Celem jest tworzenie możliwości dla innowacji i współpracy. W ramach sesji tematycznych i posterowych prezentowane będą wybrane przez komitet organizacyjny najciekawsze projekty o potencjale aplikacyjnym, służące promocji polskich zespołów i ich osiągnięć. Wyniki prac mogą stanowić podstawę wdrożenia w sferę gospodarczą innowacyjnych i rewolucyjnych rozwiązań z zakresu nauk Life Science. Uczestnictwo w konferencji pozwoli uzyskać informację zwrotną na temat obecnych zainteresowań i trendów w danej gałęzi nauk o życiu, możliwości wsparcia finansowego i późniejszej komercjalizacji. Podczas konferencji pragniemy nie tylko przedstawiać wyniki badań, konfrontując je z potrzebami przemysłu Life Science, ale także aktywnie je promować i wspierać poprzez tworzenie warunków do wymiany opinii i dyskusji. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali wybitni specjaliści w dziedzinie nauk life-science i transferu technologii, między innymi: Dr Emilian Snarski, Dr Ernst Plefka, Mateusz Woźniak, Wojciech Szapiel , Dr Anna Mikosik czy choćby firmy: QSARlab, Svanvid, Inventity, PolTREG i inni.
Bioinnovation International Summit to wydarzenie na stałe wpisujące się w kalendarze spotkań przedsiębiorczych naukowców. Tematyka rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć na styku nauki i biznesu w obszarze bio pozostaje niezmiennie aktualna. Chociaż wiele wydarzyło się już w tym zakresie od momentu powstania idei konferencji w 2008 roku, to organizatorzy oraz uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podejmują wyzwanie budowy nowych przedsięwzięć i projektów, które w przyszłości mogą zmieniać otaczający nas świat zapewniając przełomowe odkrycia w dziedzinach takich jak chemia, medycyna, biotechnologia. Jednak aby z innowacyjnego projektu naukowego mógł narodzić się produkt dostępny dla każdego z nas potrzeba wielu czynników, które wspólnie doprowadzą do opracowania i wdrożenia ostatecznego produktu.
Program tegorocznej konferencji został tak zbudowany, aby te kluczowe czynniki sukcesu w postaci innowacyjnej nauki, sprawnego planowania biznesowego oraz finansowania typu seed capital zostały ukazane przez ekspertów w swoich dziedzinach, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ponadto zmieniona formuła wydarzenia wzbogacona o część dyskusyjną po każdym panelu tematycznym pozwoli uczestnikom aktywniej włączyć się w tworzenie samej konferencji. Nie zabraknie również stałych elementów Bioinnovation International Summit takich jak sesja plakatowa z prezentacją najnowszych projektów naukowych o potencjale aplikacyjnym.
– Obserwujemy jak Transfer Technologii w naszym kraju staje się coraz lepiej zorganizowany, dlatego w tym roku liczymy na szerszą obecność Centrów Transferu Technologii z polskich uczelni. Właśnie dla tych jednostek uczelnianych przygotowaliśmy specjalną ofertę. – mówi Piotr Ubraszek odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia.
Organizatorzy są przekonani, że podobnie jak w poprzednich latach udział w konferencji i wykorzystanie możliwości nawiązania kontaktu z kluczowymi dla rozwoju projektu partnerami przyczyni się do budowania nowych przedsiębiorstw opartych o dokonania polskich naukowców.
Więcej: www.bioinnovation.pl
KOMENTARZE