Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Konkurs Three Minute Thesis® dla doktorantów
Konkurs Three Minute Thesis® dla doktorantów
Pracujesz nad interesującym projektem? Chcesz podzielić się swoim pomysłem z innymi? Doktorancie, wystartuj w konkursie Three Minute Thesis®! Nabór wniosków trwa.

Wystartował nabór zgłoszeń do konkursu Three Minute Thesis®. W tym roku odbędzie się  druga edycja tego wydarzenia w Łodzi. Co więcej,  został on rozszerzony również na Warszawę. Inicjatywa ta bazuje na założeniach ogólnoświatowego konkursu, zainicjowanego przez The University of Queensland z Australii. Three Minute Thesis® skierowany jest do doktorantów, którzy podczas  prezentacji muszą przedstawić temat prowadzonych przez siebie badań naukowych oraz ich istotę dla społeczeństwa.

- W  konkursie Three Minute Thesis® mogą wziąć udział doktoranci Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – tłumaczy Aleksandra Kwiecień z Boost Biotech Polska. - W tym roku po raz pierwszy mogą w nim uczestniczyć doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego. Do konkursu można zgłaszać się przez formularz dostępny na www.threeminutethesis.pl/zgloszenia. Łódzcy doktoranci mają na to czas do końca marca. Zgłoszenia do warszawskiej edycji konkursu będą otwarte przez cały kwiecień 2015.

Liczba kandydatów mogących wziąć udział w eliminacjach do konkursu Three Minite Thesis® jest ograniczona. W edycji łódzkiej to 30 osób z każdej uczelni, natomiast w Warszawie limit dotyczy grupy tematycznej. O zakwalifikowaniu decyduje zatem kolejność nadesłanych zgłoszeń.

 Uczestnicy, którzy pozytywnie przeszli etap rejestracji on-line podczas swojego trzyminutowego wystąpienia, bazując na jednym slajdzie prezentacji przedstawią istotę własnych badań naukowych.

- Zwycięzca konkursu Three Minute Thesis® wyłaniany jest w dwóch etapach: eliminacji i finale – podkreśla Aleksandra Kwiecień. -  W każdym etapie prezentacje są oceniane przez jury złożone z osób, które nie są bezpośrednio związane z nauką. Są to przede wszystkim osoby zajmujące się promocją nauki i dziennikarze. Jury wybiera dwa najlepsze wystąpienia. Trzecie wybierane jest przez publiczność, która głosuje na swojego faworyta.

Tegoroczny konkurs Three Minute Thesis®, to druga edycja organizowana w Łodzi. Podczas ubiegłorocznego finału jury przyznało pierwszą nagrodę Agnieszce Pabiańskiej z  Uniwersytetu Łódzkiego, a drugą Michałowi Szkudlarkowi z Politechniki Łódzkiej. Trzecia trafiła do Anny Agnieszki Klimczak z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Nagrodę tę przyznała zgromadzona publiczność.

KOMENTARZE
Newsletter