Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
EVOS FL Auto 2 Imaging System – nowa jakość obrazowania
EVOS FL Auto 2 Imaging System – nowa jakość obrazowania
ThermoFisher Scientific, światowy lider w dostarczaniu rozwiązań dla nauki, przedstawia drugą generację systemu obrazowania EVOS FL Auto 2 Imaging System marki Invitrogen. Urządzenie umożliwia zautomatyzowane i dopasowane do potrzeb obrazowanie hodowli komórkowych w najwyższej publikacyjnej jakości.

 

 

 

Linia EVOS to najwyższej jakości systemy obrazowania komórek, dopasowane do indywidualnych potrzeb badawczych. EVOS FL Auto 2 Imaging System to najnowsze urządzenie, które pozwala na uzyskanie wysokiej jakości danych, bez potrzeby ustawień skomplikowanych systemów optycznych. Obsługa parametrów sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego bądź kliknięcia myszki. Wysoki stopień automatyzacji i możliwość zapisu najczęściej używanych ustawień pozwalają uzyskać wysokiej jakości obrazy w łatwy sposób i w krótkim czasie.

 

Najważniejsze techniki obrazowania w jednym urządzeniu

EVOS FL Auto 2 łączy zalety mikroskopu fluorescencyjnego i kontrastowo-fazowego. Źródłem światła są diody LED, zintegrowane z wysokiej jakości filtrami w formie wymiennych kostek (EVOS Light Cubes), które można przenosić między różnymi systemami EVOS. Technologia LED zapewnia ponad 50 tysięcy godzin pracy z równą intensywnością naświetlania, przy minimalnym wyświecaniu. Dzięki położeniu kostki w bezpośredniej bliskości obiektywu, droga optyczna jest skrócona, a detekcja fluorescencji bardziej wydajna. Szeroki wybór 20 kostek, kompatybilnych z najczęściej stosowanymi barwnikami fluorescencyjnymi, pozwala dopasować urządzenie do aktualnych potrzeb badawczych. Urządzenie umożliwia jednoczesne zastosowanie 4 kanałów w połączeniu z obserwacją w jasnym polu. Obraz rejestrowany jest dzięki dwóm kamerom (monochromatycznej i kolorowej), a szeroki wybór obiektywów, w skali powiększenia od 1,25 do 100 razy, umożliwia dobór odpowiednich warunków obrazowania w publikacyjnej jakości. Przy zmianie na duże powiększenie z zastosowaniem olejku immersyjnego, konstrukcja urządzenia pozwala na nałożenie olejku na obiektyw bez konieczności przekładania próbek.

EVOS FL Auto 2 Imaging System umożliwia obserwację pojedynczych komórek, jak i skanowanie całego dowolnie wybranego obszaru. Szybkość pracy pozwala na skanowanie płytki 96-dołkowej z zastosowaniem trzech kanałów fluorescencyjnych w mniej niż 5 minut. Równie szybkie zmiany trybów obserwacji, dzięki automatycznemu dopasowaniu ostrości, pozwalają na łatwe odszukanie interesującego obszaru. Oprogramowanie dostosowane jest do różnego formatu szalek, szkiełek, płytek wielodołkowych i butelek hodowlanych. Urządzenie umożliwia: nakładanie obrazów, dostosowanie głębi ostrości w trybie Z-stacking, a także przyżyciowe obrazowanie komórek i nagrywanie filmów w trybie poklatkowym. Dzięki zastosowaniu dodatkowego urządzenia EVOS Onstage Incubator, zintegrowanego z systemem obrazowania, możliwa jest przyżyciowa obserwacja komórek w różnych warunkach fizjologicznych, z precyzyjną kontrolą temperatury, wilgotności i stężenia gazów, m.in. w warunkach hipoksji.


Intuicyjny software

Obsługa urządzenia jest w pełni zautomatyzowana, co pozwala skupić się na analizie danych oraz zapewnia powtarzalność eksperymentów. System EVOS FL Auto 2 połączony jest z ekranem LCD w technologii dotykowej, który może być także sterowany przy pomocy myszki. Instalacja oprogramowania połączona jest z nauką obsługi, którą zapewnia wykwalifikowany personel. Pełnię możliwości urządzenia można poznać już w ciągu jednego dnia. Dodatkowo na stronie internetowej producenta dostępne są filmy instruktażowe, prezentujące obsługę funkcji, takich jak: automatyczny zapis ustawień, obrazowanie w trybie Z-stack, edycja obrazu czy tworzenie mapy naczyń hodowlanych. Na stronie znaleźć można również prezentację montażu i użytkowania dedykowanego inkubatora EVOS Onstage Incubator. Oprogramowanie EVOS FL Auto 2 Imaging System wyposażone jest w zdalny monitoring i serwis diagnostyczny, który umożliwia stałą kontrolę parametrów operacyjnych przez zespół techniczny. W ofercie ThermoFisher Scientific znajduje się także dodatkowe oprogramowanie, umożliwiające zaawansowaną obróbkę danych i analizę statystyczną. EVOS FL Auto 2 Imaging System to urządzenie dopasowane do każdych potrzeb badawczych. Dzięki kompaktowemu wykonaniu (wymiary 46 × 33 × 36 cm i waga 16 kg) może znaleźć się w dowolnym miejscu na stole laboratoryjnym. Już dziś zapewnij sobie najwyższą jakość obrazowania.

Aby uzyskać szczegółowe informacje lub zamówić demonstrację urządzenia, odwiedź stronę:
www.thermofisher.com/evosflauto2
 

https://www.thermofisher.com/pl/en/home/products-and-services/promotions/evos-fl-auto-2-imaging-systems.html

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter