Fundusz zalążkowy, powołany w 2011 roku przez spółkę MicroBioLab, poszerza zakres obszarów, na których poszukuje innowacyjnych rozwiązań w ramach umowy z Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Dotychczas działania koncentrowały się na biotechnologii, bioinformatyce oraz tworzeniu komputerowych modeli sieci neuronowych. PARP wyraziła zgodę na włączenie w zakres działania pomysłów z IT/ICT, ochrony środowiska i energii odnawialnej.
-W związku z faktem, że branże te są bardzo dynamicznie rozwijającymi się sektorami gospodarki w Polsce, a przebadanie pomysłów z tych branż może skutkować stworzeniem innowacyjnych przedsiębiorstw w skali kraju, a także w skali Unii Europejskiej, zarząd MicroBioLabu zdecydował się na rozszerzenie. - komentuje dla portalu Biotechnologia.pl Robert Karbowiak, Członek Zarządu MicroBioLab Sp. z o.o.
Głównym celem powołanego przez spółkę MicroBioLab funduszu zalążkowego jest wzrost liczby przedsiębiorstw działających w Polsce w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Podczas spotkań z pomysłodawcami zauważono duże zainteresowanie ze strony poszukujących kapitału także dla projektów z branż IT/ICT oraz ochrony środowiska i energii odnawialnych. Pytali oni o możliwość wzięcia udziału w projekcie realizowanym przez Microbiolab Sp. z o.o.
- Fundusz zalążkowy powołany przez Microbiolab kontynuuje inwestycje w branży biotechnologicznej. Nadal zachęcamy pomysłodawców do zgłaszania swoich pomysłów z tych obszarów gospodarki. Rozszerzenie zakresu możliwości inwestycyjnych funduszy pozwoli na przeanalizowanie podczas procesu preinkubacji większej ilości pomysłów cechujących się innowacyjnością i co za tym idzie zwiększy szanse dla doboru potencjalnie najlepszych inwestycji w perspektywiczne projekty – tłumaczy nam Robert Karbowiak.
Fundusz będzie także prowadził preinkubację oraz inkubację i finalne inwestycje dla pomysłów i projektów, które charakteryzować będzie wysoki potencjał innowacyjny w branżach pokrewnych do wyżej wymienionych.
red. Tomasz Sznerch
KOMENTARZE