Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czerwiec to jeszcze nie wakacje!
Adam Zalewski, 31.05.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Chciałoby się powiedzieć widząc kalendarz czerwcowych wydarzeń w dziedzinie biotechnologii, farmacji, kosmetologii i innych pokrewnych. W lipcu i sierpniu branża przejdzie w stan stagnacji, ale zanim to nastąpi – mamy jeszcze kilka ciekawych propozycji. Będzie m.in. o Coolturalnym Festiwalu Piwa na Politechnice Łódzkiej, wizycie Noblisty w Krakowie czy Polish Scientific Networks we Wrocławiu. Zapraszamy do lektury.

 

1.06 – „Jako pierwszy uzyskał  transgeniczne myszy, w olbrzymim stopniu przyczynił się do postępu w

badaniach nad zarodkowymi komórkami macierzystymi oraz indukowanymi pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi, wskazując zarazem na ich przyszłe zastosowanie terapeutyczne” – tak o profesorze Rudolfie Jaenischu mówią organizatorzy jego wykładu, który będzie mieć miejsce w Krakowie. Członek-założyciel Whitehead Institute (Cambridge, USA), członek Amerykańskiej Akademii Nauk, laureat licznych prestiżowych nagród naukowych i pionier w badaniach nad mechanizmami epigenetycznymi pojawi się 1.06 o godz. 15 w auli Kompleksu Dydaktyczno-Bibliotecznego przy ul. Gronostajowej 7. Więcej informacji podaliśmy Wam w kalendarium. 

1-2.06 - SKNCH "Kollaps" i SKNB "Ferment" zapraszają Was do siebie na Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – Coolturalny Festiwal Piwa. Zanim przejdziecie do degustacji piwnych trunków i grillowanych przysmaków drugiego dnia, w tym złotego napoju zrobionego przez zdolnych studentów, pierwszego – możecie wziąć udział w wykładach, warsztatach i sesjach posterowych. Wydarzenie będzie świetną okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej o tak wsławionym napoju, a także zyskać cenne, praktyczne rady, które na pewno przydadzą się piwowarom. Żeby się nie powtarzać – odsyłamy do naszego artykułu.

2-3.06 – Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji "NanoBioMateriały – teoria i praktyka". Synteza nanomateriałów nieorganicznych, bionanomateriałów oraz materiałów biokompatybilnych, badania chemiczne i strukturalne nanomateriałów, modelowanie struktury i procesów z udziałem nanomateriałów, interakcje biomolekuł i nanomateriałów, bioreaktory, bioprocesy, biosensory, bionośniki, cytotoksyczność nanomateriałów - o tym i nie tylko w tych dniach posłuchacie na UMK w Toruniu. 

2-5.06 – XVI Kongres Medycyny Rodzinnej odbędzie się w tym roku w Kielcach i zgromadzi lekarzy rodzinnych oraz wszystkie osoby zainteresowane POZ. Hasło tegorocznego spotkania, „Na przekór wichrom”, sugeruje zmaganie się z trudnym okresem dla internistów i pediatrów. Z jednej strony uczelnie nie przygotowują do zawodu, brakuje wciąż nakładów finansowych, a rozwiązania organizacyjne nie przystają do bieżących potrzeb społeczeństwa,  z drugiej – zmiany ministerialne i nowe projekty ustawodawcze napawają optymizmem. Reszta niech będzie powiedziana podczas Kongresu, a jeśli nasze informacje są zbyt zdawkowe – odsyłamy do strony.  

3.06 – I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Metody chromatograficzne w nauce, przemyśle i medycynie” będzie miała miejsce na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL w Lublinie. Pomysł na organizację wydarzenia zrodził się z chęci zaznaczenia szerokiego spektrum zastosowań metod chromatograficznych w różnych dziedzinach nauki – biotechnologii, chemii, medycynie, farmacji, ochronie środowiska. Zaproszeni mogą czuć się studenci, doktoranci, naukowcy i przedsiębiorcy, wykorzystujący w swojej pracy ów dzielącą substancje chemiczne analizę instrumentalną. Więcej informacji  na stronie wydarzenia,  a dodatkowo zostawiamy zachętę filmową:  

W czerwcu nie śpi jeszcze Boost Biotech, organizując swoje sztandarowe spotkania Meet Biotech-Boost Biotech w dwóch stałych, najdłużej działających punktach. W Warszawie spotykamy się 14.06 po raz 15., a wcześniej w Łodzi, 8.06  – już po raz 22. Wypatrujcie szczegółów na facebookowym profilu organizacji.  

11.06 – zapraszamy do Warszawy na III Konferencję Flebologia Estetyczna. 8 godzin intensywnych wykładów, podzielonych na 4 sesje tematyczne zaopatrzy uczestników w wiedzę na temat estetyki we flebologii (od pajączków do owrzodzenia), laseroterapii i skleroterapii, a także kontrowersji związanych z tą dziedziną medycyny estetycznej. Zostawiamy Wam link do rejestracji.

14-15.06 – zajrzyjcie do Katowic, bo tam będzie miała miejsce największa w kraju konferencja w temacie nanotechnologii, nowoczesnych przedsiębiorstw oraz dobrych praktyk zarządzania Klastrami – Inter Nano Poland 2016. Będzie to część składowa większej imprezy, a mianowicie Międzynarodowych Targów Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016. Spotkanie będzie  niezwykłą okazją do internacjonalizacji polskiej nanotechnologii i innowacyjnych przedsiębiorstw, umacniania kontaktów w regionie UE oraz z partnerami z Rosji i Japonii, zebrania dobrych praktyk, wymiany doświadczeń, pozyskania nowych partnerów ze strony nauki i biznesu, a całe wydarzenie jest niekwestionowaną reklamą polskiej nowoczesnej przedsiębiorczość. Więcej na stronie wydarzenia. 

15-18.06 – w tych dniach w Krakowie odbędzie się 2nd Central European Biomedical Congress „From emerging biomedical strategies to personalized medicine”. Będzie to wielkie międzynarodowe wydarzenie, na którym swoją obecnością uczestników zaszczyci m.in. Brian Kobilka, laureat Nagrody Nobla 2012, a jeśli chodzi o polskie podwórko medyczne – prof. Jan Lubiński z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Organizatorzy spodziewają się około pół tysiąca gości, wśród których znajdą się lekarze, biotechnolodzy, chemicy, studenci, a także… redakcja portalu Biotechnologia.pl! Z przyjemnością wysłuchamy wykładów dotyczących rozmaitych strategii biomedycznych dotyczących patogenezy, diagnostyki i terapii chorób ośrodkowego układu nerwowego, cukrzycy i klinicznych zastosowań komórek macierzystych, co idealnie wpasowuje się w tematykę oferowaną przez nasze media. Po szczegóły zajrzyj na stronę.

17-18.06 – „Podczas konferencji wykłady będą prezentowane przez międzynarodowych ekspertów z Europy oraz USA i obejmą najnowsze osiągnięcia w patologii, diagnostyce i terapii chorób neuroimmunologicznych. Będzie także możliwość przedstawienia krótkich ustnych doniesień z prowadzonych aktualnie badań. Tematyka konferencji dotyczy przede wszystkim stwardnienia rozsianego, Choroby Devica, miastenii, autoimmunologicznych neuropatii, zespołów paranowotworowych, zapalnych miopatii oraz immunologicznych aspektów chorób zwyrodnieniowych i udaru mózgu” – tak o V edycji Międzynarodowej Konferencji "Advances in Clinical Neuroimumnology” ACN 2016 w Warszawie mówią jej organizatorzy.  Jeśli taka rekomendacja to za mało – zaglądajcie tutaj

23.06 – mamy przyjemność zaprosić Was i zarekomendować konferencję „Ochrona Zdrowia w Obliczu Wyzwań XXI w.”, która odbędzie się w Warszawie. Tradycyjnie tematyka spotkania będzie oscylować wokół nowoczesnych rozwiązań, usprawniających prace placówek medycznych. Według organizatorów obecny rok wprowadza przełomowe rozwiązania w Ochronie Zdrowia, oparte na innowacyjnych technologiach, niezawodnej dokumentacji medycznej i nowoczesnych platformach informatycznych, co zdecydowanie warto przedyskutować. Odsyłamy Was bezpośrednio do źródła.

30.06-2.07 – w Instytucie Chemii Organicznej PAN w Warszawie odbędzie się bardzo interdyscyplinarna konferencja „Biotransformacje w Przemyśle i Kosmetyce”. Jest to kolejne międzynarodowe wydarzenia w naszym kalendarzu, podczas którego tym razem wykłady i rozmowy będą dotyczyć reakcji enzymatycznych, biotransformacji, separacji enacjomerów czy immobilizacji enzymów. Więcej na temat wydarzenia dowiesz się zaglądając pod ten adres.

W identycznym terminie (30.06-2.07) zapraszamy na Polish Scientific Networks do Wrocławia. Miejsce niejako zobowiązuje do głównej tematyki konferencji – spotykamy się na terenie kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i rozmawiamy o synergii nauki i biznesu. Jeśli jesteś naukowcem i myślisz o komercjalizacji projektu naukowego, nie wiesz jak wykorzystać potencjał swoich badań w praktyce i jak powiedzieć o nim światu – nie może Cię tam zabraknąć. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i w świecie akademickim szukasz najbardziej innowacyjnych projektów, „mądrych głów” do współpracy i świeżych pomysłów na biznes – także musisz tam być! A może tak jak nasza redakcja, po prostu chcecie być na bieżąco w temacie rozwoju innowacyjnego przemysłu w Polsce? – tych „ciekawskich”, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, również zapraszamy. Strona Nauki i Szkolncitwa Wyższego rozwieje Wasze wątpliwości.

Ponadto dużo ciekawych wydarzeń przygotowała dla Was firma Symposion, ale żeby nie powielać informacji - zaglądajcie po prostu do naszego wcześniejszego tekstu

Nie zapominajcie tak do końca o nas w wakacje! Nawet bez perspektywy kolokwium lub godzin spędzonych w laboratoriach, nawet na urlopach - zawsze tworzymy dla Was! 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2025>

pnwtśrczptsbnd
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter