Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Co branża szykuje nam przed świętami?
Adam Zalewski, 30.11.2016 , Tagi: kalendarz wydarzeń
Organizatorom różnego rodzaju wydarzeń branżowych też należą się święta, ale zanim ci zasiądą do stołów – mają jeszcze dla Was kilka propozycji. Okres okołoświątecznej agonii w LifeScience zacznie się w granicach połowy grudnia i potrwa około miesiąca – spekulują nasi branżowi „synoptycy”. Zatem ta i kolejna zapowiedź miesiąca będą nieco bardziej okrojone względem pozostałych. Nie mniej jednak – zapraszamy do lektury.

 

1.12 podczas uroczystej gali w Warszawie poznamy laureatów „Złotego medalu chemii” – szóstej już edycji konkursu dla młodych naukowców. Do konkursu można było zgłaszać prace licencjackie/inżynierskie obronione w roku akademickim 2015/2016 i obejmujące swoją tematyką chemię lub jej pogranicze z biologią i fizyką. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Zdobywca Srebrnego Medalu otrzyma 5 tys. złotych, a Brązowego – 2,5 tys. złotych. Oprócz nagród głównych przyznane zostaną także minimum trzy wyróżnienia firmy DuPont o wartości 2 tys. złotych pracom zakwalifikowanym do jednej z trzech kategorii: rolnictwa i żywności, biotechnologii przemysłowej oraz materiałów zaawansowanych. Wszyscy finaliści konkursu zyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów. Głównymi kryteriami decydującymi o otrzymaniu nagrody lub wyróżnienia będą: wartość naukowa pracy, dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne otrzymanych rezultatów, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych oraz samodzielność prowadzenia badań. W ubiegłorocznej edycji konkursu do rywalizacji stanęło ponad 50 studentek i studentów z 19 uczelni z całego kraju. Złoty Medal Chemii 2015 trafił do rąk Michała Sawczyka z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W pracy licencjackiej laureat opisał nowatorską metodę umożliwiającą efektywne prowadzenie reakcji Hecka z możliwością odzyskiwania katalizatora palladowego z mieszaniny reakcyjnej za pomocą magnetycznych nanocząstek kobaltu. Wszelkie niezbędne informacje na temat gali znajdziecie w naszym kalendarium.

3-4.12 w Lublinie odbędzie się III Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP. Tematyka wydarzenia dotyczyć będzie zagadnień z zakresu szeroko rozumianej branży medycznej i nauk pokrewnych. Podczas sympozjum przygotowane zostaną także panele dyskusyjne poruszające zagadnienia: chorób nowotworowych, chorób cywilizacyjnych, inżynierii biomedycznej oraz innowacyjnych metod leczenia. Na zachętę zobaczcie jak to wyglądało w tamtym roku oraz przeczytajcie więcej o tegorocznej edycji.

"Kongres Jakość w Farmacji - Aktualne wymagania prawne w zakresie wytwarzania, importu, dystrybucji produktów leczniczych i substancji czynnych" to wydarzenie, które odbędzie się w Łodzi w dniach 7-9.12. Eksperci z branży farmaceutycznej, w tym z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, którzy wcielą się w rolę prelegentów zapraszają do uczestnictwa i zapoznania się z programem wszystkich wytwórców i importerów produktów leczniczych, wytwórców API oraz dystrybutorów produktów leczniczych. 

Nasze wydawnictwo zaś szczególnie zachęca do uczestnictwa w naszych szkoleniach, jak zwykle w Łodzi. Pomimo „krótkiego” miesiąca mamy dla Was dwie propozycje. Pierwsza – 7.12 – „Potencjał trychologii w kosmetyce”, druga 13.12 – „Kosmetyki naturalne”. Na wszelkie pytania w sprawie obu szkoleń chętnie odpowie pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782-468-130), a w naszym kalendarium jak zwykle mamy dla Was program, warunki uczestnictwa i opis prelegentów. Zachęcamy do kontaktu! 

Dwie propozycja ma także firma Symposion. 9-10.12 zaprasza do Poznania na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową „Neurologia dzieci i dorosłych – jak choroby neurologiczne ewoluują od dzieciństwa do dorosłości”, zaś 10.12 do Warszawy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Gastroenterologia dziecięca”. Kierunek Wielkopolski wybiorą osoby zainteresowane wspólnym problemom neurologii wieku rozwojowego i neurologii dorosłych pacjentów, zaś w stolicy zbiorą się głównie lekarze praktycy, którzy w swojej codziennej pracy klinicznej zajmują się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. 

9-10.12 zapraszamy do Warszawy na konferencję „Nasza Pediatria 2016 – od nauki do praktyki”. Prelegenci poruszą najbardziej bieżące i interesujące zagadnienia z zakresu diagnostyki i terapii schorzeń wieku dziecięcego nie tylko w pediatrii, ale także pulmonologii, dermatologii i stomatologii dziecięcej. Wszelkie szczegóły są dostępne pod linkiem.

10-11.12 także w Warszawie po raz siódmy zostanie zorganizowana konferencja „Postępy w  Badaniach Biomedycznych”. Podczas tego spotkania wykazać się mogą przede wszystkim studenci i doktoranci, którzy postarają się zdobyć uwagę swoich kolegów prezentując zagadnienia z zakresu: biologii nowotworów, genetyki medycznej, molekularnego podłoża chorób, mechanizmów regulacji układu odpornościowego, bioinżynierii i medycyny regeneracyjnej, nowych technologii biomedycznych oraz chemii leków. Za niewielką opłatą 50 zł za dwa dni rejestrujecie się pod tym adresem. 

Na kilka dni przed świętami trochę czasu chce Wam jeszcze zająć Stowarzyszenie Boost Biotech, zapraszając 19.12 po raz 23. do Łodzi na swoje sztandarowe „Meet Biotech - Boost Biotech”. Jak zwykle w kawiarnianej atmosferze, tym razem w pubie Żarty Żartami, zbiorą się zapaleńcy biotechnologii, którzy chcą na luzie, bez krawatów w poniedziałkowy wieczór poszukać motywacji i inspiracji do własnego rozwoju. Najświeższe informacje będą podawane tradycyjnie w wydarzeniu na fejsie.

Bądźcie z nami także w tym okresie, bo my na pewno nie zapadamy w świąteczny sen i dalej na portalu codziennie będziecie mogli znaleźć nowe artykuły. Przede wszystkim jednak wypocznijcie, nabierzcie sił na nowy rok i pomóżcie swoim marzeniom się spełnić :). 

KOMENTARZE
Newsletter