Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czytelniku, zaplanuj z nami listopad!
Adam Zalewski, 03.11.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Tak, wiemy jak większości kojarzy się listopad. Szaro, buro, sennie. Zupełnie jednak inaczej ma się branża w tym okresie! Firmy organizujące konferencje czy seminaria chcą jeszcze wpasować się ze swoim eventem przed ostatnim okresem roku, kiedy to środowisko LifeScience na chwilę uda się w świąteczny sen zimowy. Póki co nie śpimy i sprawdzamy po co, z kim i gdzie warto być!

 

*4.11 - Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego PAN w Warszawie (IMDiK), Institut Français de Pologne oraz ambasada Francji w Polsce zapraszają do Warszawy na polsko-francuską konferencję naukową „Alzheimer’s disease and neurodegenerative disorders: What challenges for tomorrow?”. Stronę francuską reprezentować będą między innymiprof. Philippe Corcia oraz prof. Luc Zimmer, zaś polską - prof. Tomasz Gabryelewicz oraz prof. Konrad Reydak. Poza niewątpliwą wartością merytoryczną wykładów, wartością dodaną będzie rozdanie 20 grantów w wysokości 400 zł dla młodych naukowców z naszego kraju, ufundowane przez Ambasadę Francji.

Przyszłość terapii choroby Alzheimera wiąże się z wieloma pytaniami m.in. dotyczącymi genu BRCA1, przeciwciała monoklonalnego czy zmian molekularnych zachodzących w komórkach obwodowych, ale cieszymy się, że jest też coraz więcej odpowiedzi. Wstęp na konfernecję jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

*5-6.11 – II Konferencja Naukowa Enzymos w Lublinie stanie się forum wymiany doświadczeń, praktyk i wiedzy pomiędzy firmami a środowiskiem akademickim w dziedzinie enzymologii traktowanej jako nauka interdyscyplinarna. Młodzieńczy zapał i wiedza studentów, doktorantów i młodych naukowców spotka się w te dni z doświadczeniem i wiedzą biznesową przedsiębiorców! Jako patroni medialni wydarzenia – gorąco zapraszamy!

*5-6.11 – Patronat medialny objęliśmy także, to już tradycyjnie, nad Kongresem i Targami Kosmetologicznymi LNE w Krakowie. Pomimo, że to już 34. takie spotkanie, to organizatorzy wciąż są zdolni wprowadzać pewne nowości w formule imprezy, a w tym roku są to:

  • biznesklasa Z LNE;
  • strefa biznesu – spotkania B2B;
  • galeria INNOWACJI ze strefą testów;
  • oko w oko z ekspertem – indywidualne konsultacje;
  • otwarta scena pokazów manicure.

Ponadto spodziewajmy się tematów z zakresu anti-aging, medical beauty, make-up, podologia, makijaż permanentny czy warsztaty masterclass. Nie zabraknie także zagadnień biznesowych, strefy testów oraz część wystawienniczej. Zapraszamy!

*6-8.11 – Odbędzie się wydarzenie pozornie nie związane z naszym obszarem tematycznym. Pozornie, bo nazwa - IV Zjazd Fundacji Hoteli Historycznych Heritage Hotels Poland i miejsce - Pałac Wiechlice, w województwie lubuskim dużo Wam mogą nie powiedzieć, ale temat przewodni – Wellness & SPA – czytelnikom działu Kosmetologia już jak najbardziej tak. Poza częścią typowo dla pracowników hoteli, może bardziej Was zainteresować panel dyskusyjny z fundatorami posiadającymi SPA pt. „Czy to się opłaca?”, rozmowa z Renatą Piotrowską, technologiem kosmetycznym pracującym na co dzień w firmie kosmetycznej Aromeda na temat mitów w kosmetologii, zwiedzanie SPA oraz całego Pałacu Wiechlice, a także wykład Anety Muller, specjalistki od tworzenia koncepcji obiektów SPA na temat, jak stworzyć rentowny obiekt SPA.

*7-9.11 - 4th International Conference on Nanotechnology in Medicine (NANOMED) w Warszawie połączy środowisko biznesu z akademickim, teoretyczną formę wykładową z praktycznymi warsztatami, w końcu zagadnienia nanotechnologii z ich zastosowaniem w medycynie.

*9.11 - Myślę, że większości z Was jest znana kawiarniana, nieformalna atmosfera spotkań z cyklu Meet Biotech - Boost Biotech. Organizatorzy jak na razie w listopadzie zapowiedzili spotkanie w Olsztynie, na którym w roli prelegentów pojawią się: Monika M. Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk oraz Mateusz Zjawiński, hirudoterapeuta z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który opowie o swojej specjalizacji właśnie, jako naturoterapii XXI w. Stowarzyszenie Boost Biotech cyklicznie informuje o nowych spotkaniach w Waszych miastach, więc bądźcie na bieżąco śledząc ich facebooka. 

*16.11 – O tym jak skanowanie i druk przestrzenny przenika do coraz większego spektrum branż, w tym szczególnie nas interesującej medycyny, usłyszycie na konferencji „Rzeczywistość drukowana w 3D” w Warszawie. Jeśli chcecie oprzeć swój biznes na najnowocześniejszych innowacjach produkcyjnych, albo jesteście fanatykami nowinek technologicznych, albo chcielibyście posłuchać praktyków, którzy już wdrożyli pewne rozwiązania i tym samym podnieśli poziom konkurencyjności swojej firmy – czujcie się zaproszeni i sprawdźcie, czy spełniacie wymogi do bezpłatnego udziału w wydarzeniu. Tutaj także jesteśmy patronem medialnym. 

*17-18.11 – Łączone konferencje The 13th International Symposium "Molecular basis of pathology and therapy in neurological disorders" i The 4th International Conference "Stem cells: therapeutic outlook for nervous system disorders", które odbędą się w Warszawie skupią się na molekularnych podstawach patomorfologii i terapii zaburzeń neurologicznych oraz na perspektywach terapeutycznych komórek macierzystych w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Żeby jednak nie spłycać nazbyt zawartości merytorycznej programu, odsyłamy Was do jego pełnej wersji.

*18.11 – Podobnie jak w przypadku konferencji ENZYMOS, w ramach współpracy z Fundacją TYGIEL, objęliśmy patronatem medialnym jej kolejne wydarzenie – II Ogólnopolską Konferencję Naukową KRIMED „Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej”, organizowaną w Lublinie. Jeżeli masz w sobie coś zarówno z dr House’a, jak i Sherlock'a Holmes'a – jest to zdecydowanie impreza dla Ciebie! Psychopatologia, toksykologia sądowa oraz techniki i metody stosowane w miejscach przestępstwa – brzmi ciekawie? A więcej tematów z zakresu medycyny sądowej i kryminalistyki na miejscu! Deadline rejestracji przypada na 8.11. 

*24.11 – Była nanotechnologia w medycynie, a teraz „Nanotechnologia w kosmetyce” – to nazwa, organizowanego przez nasze wydawnictwo szkolenia, tradycyjnie w Łodzi. W kilka godzin posiądziecie wiedzę o właściwościach, charakterystyce i zagrożeniach płynących z używania nanomateriałów, a także kwestiach prawnych wokół ich stosowania, a przekaże ją Wam praktyk w pracy z nanomateriałami, pani Kaja Spiralewicz-Stanek. Więcej informacji w naszym kalendarium lub u pani Anny Miłowskiej (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782 468 130).

*25-27.11 – W Warszawie Studenckie Koło Neurobiologii UW zorganizuje w tych dniach V Międzynarodową Konferencję „Aspects of Neuroscience”. Neurobiology, Computational Neuroscience, Cognitive Neuroscience oraz Clinical Neuroscience to cztery zasadnicze panele tematyczne. „Gwiazdami” tegorocznej edycji będą: prof. Eva Jablonka, prof. Giovanna Mallucci, prof. Christian Lüscher, prof. David Price, prof. Kevin Warwick i dr Daniel S. Margulies. Rejestrować możecie się do 10 listopada. 

*25-26.11 X Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nowoczesna Pediatria” zorganizowana zostanie w Poznaniu pod przewodnictwem prof. Wojciecha Służewskiego, który tak zaprasza do udziału: „Zaufanie, którym nas Państwo obdarzacie powoduje, że wszyscy wykładowcy z wielką przyjemnością i entuzjazmem deklarują chęć podzielenia się najnowszą wiedzą w konkretnych dziedzinach pediatrycznych i w dziedzinach pokrewnych. Spotkanie odbywa się w szczególnej, prawie rodzinnej  atmosferze, potęgowanej faktem coraz lepszego wzajemnego poznania się wykładowców i uczestników oraz możliwością wielu wzajemnych kontaktów. W tym roku proponujemy Państwu bogaty program naukowy obejmujący szeroką gamę zagadnień poruszanych w sposób ekspercki przez najbardziej znanych  wykładowców z wielu ośrodków akademickich. Ta różnorodność powoduje, że kolejne omawiane problemy są naświetlane indywidualnie według doświadczeń osobistych wykładowcy oraz kierowanej przez niego Kliniki. W poszczególnych sesjach postaramy się przedstawić szeroki panel najnowszych doniesień z ostatniego roku, które pozwolą Państwu 'wyprzedzić czas'. Jest to unikalna formuła pozwalająca w ciągu 2 dni mieć wgląd w najnowsze i najciekawsze wydarzenia pediatryczne w Polsce. Dopełnieniem jest bogata oferta firm farmaceutycznych pozwalająca na licznych stoiskach zapoznać się w sposób praktyczny z lekami i suplementami diety, które stosujemy lub będziemy niebawem stosować w naszej codziennej praktyce”.

*26.11 – Odbędzie się pierwsza konferencja BioTrendy i tutaj znowu w zakresie biogospodarki i bioinnowacji Łódź zaznacza swoją mocną pozycję. Spotkanie zorganizowane zostanie w budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska – LabFactor. Konferencja stanie się forum, podczas którego studenci przedstawią swoje innowacyjne projekty z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych i medycznych. Na krótkim filmiku zobaczcie jak wspaniały klimat panuje w LabFactorze!

*26-27.11 – w tych dniach dylemat może mieć nasza kosmetologiczna część czytelników. Katowice wybiorą osoby, chcące wziąć udział w XVI Branżowych Targach Beauty & Fair, czyli największej w Polsce imprezie targowej skierowanej do branży kosmetyki profesjonalnej i stylizacji paznokci. Tysiące zwiedzających i setki wystawców, zainteresowanych szeroko pojętą kosmetyką, trychologią, pielęgnacją stóp i dłoni, koncepcją SPA & Wellness, medycyną estetyczną oraz urządzeniami, zgromadzi się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W hali Expo XXI w Warszawie zaś zbiorą się uczestnicy targów ESTHETIC SHOW 2016, które poza częścią wystawienniczą, zawierają w sobie warsztaty, wykłady, mistrzostwa i spotkania biznesowe. Lepiej jednak, żebyście zobaczyli sami, jak wyglądała wiosenna edycja:

*30.11 – Na deser mamy dla Was propozycję konferencji, którą sami jako portal współorganizujemy wraz z Jagiellońskim Centrum Innowaccji (JCI) oraz Krajowym Naukowym Ośrodkiem Wiodącym (KNOW) – „Nowoczesne metody badawcze dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej jako odpowiedź na aktualne wyzwania przemysłu”. Aura miejsca, jakim jest Life Science Park w Krakowie sprowokuje do rozmów na temat współpracy przedsiębiorców z naukowcami, prezentacji wybranych rozwiązań z dziedziny biologii molekularnej i spektroskopii w innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych, a także prezentacji najnowszych trendów i technologii w projekcji leków, suplementów diety i kosmetyków. Zachęcamy do rejestracji i miejmy nadzieje – do zobaczenia w Krakowie!

W tym miesiącu zachęcamy Was jeszcze m.in. do udziału w Targach Pracy IT. Jest to cykl wydarzeń tematycznych skierowanych do studentów i absolwentów związanych z informatyką, elektroniką, telekomunikacją, matematyką, fizyką i metodami ilościowymi. Podczas targów osoby te będą miały szansę znaleźć pracę, praktyki i staż wśród czołowych pracodawców. Targi odbędą się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu w listopadzie. Więcej informacji, a przede wszystkim terminy i dokładne miejsca znajdziecie na stronie wydarzenia. 

Jakkolwiek to brzmi - miłego listopada! 

KOMENTARZE
Newsletter