuczelnianego Sympozjum Biotechnologicznego „Symbioza” im. Krzysztofa W. Szewczyka. Znów studenci? Przypadek? Nie sądzę! Po prostu, biotechnologia ma się coraz lepiej w kręgach uczelnianych, a studentom nie brakuje zapału, by aktywnie przyczyniać się do podwyższania jej rangi. W tych dniach w stolicy poznasz ludzi, którzy od pięciu już lat starają się integrować środowisko biotechnologiczne oraz promować i popularyzować biotechnologię w naszym kraju. Politechnika , Uniwersytet i SGGW razem? Czemu nie! Też wejdź z nimi w symbiozę!   

W kwietniu intensywny okres ma także dobrze znane Wam Boost Biotech. Kalendarz ich sztandarowych imprez, czyli Meet Biotech-Boost Biotech przedstawia się następująco:

*7.04 – Kraków,

*13.04 – Łódź,

*15.04 – Gdańsk,

*21.04 – Warszawa.

Dla biotechnologów z Krakowa i Gdańska to dopiero drugie spotkanie, przy czym dla Warszawy – 14, a dla Łodzi – 20! Wpadajcie, gdzie macie najbliżej!

Farmacja: 

7-9.04, Wisła – VII Ogólnopolski Kongres: Neurologia Medforum 2016. Tematem przewodnim będą nowe terapie w neurologii, a ponadto prelegenci skupią się na powiązaniach tej dziedziny z neurochirurgią, rehabilitacją czy psychiatrią. Co więcej, będzie trochę tematów z zakresu prawa i etyki zawodu neurologa, a także dietetyki i profilaktyki dla pacjentów. 

12-14.04, Poznań – SALMED Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego. Jak w dalszej części tekstu zobaczycie, ten termin jest szczególnie mocno obsadzony przez różne eventy. Na wyjazd do Poznania zdecydują się osoby, które pracują w laboratoriach, przy sprzęcie medycznym, chcą nawiązać kontakty nie tylko naukowe, ale przede wszystkim biznesowe.   

13-15.04, Giżycko – III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo Zdrowotne – Ujęcie Interdyscyplinarne. Spotkanie będzie podporządkowanie tematowi bezpieczeństwa w perspektywie następnych pokoleń – zdrowemu życiu, dorastaniu i starzeniu się. Parafrazując – A może by tak rzucić wszystko i pojechać na Mazury? 

16.04, Kielce – Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna – Leczenie Biologiczne. Nadzieja dla Chorych na Łuszczycę i Łuszczycowe Zapalenia Stawów. Szczególnie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, ponieważ leczenie biologiczne przyniosło prawdziwą rewolucję w przypadku osób chorych na łuszczycę. Wypowiedzą się zarówno lekarze, pracownicy naukowi, jak i same osoby cierpiące na tę przypadłość, która mocno utrudnia im funkcjonowanie w społeczeństwie. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź Świętokrzyskie! Wstęp wolny. 

16-17.04, Gdańsk – Targi Opieki i Zdrowia NIEZALEŻNI 65+. Przede wszystkim adresatami są lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie osób starszych i sami seniorzy oczywiście. Zgromadzeni goście wezmą udział w wykładach merytorycznych, pokazach sprzętu, a także prezentacjach osiągnięć grup senioralnych. Wszystko po to, by poprawić jakość i długość życia osób starszych i dążyć do ich aktywizacji.

21.04, Warszawa – XV edycja seminarium z cyklu MEDICA INFO. Systemy informacyjne w służbie zdrowia. Aspekty technologiczne i prawne. Z własnego doświadczenie polecamy seminaria z cyklu MEDICA INFO, zawsze poruszające najbardziej aktualne tematy z branży medycznej. Prelegenci omówią rozwiązania IT w służbie zdrowia, aplikacje i platformy internetowe, a także wszelkie uwarunkowania prawne, regulujące ich wdrażanie. Na pewno będzie ciekawie i co ważne – praktycznie.

22-23.04, Międzyzdroje – Standardy w Pediatrii VII. W programie konferencji znalazły się takie zagadnienia jak: zaburzenie hemostazy, pulmonologia i alergologia dziecięca, szczepienia ochronne i choroby zakaźne, endokrynologia i diabetologia dziecięca, astma wczesnodziecięca czy varia. To naukowy plan na dwa dni, a potem… miło spędzony czas nad morzem? Może w którymś z Was tkwi natura morsa...

23.04, Warszawa – Dermatologia dziecięca – najczęstsze problemy, najnowsze doniesienia. AZS, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie u dzieci, alergie kontaktowe – to tylko część problemów, które będą poruszane podczas konferencji. Zapraszamy Was na 6 godzin paneli merytorycznych, które miejmy nadzieję zaspokoją Waszą ciekawość, a także będą źródłem przydatnych informacji, jak dbać o delikatną skórę dzieci. 

Kosmetologia:

2-3.04, Warszawa – ESTHETIC SHOW. Dla osób chętnych, będących na bieżąco z naszym facebookiem - proponowaliśmy Wam wejściówki na to wydarzenie, gdyż uważamy, że naprawdę warto! Międzynarodowe Targi Kosmetyków, Beauty & SPA gromadzą przede wszystkim praktyków z branży kosmetycznej, welness, medycyny estetycznej. Będą prezentacje, prelekcje, warsztaty, formuła spotkań B2B, a nawet… Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Hybrid Show 2016, Ogólnopolski Festiwal Makijażu Make-up Show 2016, Ogólnopolskie Mistrzostwa Przedłużania Rzęs Lashes Show 2016! Sporo? A to tylko namiastka! 

16-17.07, Kraków – 33. Kongres LNE – kultowa impreza w branży beauty! Na to wydarzenie również oferowaliśmy Wam wejściówki  na naszym fejsowym fanpagu i te akurat rozeszły się jak świeże bułeczki. Trudno się dziwić – wydarzenie o charakterze międzynarodowym, z bardzo bogatym programem. Gratka zarówno dla osób robiących biznesy w branży, a także dla praktyków make-upu, masażu, terapii komplementarnych czy trychologii estetycznej. Poznacie gości z Europy, Południowej Afryki, a nawet Meksyku! Czeka Was też cała galeria innowacji w branży. Trzeba coś dodać na zachętę? Chyba nie…

21.04, Łódź – Egzotyka w kosmetykach naturalnych. Na organizowanym przez nas szkoleniu pani Katarzyna Czapla opowie o kosmetykach naturalnych, jak nazwa wskazuje, o produktach kosmetycznych z Dalekiego Wschodu, a także o Ajurwedzie, w której to koncepcji specjalizuje się prelegentka. Więcej informacji o programie oraz prowadzącej jak zwykle znajdziecie w naszym kalendarium lub u pani Anny Miłowskiej (anna.milowska@biotechnologia.pl; GSM: 782-468-130). 

 

 

Z pogranicza branż: 

12-13.04, Warszawa – 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, czyli najważniejsze targi w Europie Centralnej w branży opakowań. Wydarzenie będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych gości z wystawcami, ale także dla marketingowców, którzy chcą zobaczyć jakie trendy funkcjonują obecnie w branży i co przyciąga nasze oczy, a co za tym idzie – napędza sprzedaż. Ponadto będą prezentacje w strefie workshops, konferencje i specjalna ciekawostka – prezentacja najbardziej znanego opakowania na świecie autorstwa Andy’ego Warhola, czyli puszki Campbella. Mocno zachęcamy!  

12-14.04, Warszawa – Targi EuroLab 2016. Poznamy najświeższe rozwiązania laboratoryjne, techniki i metody badawcze. Seminaria, konferencje i wykłady spotkają się z prezentacją firm i możliwością wymiany kontaktów między wystawcami a potencjalnymi kontrahentami. Nas też tam nie zabraknie, więc podpisujemy się osobiście pod zaproszeniem.  

13-14.04, Warszawa – Forum Nowoczesnej Produkcji. Jak zoptymalizować procesy produkcyjne? Co decyduje o sukcesie biznesowym firm produkcyjnych? Jakie narzędzia wdrażać, żeby polepszyć jakość? Jak efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi? Jakie są trendy w tworzeniu modelu biznesowego opartego na innowacyjności? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie podczas Forum.  

19.04, Łódź – Akademickie Targi Pracy. Studenci! Znów będzie o Was - oferty praktyk, staży i pracy wyselekcjonowane przez Biuro Karier. Poznacie nie tylko wymagania pracodawców, ale co być może jeszcze ważniejsze,  swoje własne możliwości. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak ma wyglądać Twoja przyszła ścieżka zawodowa… to może i lepiej. Liczymy, że tu znajdziesz inspirację. 

26.04, Warszawa – VI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej. Uczestnicy przekonają się jak wygląda aktualny stan branży chemii gospodarczej i sami dzięki nawiązaniu relacji z firmami, zgromadzonymi na konferencji – będą mogli na polepszenie tego stanu wpływać. Znajdziecie tam właścicieli, prezesów, dyrektorów, specjalistów ds. sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Rozwiązania praktyczne w chemii gospodarczej będą prezentowane równolegle do kwestii legislacyjnych i naukowych w tej dziedzinie. Naprawdę warto! 

27-29.04, Kraków – 6th International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmetal Applications. Studenci zyskają możliwość prowadzenia prezentacji, wykładów, sesji posterowych w zakresie materiałów i nanomateriałów polimerowych. Konferencja z pogranicza nauk chemicznych i technicznych zostanie zorganizowana przez Katedrę Chemii i Technologii Polimerów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, a koszt udziału wynosi 400 zł.   

MAJÓWKA!!! :) 

Źródła

Załączony film pochodzi z: https://www.youtube.com/watch?v=dX_Dp6hSO44.

KOMENTARZE
Newsletter