Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
EUROBIOTECH 2008
16.10.2008
17 października 2008 roku w Nowohuckim Centrum Kultury rozpocznie się trzydniowa Konferencja EUROBIOTECH 2008.
Do grona organizatorów dołączyło Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o., spółka należąca do Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Klaster Life Science Kraków.

W tym roku, w ramach konferencji EUROBIOTECH 2008, Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o., przeprowadzi panel dyskusyjny „Finansowanie projektów naukowych ze źródeł prywatnych”. W panelu wezmą udział dwie strony potencjalnego kontraktu: pomysłodawcy i inwestorzy. W jego pierwszej części eksperci określą swoje oczekiwania. W drugiej, z tymi wymogami będą mogli zmierzyć się projektanci prezentujący swoje inicjatywy.

Chcemy stworzyć sytuację, w której projekt naukowy będzie miał szanse na realizację – tłumaczy ideę panelu Paweł Błachno, Prezes JCI Sp. z o.o.  – Stanie się tak dzięki temu, że już na etapie kształtowania zostanie poddany weryfikacji przez grupę osób bezpośrednio zainteresowanych jego wdrożeniem. Goście zaproszeni do panelu to przedstawiciele firm z branży farmaceutycznej, medycznej, biotechnologicznej oraz funduszy kapitałowych. 

Na zakończenie kongresu EUROBIOTECH, 19 października,  odbędzie się spotkanie LifeScience Open Space, które będzie nie tylko swojego rodzaju podsumowaniem kongresu, ale również, dzięki jego innowacyjnej formule będzie to wydarzenie o charakterze twórczym.

Mamy nadzieję, że wyniki tego spotkania- mówi Dyrektor Zarządzający Klastra Life Science Kraków, Kazimierz Murzyn - staną się inspiracją i wyznacznikiem dla nowych działań i inicjatyw podejmowanych w następnych tygodniach i miesiącach.
Formuła Exploration  Cafe będzie spotkaniem, w trakcie którego, w miłej atmosferze, przy dobrej kawie i herbacie, będzie można podzielić się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami i pytaniami dotyczącymi tematów poruszanych na konferencji oraz wybiegających poza jej zakres, w obszary dotyczące efektywności współpracy naukowców, przedsiębiorców, lekarzy itd.

 Po trudach konferencji, pełnej pokazów i wykładów, swobodna dyskusja dotycząca istotnych, indywidualnie postrzeganych zagadnień i problemów, wzbogaci naszą wiedzę, wniesie nowe, praktyczne wartości, przez co uczyni całą konferencję jeszcze ciekawszą i pełniejszą – dodaje Kazimierz Murzyn.

Spotkanie poprowadzi Dennis Morbin, ekspert w dziedzinie strategii i zarządzania zmianą.  Gościem specjalnym spotkania będzie pan Krzysztof Kolberger, który podzieli się z nami swoimi refleksjami na temat potrzeby innowacyjności w badaniach medycznych.

Część konferencji organizowana przez Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. oraz Klaster Life Science współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 
 
***
Kontakt dla mediów:


 
Katarzyna Pętlak-Długosz

LifeScience Klaster Kraków

tel.: +48 12 664 63 00

e-mail: katarzyna.petlak@jci.pl

Kazimierz Murzyn

Dyrektor Zarządzający

LifeScience Klaster Kraków

tel: +48 (012) 664 63 01

kom.: +48 504 106 466
e-mail: kazimierz.murzyn@jci.pl


 
***

INFORMACJA UZUPEŁNIAJĄCA


LifeScience Open Space - 19.10.2008, 11:15
Panel "7" - 18.10.2008, 11:30
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

   

Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH 2008 zostanie zorganizowany w dniach 17-19 października 2008. Tematem przewodnim kongresu będzie tzw czerwona biotechnologia, czyli tematy związane z biotechnologią medyczną i farmaceutyczną, biofarmacją, biomateriałami i żywieniem.

Kongres organizowany będzie wspólnie przez Polską Federację Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński - Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Collegium Medicum, Akademię Rolniczą w Krakowie, oraz Targi w Krakowie sp. z o.o. Do współpracy przyłączyło się również Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz Krakowski Klaster Life Science.

W kwietniu 2007 roku, odbyła się w Krakowie I Międzynarodowa Konferencja i Targi Biotechnologia w Rolnictwie EUROBIOTECH 2007. Konferencja ta okazała się sporym sukcesem – wzięło w niej udział prawie 400 uczestników z kraju i zagranicy oraz 30 firm z branży biotechnologicznej. Mając na uwadze powodzenie pierwszej edycji oraz coraz większe zainteresowanie tematem w kraju i na świecie organizatorzy postanowili ten projekt rozwijać.

Do współpracy organizatorzy chcą włączyć najważniejsze ośrodki biotechnologiczne z Europy Środkowej i stworzyć prawdziwą platformę spotkań z partnerami z innych krajów. Swój aktywny udział w imprezie zapowiedziała Słowacka Akademia Nauk oraz środowiska biotechnologiczne z Czech, Litwy i Ukrainy.

W zamyśle organizatorów Kongres będzie połączeniem naukowych wykładów i prezentacji z biznesem. W wystawie towarzyszącej, oprócz firm z sektora „biotech”, wezmą również udział firmy patentowe, firmy doradcze, fundusze inwestycyjne. Naukowym wykładom towarzyszyć będą również panele dyskusyjne, spotkania i warsztaty biznesowe.

Tematy dyskutowane w trakcie Kongresu i Targów skupione będą w 7 panelach :
- Biotechnologia Medyczna
- Biotechnologia Farmaceutyczna
- Jedzenie dla życia- Nutrigenomika
- Biomateriały
- Biotechnologia Zwierząt
- Prawa Własności Intelektualnej i Czerwona Biotechnologia
- Finansowanie badań naukowych ze źródeł prywatnych

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.targi.krakow.pl/fairs,EUROBIOTECH_II.html

Formuła Exploration Cafe/ Formuła The World Cafe- jest metaforą – ikoną tego procesu, która wyraża rozwijające się sieci współpracy i zespołowego uczenia się, leżące na sercu każdej organizacji czy społeczności. The Word Cafe to również scenariusz rozwoju możliwości oraz zestaw narzędzi i metod umożliwiających sięgnięcie do potencjału zespołu, sprowokowanie kreatywności i innowacyjności.

Dzięki konwersacji, dzięki dialogowi można poznawać i dzielić się myślami, docierać do grupowej wiedzy, korzystać z kolektywnej inteligencji. Rozmowa jest najstarszym i najszerzej wykorzystywanym procesem twórczym, którego konsekwencją są wiedza, rozwój i kreatywnie kształtowana przyszłość. Każdy uczestnik spotkania będzie miał swój indywidualny wkład w jego wynik, który będzie tym bardziej znaczący i przekładający się na decyzje i działania, im głębsze będą uczestników refleksje i spostrzeżenia.

http://www.theworldcafe.com/

LifeScience (nauka o życiu) to interdyscyplinarny obszar działań związany z biotechnologią, farmakologią, medycyną i inżynierią medyczną oraz badaniami w tym obszarze.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2024>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter