"To kwota, która pozwoli spółce wystartować, przygotować projekty, daje szansę ubiegania się o kredyty bankowe, a w przyszłości również o środki europejskie" - powiedział na środowej konferencji prasowej Andrzej Łoś.
Dolny Śląsk ma olbrzymi potencjał naukowy i silne przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji chemicznej. "Trzeba stworzyć podmiot, który połączy te dwa atuty z korzyścią dla całego kraju" - powiedział.
Najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy jest w innowacyjnej gospodarce. "Dlatego zdecydowaliśmy się na poparcie tego projektu" - dodał.
"Zaprosiliśmy władze samorządowe, ponieważ oznacza to prestiż dla naszego parku. Oczywiście nowi właściciele to także zastrzyk kapitału, który przeznaczymy na realizacje naszych inwestycji" - powiedział prezes zarządu ChemiParku Wiesław Klimkowski.
Przedstawiciel gminy Brzeg Dolny, Stanisław Jastrzębski ma nadzieję, że park przyciągnie nie tylko przedsiębiorstwa, ale również wykształconych i kreatywnych ludzi.
"Planujemy zawarcie umowy o trwałej współpracy z wrocławskimi uczelniami. Rozmowy na ten temat już trwają" - dodał Klimkowski.
W parku technologicznym powstanie m.in. laboratorium analityczno- aplikacyjne, inkubator przedsiębiorczości oraz specjalna strefa inwestycyjna. Pierwszy etap budowy ma się zakończyć w 2010 r. UMW
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
KOMENTARZE